Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Już pisałem. Po co "poprawiać" producenta, czyli firmę AL-KO :niewiem:

Standardowa nakrętka 8.8 i gotowe.

 

Rozwiązanie fabryczne - foto.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dość... zastrzelcie mnie... :blagac:

 

 

tyle się namęczyłem, żeby to kupić a teraz jeszcze problem z montażem

 

  :zlo: a masz bo się za bardzo przejmujesz.  :]

 

Przyglądnij się tym nakrętkom - jak podałem nakrętka samozabezpieczająca z gwintem odkształconym 

Jeżeli są patrząc od czoła takie lekko zdeformowane jakby z owalnymi otworami to nic nie trzeba zagniatać dodatkowo.

 

post-5494-0-32984400-1397061473.jpg

 

Krzysztof chyba mylisz nakrętki   :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylę nakrętek. Ta, którą teraz pokazujesz, jest dokładnie taką, jak nazwałeś "nakrętka z gwintem odkształconym", ale pojawia się ona pierwszy raz w tym temacie.

Do tej pory, Rosołek cały czas twierdzi, że ma nakrętki zagniatane, stąd moje odpowiedzi i wcześniej zamieszczony rysunek.

Być może Rosołek pomylił nakrętki zagniatane z tymi z gwintem odkształconym :niewiem:

Twój i mój rysunek może umożliwią Koledze Rosołkowi wreszcie identyfikację tego, co ma ;)

Dla osoby, która się z takimi nakrętkami nie zetknęła, mogą wydawać się niemal takie same.

Wystarczy porównać Twój rysunek i np. fotkę z oferty nakrętek zagniatanych

 

 

W ogóle, to sprawa nakrętek jest tak trywialna, że ...

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bo to jest tak: czym innym jest prawidłowa nomenklatura, a czym innym potoczne nazewnictwo.
Zresztą, było już o tym w jakimś temacie o śrubach i nakrętkach. Potocznie nazywamy w inny sposób wiele rzeczy, a w mechanice i hydraulice jest takich określeń nadzwyczaj dużo.

Tak, czy inaczej, ale wiadomo, o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to jest, dwa takie same zaczepy, oba nowe a różnica w cenie 300zł, czyżby w tym pierwszy coś brakowało :hmm:

http://allegro.pl/zaczep-kulowy-stabilizowany-al-ko-aks-3004-3000kg-i4216406134.html

http://allegro.pl/zaczep-ze-stabilizatorem-jazdy-aks-3004-al-ko-251s-i4212904226.html

Przy pierwszej aukcji jest napisane, że zaczep ma wymienione okładziny to by znaczyło, że nie jest nowy drugi ma wszystko gume, śruby, dystanse więc na pewno jest nowy - stąd różnica w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej aukcji jest napisane, że zaczep ma wymienione okładziny to by znaczyło, że nie jest nowy drugi ma wszystko gume, śruby, dystanse więc na pewno jest nowy - stąd różnica w cenie.

Chyba wymienne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdę w temat z pytaniem, mam zaczep podobny do tego co na zdjęciu (westfalia) też z takimi "kleszczami". Czy to jest ten stabilizator??

 

 

Tak, to jest zaczep ze stabilizatorem.

Chyba wymienne ?

 

Dokładnie :ok:

Jak to jest, dwa takie same zaczepy, oba nowe a różnica w cenie 300zł, czyżby w tym pierwszy coś brakowało :hmm:

 

Znam tą firmę i jestem przekonany, że zaczep jest nowy.

Różnica w cenie (w tym konkretnym przypadku) może wynikać, że ten tańszy jest z bezpośredniej dostawy od  producenta (AL-KO) i z opakowania zbiorczego (hurtowego, przeznaczonego na montaże), czyli nie zawiera pudełka i tych wszystkich dystansów, mieszka itd.

Zaczep droższy, to prawdopodobnie wersja "pudełkowa", przeznaczona do sprzedaży detalicznej i z potrzebnymi do montażu akcesoriami dodatkowymi. Dodatkowo, sprzedawca może otrzymuje towar od pośrednika (hurtowni), a to wszystko powoduje wyraźny wzrost ceny.

Moim zdaniem to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak, tyle tylko, ze jest to tzw. zestaw uniwersalny, aby móc zamontować zaczep na większości występujących UN.

Czasami potrzebne są tylko śruby, zależy jakie jest UN.

Dzwoniłem tam i to są zaczepy demontowane z całego układu najazdowego, ale nówka sztuka z gwarancją producenta.

W zestawie nie ma tych blach, ale nie zawsze są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.