Skocz do zawartości

Wymiana zaczepów stelażu przedsionka


bartosz_b

Rekomendowane odpowiedzi

Uchwyty jaka zasada działania nacisk z góry na dol cz rozciąganie ? planuje zrobić takie bez wiercenia w budce na co zwrócić uwagę moze ktos ma wymiary uchwytu albo pod reka zeby zmierzyc sam ten plastik lub metal :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mocowania kupiłem plastikowe z powodu jaki podał Miodzio, zastanawiam się jeszcze nad uszczelniaczem dekarskim, nie twardnie, zachowuje konsystencje plastyczną i uszczelnia nawet na tłustym i podczas deszczu (te ostatnie to już takie ekstremum w przypadku robienia czegoś przy budce :-) )

 

 

Siemka Bartosz,ta myśl z tym dekarskim jest najlepsza,uszczelniam tym łodzie,jest super i nie pozostawia śladów na cepce,bo jest przezroczysty.Pozdrawiam.:drive: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie to czeka w ten weekend bo mi się haczyk ułamał ze starości - ale także biorę plastiki

i sikaflex - zawsze się przyda tu i tam się uszczelni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yankees wymieniałem dziś cały komplet,a więc mam pod ręką stare.Długość-44 mm,szerokość-16mm,grubość-5mm.Nie wiem czemu ludzie upierają się przy plastikach,bo plastiki właśnie zwaliłem i na 5 sztuk 4 były pęknięte pod śrubami.To co pisze producent lub sprzedawca uważam za mit,że to niby przy wietrze nie wyrwie ich z cepki i pękną w maksymalnym momencie naprężenia.Skręcone na Sikaflex prawdopodobnie plastiki jak i alumuniowe podczas dużego wiatru wyrwą śruby z cepki i cześć.Ale niech się myle!!!.Pozdrawiam.:drive: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o uchwytach, natomiast wypowiem się o uszczelniaczu który pod uchwyty zastosować. Wspomniany powyżej uszczelniacz dekarski jest bardzo dobry, ma bardzo dobrą przyczepność, natomiast trudno później przyklejony element zdemontować. Tak samo ma się sprawa z Sikaflexem z Castoramy. Najpopularniejszy jest Sikaflex 221. Faktycznie jest to masa klejąco-uszczelniająca. Ktoś powie, że można przed demontażem nożykiem naciąć i podważyć. Na rybiej łusce życzę powodzenia. Do uszczelniania z możliwością późniejszego ewentualnego demontażu elementu służy uszczelniacz butylowy firmy Sika (może być też oczywiście innej)

SIKALASTOMER 710

 

 

Jest to masa trwale plastyczna. Taka jak oryginalnie stosowana przez producentów. Ja kupowałem w kolorze szarym. Cena nie jest wygórowana.

Przykładowe aukcje:

http://allegro.pl/sikalastomer-710-butyl-uszczelniajacy-szary-k246y-i2331726782.html

http://allegro.pl/uszczelniacz-butylowy-sikalastomer-710-okazja-i2323093382.html

 

Podsumowując masa służy do uszczelnienia, natomiast za mocowanie odpowiadają wkręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje takich zaczepów bez wiercenia w budzie.

1. są uchwyty które się montuje na dodatkową kedrę (musi być przedsionek przygotowany do tego)

2. przedsionek ma doszyty materiał z dziurkami w które się wtyka plastik a z drugiej strony gumę aby nie spadł na :mlot: jak się montuje.

 

Mam obydwa sposoby bo jeden jest przy przedsionku a drugi sposób jest przy daszku który też może być montowany jak markiza :)

Nie dziurawisz i masz szczelność.

 

Zdjęcia mogę jutro wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. są uchwyty które się montuje na dodatkową kedrę (musi być przedsionek przygotowany do tego)

 

Jeżeli dobrze naciągniesz stelaż to niema potrzeby dopinania mocowania do kedry przedsionka.

Ja tak używałem przez naście razy i nigdy nie miałem problemu, żeby coś się poluzowało, spadło czy zniszczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nowe zaczepy i biały sikaflex ktoś mi powie jak to się zmienia?

w sensie odkręcam stare i wkręcam nowe - mam pytanie jak mam to uszczelnić - posmarować całość, do dziury na wkręta? czy tylko wokoło po przykręceniu?

 

bo nie wiem? a jutro muszę zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nowe zaczepy i biały sikaflex ktoś mi powie jak to się zmienia?

w sensie odkręcam stare i wkręcam nowe - mam pytanie jak mam to uszczelnić - posmarować całość, do dziury na wkręta? czy tylko wokoło po przykręceniu?

 

bo nie wiem? a jutro muszę zmienić

 

Jak już udało mi się odbić stare, to wcisnąłem sikaflex w dziurę tam gdzie wchodzą wkręty i tyle.

No i oczywiście przykręciłem nowy zaczep

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już udało mi się odbić stare, to wcisnąłem sikaflex w dziurę tam gdzie wchodzą wkręty i tyle.

No i oczywiście przykręciłem nowy zaczep

 

i to wystarczy?, nie ma potrzeby uszczelniać w koło niego? znaczy zaczepu :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się zastanawiałem czy do rybiej łuski dobrze będzie przylegało?

 

Robert, ale wydaje mnie się, że nie ma sensu aby starać się, by to ustrojstwo dobrze przylegało. Wystarczy, żeby dobrze było przymocowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma możliwości podciekać? ja jestem laikiem w tych sprawach i nie bardzo bym chciał żeby przez taką pierdołę zamokło coś, ale ok dokręciłem w miarę mocno i niech tak będzie.:dzieki:

 

No na pewno nie możesz pozostawić dziur od tych mocowań bez zabezpieczenia.

Ale nie wydaje mnie się, aby była potrzeba szczelnego przylegania takiego mocowania do płaszczyzny przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.