Skocz do zawartości

Wykładzina podłogowa do przedsionka


dranja

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem podłogi do przedsionka...macie taki element w wyposażeniu Waszych przyczep? Czy to zdaje egzamin? Czy np w przyczepie mniej się dzięki temu brudzi? Nie wiem czy jest sens pakować w to kasę? Kupiłabym np coś takiego: http://przyczepytam.super.sklep.pl/sklep/product_info.php/cPath/35_96/products_id/709

Warto?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wykladzine, do ktorej podalas linka uzywam od 2000 roku. Jest to produkt najwyzszej jakosci, bez zarzutu. Jezeli moge doradzic to staraj sie nie kupowac jasnej np jasno szarej bo bardzo widac na niej brud. Mycie nie nalezy do latwych, najlepsze efekty karcherem

Jezeli stoisz na terenie pozbawionym trawki to dzieki jakiejkolwiek podlodze wniesiesz mniej kurzu do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedź! W takim razie pewnie kupię...tylko chciałabym jeszcze wiedzieć czy cena 220zł (za wymiar 2,5mx4m) jest w porządku? Czy można to gdzieś taniej kupić i czy w ogóle gdzies indziej (poza sklepem internetowym) mozna kupić taką wykładzinę? :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykładziny w przedsionku używamy od zawsze. Uważamy, że jest ona wręcz niezbędna.

Jednak odradzam tą z dziurami.

My mamy coś w tym stylu: http://przyczepytam.super.sklep.pl/sklep/product_info.php/cPath/35_96/products_id/759

Wykładzina powinna być jak najbardziej gładka i śliska, wtedy można ją po prostu zamieść szczotką.

(jest to zadanie porządkowe mojego męża i robi to codziennie :hop1: )

 

Po za tym taką gładką bardzo łatwo się myje. Wystarczy polać ją wodą z jakimś płynem i przelecieć szczotką. Ponieważ jest włókno syntetyczne szybko też wysycha.

 

Gdy zdarza się że podczas deszczu płynie przez przedsionek rzeka, to taki rodzaj wykładziny nie przepuszcza błota, a po deszczu woda błyskawicznie wsiąka i jest sucho i czysto.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykładziny w przedsionku używamy od zawsze. Uważamy, że jest ona wręcz niezbędna.

Jednak odradzam tą z dziurami.

My mamy coś w tym stylu: http://przyczepytam.super.sklep.pl/sklep/product_info.php/cPath/35_96/products_id/759

Wykładzina powinna być jak najbardziej gładka i śliska, wtedy można ją po prostu zamieść szczotką.

(jest to zadanie porządkowe mojego męża i robi to codziennie :hop1: )

 

Po za tym taką gładką bardzo łatwo się myje. Wystarczy polać ją wodą z jakimś płynem i przelecieć szczotką. Ponieważ jest włókno syntetyczne szybko też wysycha.

 

Gdy zdarza się że podczas deszczu płynie przez przedsionek rzeka, to taki rodzaj wykładziny nie przepuszcza błota, a po deszczu woda błyskawicznie wsiąka i jest sucho i czysto.

 

Pozdrawiam

 

Zdecydowanie popieram te wersję :hop1:

Uzywamy podłogi (bez dziur) zawsze i poza walorami wymienionymi przez Jole dodam jeszcze, że w przedsionku jest dużo mniejsza wilgotność. przy czym pod podłogę podkładamy jeszcze cienką (malarską) folię (b. tania), która po użyciu może być wyrzucona i nie trzeba właściwej podłogi od spodu szorować. :hop1:

post-21356-imported-958e6dc9-cc90-4b6b-9a25-e98f0df40045_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ostatniej przyczepy tez sobie chcialem kupic ta, ktora proponuje Jola. Jednak na osrodku dwie zalogi jej uzywaja i nie sa zadowoleni bo nie da sie jej doczyscic gdy uzywa sie jej w kazdy weekend. Moze nie jest jednak taka zla ba nawet ladniejsza moim zdaniem . Ponadto ta z dziurkami pozostawia jeszcze troche tlenu dla zieleni, ktora jest zduszona podloga. Tak wiec sa wady i zalety a problem i tak ma kupujacy :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wraz z przyczepą nabyłem podłogę do przedsionka jednak jest ona z materiału podobnego do tego z którego robi się worki na cebulę tylko dużo gęstsza. Jest koloru czarnego, jedyne czyszczenie jakiego wymaga to wytrzepanie przed złożeniem. Nic pod nią nie gnije (trawa czy inne roślinki) bo przepuszcza powietrze, a jak mój syn nanosi zabawkami piasku starczy poczurać nogą i przelatuje pod podłogę. Z zamiataniem nie ma problemu, nie chłonie wilgoci, zamoczona wysycha w 20 min. Kiszon poszukuje takiego materiału jak znajdzie to się pochwali gdzie można kupić, bo to naprawdę super sprawa. Myślę że to jakiś rodzaj geowłukniny czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrsulki, no wlasnie .. oczekiwalem twojego postu..

IMO najlepciejsza jest taka wlasnie jak ma radek ...wiele juz ogladalem sztuczna trawa ostra , drobna,gladkie jw, taka ala piankowa, nawet drewniane.. ale najlepiej wypadla radkowa.. do niej nic sie nie przykleja. naprawde super latwe czyszczenie... zadnych plam ... po prostu bomba...piasek przelatuje jedynie jakas tam trawka.. ale latwo sie zamiata..

w lidlu widzialem podobny material o wymiarach 5x1 i chcialem pozszywac ,.. ale cenowo nie wygladalo najlepiej... jak znajde dam znac..podobno w castoramie takei cudo tez sprzedaja.. ale nie moge jakos sie zebrac ostatnio na wyprawe do C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...jeden problem rozwiązaliście-->podłogę kupujemy :hop1: Teraz tylko nie wiem czy z dziurami czy bez :hop1: Ale chyba zdecyduję się na tą z dziurami...co by troszkę o przyrodę zadbać (jako że biologiem jestem :hop1: )

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam Was serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat uzywam najtańszą wykładzine podłogową i sprawdza się świetnie.

Cały brud zatrzymuje sie na niej, jak na wycieraczce i w przyczepce jest całkiem czysto. Wystarczy ją tylko co kilka dni zamieść. Jest z materiałów sztucznych, więc jak zmoknie to szybko schnie.

post-21407-imported-c5865489-dabd-4bc9-b4d2-8cacb30a50a0_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem podłogi do przedsionka...macie taki element w wyposażeniu Waszych przyczep? Czy to zdaje egzamin? Czy np w przyczepie mniej się dzięki temu brudzi? Nie wiem czy jest sens pakować w to kasę? Kupiłabym np coś takiego: http://przyczepytam.super.sklep.pl/sklep/product_info.php/cPath/35_96/products_id/709

Warto?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,

Ania

Coś takiego widziałem dwa tygodnie temu w Niemczech w sklepie PLUS.

Miała wymiary 2x3 metry i kosztowała 20 Euro. Trochę za mały wymiar jak do przyczepy i nie kupiłem, a teraz trochę żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używałem do tej pory taki brezent co można kupić w marketach do okrywania przyczepy czy innych rzeczy.

 

ale ostatanio kupiliśmy taką sztczną trawe w obi chyba. wyszła taniej niż ta z dziurkami orginalna.

 

czemu tak bo jest lepsza jeśli chodzi o czyszczenie obuwia - nie wnosi siętyle do kampera.

 

mankament - trudno się składa

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.