Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Krzysiek , najnormalniej strzeliłem babola :mlot:  ,pisząc o tej literówce ,bo jak się okazuje to niektórzy producenci śrub używają też nazwy: nakrętka samohamowna.

Przepraszam Ciebie, jak rówież innych czytajacych post #253  dotyczacą tej nakrętki.

Marek, nic sie nie stało. Mało istotny szczegół i nie warto się na ten temat rozpisywać.

Może nawet lepiej, bo teraz nikt nie będzie miał wątpliwości, o jakich nakrętkach pisaliśmy :]

Warto natomiast zrobić profilaktycznie to, o czym pisałeś - pomiar średnicy kuli haka (oczywiście, jeśli nie jest fabrycznie nowy). Chociaż kto wie, może w przypadku nowego też warto sprawdzić ? :hmm:

Czasy mamy takie, że nawet stare wędliny sprzedaje się, jako świeże :miga:

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostrzeżenie to się kwalifikuje :miga:

 

:ee:  ;):piwo:

:jump:

Administracja czuwa.

W tym wypadku, załatwimy to z Markiem we własnym zakresie :D

Oczywiście polubownie - :pub:

:piwo:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Samohamowno%C5%9B%C4%87

Różnie mówi o "cioci" Wikipedi, wydaję mi się że, określenia samo kontrująca czy samo zabezpieczająca są zwrotami potocznymi :skromny: .  

Wikipedia swoje, jak zawsze :]

 

Teraz sprawa nakrętek już nikomu nie umknie :jump:

 

Marek miał rację, ja też chyba napisałem poprawnie :hmm:

http://www.hurtmet.pl/p1571_66_nakretka_samohamowna_m3_din_985_a2.html&sid=287693ee18e147be8873c1969e348401

 

http://www.marcopol.pl/title,pid,2,ni,26432.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za rady, pewnie macie rację że AKS 3004  jest "na wyrost" dla mojej Esterelki, ale jak była okazja kupić za 550 zł z zabezpieczeniem antykradzieżowym to długo się nie zastanawiałem. Jak będę maił problemy z zamontowaniem to Was tu zamęczę :) Pozdrawiam. Aha, całe szczęście że mam tu w Poznaniu kilka osób z forum, może na nich się skupi moje męczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż jest dziecinnie prosty i jeśli zastosujesz się do opisanych w tym temacie instrukcji i uwag, to poradzisz sobie bez problemów.

Sprawdź średnicę rury, aby mieć pewność, że nie potrzebujesz przejściówki i pamiętaj odkręcając stary zaczep, aby pierwszą śrubę od strony przyczepy "wybić" przy pomocy trzpienia lub innej śruby o tej samej średnicy, co wyciągana. Dodatkowo powinna być ona obcięta dokładnie na taką długość, jak średnica rury, na którą montować będziesz zaczep.

Widać to wszystko na linkowanym wcześniej filmie.

Powodzenia.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam !
Nie ma kuli "pasującej do stabilizatora AL-KO lub standardowej".
Kula standardowa, wykonana w/g obowiązujących norm, musi jednocześnie pasować do zaczepów "zwykłych" i ze stabilizatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To norma niemiecka, tożsama z europejską. Przypuszczam, że wszystkie obecnie produkowane haki powinny te normy spełniać, inaczej by nie uzyskały homologacji, a taki hak chyba chcesz założyć.
Najważniejsze z tej normy, co nas interesuje, to ściśle określony wymiar kuli oraz odpowiedni kształt i wysokość trzpienia, którego jest zakończeniem. Kula ma mieć Ø 50 mm, natomiast wymiary trzpienia muszą zapewniać swobodne poruszanie się głowicy zaczepu podczas wszystkich możliwych jej położeń podczas jazdy i w czasie jej odpinania.
To powinno rozwiać Twoje wątpliwości:

 

post-8228-0-17898800-1376823418_thumb.jpg

 

post-8228-0-87183700-1376823398_thumb.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

podłączę się pod ten temat aby nie tworzyć nowego

 

otóż chcę zdemontować zaczep, wykręciłem śrubę co widać na foto - zaczep mimo to nie schodzi

wydaje mi się że powinienem zrobić coś jeszcze, tylko co ?

post-8785-0-17132000-1394731730_thumb.jpg

post-8785-0-70133500-1394731748_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

otóż chcę zdemontować zaczep, wykręciłem śrubę co widać na foto - zaczep mimo to nie schodzi

wydaje mi się że powinienem zrobić coś jeszcze, tylko co ?

Bo nie odkręciłeś drugiej śruby   :miga:  która powinna byś pod tym zwisającym ustrojstwem - prawdopodobnie zabezpieczenie antykradzieżowe 

post-5494-0-07684900-1394732206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.