Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz walnę się w pierś i przyznam się do pomyłki :]  Rzeczywiście śruby są 8,8. Ktoś to napisał a ja intuicyjnie powtórzyłem.

Tyle że wydawało mi się że one są fi 10 i nie zwietrzyłem błędu, przypuszczając że nie wytrzymają 86Nm.

Kristofer, WIELKIE brawa za stanowcze zwrócenie uwagi. Nie należy powielać błędów. Choć w tym przypadku, nić by się nie stało :ee:

 

Oj tam, oj tam ... :skromny:  , w sumie to drobiazgi, ale mam nadzieję, ze teraz już wszystko wiadomo.

czyli jednak muszą być podkładki?

 

Tak, muszą być.

W zasadzie mógłbyś przecież zamontować bez nich, ale nie byłoby to prawidłowe, a podkładka nie kosztuje 100 zł., aby ją pomijać :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Małe info odnośnie śrub imbusowych w zaczepie.

Nasze "polskie " śruby różnią się od orginalnych wysokością  łba - są nieco wyższe od tych orginalnych al-ko.

Gdybyś rosołek miał zamiar założyć zabezpieczenie zaczepu takie jak na fotce, to śruby z wyższym łbem uniemożliwiają zapięcie tego typu zabezpieczenia.

post-208-0-14975000-1395604724.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek dobrze pisze, ja zapomniałem o zabezpieczeniu dedykowanym.

Jeśli Twój zaczep, to AKS 2004, to musisz szukać śrub o wysokości łba ok. 7,5mm (jeśli dobrze pamiętam)

To jest oczywiście wysokość dla M 12.  Takie wykonanie jest wyłącznie według normy DIN 6912.

Konkretnie: śruba z łbem walcowym, z gniazdem sześciokątnym (imbus, ampul) M 12 x 75, klasa 8,8, wykonanie w/g DIN 6912

 

P.S.

Śruby najczęściej spotykane (te, o których napisał Marek, są wykonane w/g DIN 912 i mają wysokość łba 12 mm dla śruby M 12)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za późno...

 

OK, śruby (choć nie to co trzeba) są włożone od dobrej strony?

od strony nakrętki nie wchodzi żadna podkładka. ja przynajmniej takiej nie znalazłem.

od strony łba śruby gość mi dał taką sprężynującą, ona wchodzi i może być?

 

poza tym muszę szukać śruby - ktoś mi powie gdzie to najlepiej kupić, zamówić?

bo juz mam dość tego zaczepu.

post-8785-0-56665700-1395674135_thumb.jpg

post-8785-0-74605000-1395674164_thumb.jpg

post-8785-0-38685700-1395674178_thumb.jpg

post-8785-0-66434600-1395674211_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za późno...

 

OK, śruby (choć nie to co trzeba) są włożone od dobrej strony?

od strony nakrętki nie wchodzi żadna podkładka. ja przynajmniej takiej nie znalazłem.

od strony łba śruby gość mi dał taką sprężynującą, ona wchodzi i może być?

 

poza tym muszę szukać śruby - ktoś mi powie gdzie to najlepiej kupić, zamówić?

bo juz mam dość tego zaczepu.

Ja bym zadzwonił tu http://przyczepytam.com.pl/sklep/index.php?topSsid=414e0c6e8786b161e85961dcc8650e6e Kiedyś tam kupowałem śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że wcześniej nie pisałeś do Przyczepy Wiola. Przypuszczam, że takie śruby, to mają na kilogramy i od ręki (z uwagi na profil i zakres działalności). Chyba nie powinno być problemu z wysłaniem odpowiednich dwóch śrub i czterech podkładek, tylko musisz konkretnie napisać, o co Ci chodzi i podać typ zaczepu.

Moim zdaniem najlepiej pisać na PW przez forum "przyczepy-wiola"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepy wiola - takie czegoś "osobno" bez zaczepu nie mają...

dostałem namiary do gościa z alko - detalistów nie obsługują...ale w drodze wyjątku 2 śruby i 2 nakrętki - 51 zł plus koszty wysyłki

podkładek nie mają muszę sobie sam gdzieś na własną rękę dobrać..

 

 

co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tutaj Pan na www ma, natomiast w rzeczywistości nie ma....

wiec chyba muszę się pogodzić z kupnem od Alko za paredziesiąt zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.