Skocz do zawartości

12 volt


cardii

Rekomendowane odpowiedzi

w/g mnie można podłączyć akumulator do każdej instalacji w przyczepie należy tylko znaleźć odpowiednie miejsce. Na schemacie dołączonym w poprzednich postach widać to wyraźnie. A tylko prostownik, który bedzie w przvczepie doładowywał akumulator musi mieć elektroniczną kontrolę stanu akumulatora i może być podpięty na stałe do akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No , ja ciągle o tym piszę, tylko może zbyt szczegółowo i to "straszy".

Może niekoniecznie elektroniczną kontrolę bo kiedyś takich nie było a akumulatory w p-pach były montowane, ale chociaż w parametrach zgodne żeby poza granice nie wykraczały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sie stanie jak podlacze w czasie jazdy zasilanie 12V z samochodu?

 

Wojtek, mam jeszcze pytanie do Ciebie wszak zadalem je wczoraj wieczorem jak juz bylem zmeczony i nie do konca jasno sie wyrazilem.

 

Co sie stanie, jesli np wieczorem przed wyjazdem podlacze budke pod 230 zeby chlodzic lodowke i podepne od razu samochod zeby rano byl gotowy do wyjazdu. Przyczepka dostaje zasilanie z 230 + podlaczony jest aku w przyczepce + podlaczone zostaje staly prad z samochodu. Jak wyglada wtedy pobor pradu? Czy z 230 ladowany jest aku w przyczepce i ladowany rowniez aku w samochodzie?

 

Rozebralem pod przyczepka taka skrzyneczke do kttorej dochodzi wiazka zasilajaca z samochodu i okazalo sie, ze kable z "ladoania" PIN 10 i masa do ladowania PIN 11 dochodza do tej skrzynki, ale juz nie wychodza dalej, natomiast zasilanie stale z samochodu (PIN 9 i 13) ida dalej do przyczepki. Podpialem sie pod te kable i sprawdzilem (niestety mam tylko miernik "srubokretowy" na 12V i nie wiem jaki dokladnie tam jest prad) ze gdy przyczepka jest podpieta pod 230V to w tych kablach jest zasilanie 12V - to oznacza ze do samochodu plynie zasilanie (laduje sie akumulator w samochodzie) i stad moje pytanie co sie stanie jak podlacze w tym czasie samochod? Czy komp samochodowy nie rozpozna jakichs bledow?, czy nie spali mi sie cos w samochodzie?

 

Dodam, ze zrobilem probe podpiecia samochodu (bez podlaczania 230V) i lodowka normalnie dzialala na 12V z pradu samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszak to wtyczki do auta nie podłączaj i po problemie. Rano odłączysz 230V, podepniesz wtyczkę do auta odpalisz je, włączysz lodówkę na 12V i z głowy. Przecież przyczepa nie służy w prewencji i nie musi być gotowa do jazdy na gwizdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesmen to jest oczywiste, ale ja pytam na wypadek, gdybym tak podlaczyl zapominajac odpiac samochodu, a po drugie czy np w ten sposob moge swoja droga doladowac aku w samochodzie nie obawiajac sie o uszkodzenie komp samochodowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszak to wtyczki do auta nie podłączaj i po problemie. Rano odłączysz 230V, podepniesz wtyczkę do auta odpalisz je, włączysz lodówkę na 12V i z głowy. Przecież przyczepa nie służy w prewencji i nie musi być gotowa do jazdy na gwizdek.

 

Jarek - tez byles taki spokojny i opanowany przed pierwszym wyjazem z ogonem w teren? :ee:

domyslam sie ze Koszak-a czeka dopiero ten pierwszy raz, nie liczac przywiezienia ogona do domciu... mam racje? :hmm:

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszak przypuszczam ze nic sie stanie, ale jak juz bylo pisane tu wczesniej po podpieciu do zasilania stalego z domu wez probnik albo sama zarowke 12v i zobacz czy na wtyczce nie ma napiecia.

 

Ps przepraszam za brak pl znakow ale pisze z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek - tez byles taki spokojny i opanowany przed pierwszym wyjazem z ogonem w teren? :ee:

domyslam sie ze Koszak-a czeka dopiero ten pierwszy raz, nie liczac przywiezienia ogona do domciu... mam racje? :hmm:

Tak zgadza sie - to moj pierwszy raz z tn24camping.gif

Koszak przypuszczam ze nic sie stanie, ale jak juz bylo pisane tu wczesniej po podpieciu do zasilania stalego z domu wez probnik albo sama zarowke 12v i zobacz czy na wtyczce nie ma napiecia.

 

Ps przepraszam za brak pl znakow ale pisze z telefonu.

to juz sprawdzilem i pisalem, ze nie mam jakiegos elektronicznego miernika tylko probowke srubokretowa na 12V i po podpieciu 230V we wtyczce samochodowej jest prad ok. 12V, ale nie wiem dokladnie jaki.<div>Poza tym mysle ze nie byloby wiekszego problemu (stresu) przed pierwszym wyjazdem, gdyby nie nowy samochod, ktory NIESTETY jest okropnie nafaszerowany elektronika, a do tego ja zupelnie nie mam pojecia o elektryce.

 

</div>

Edytowane przez koszak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , ja ciągle o tym piszę, tylko może zbyt szczegółowo i to "straszy".

Może niekoniecznie elektroniczną kontrolę bo kiedyś takich nie było a akumulatory w p-pach były montowane, ale chociaż w parametrach zgodne żeby poza granice nie wykraczały.

 

Jak dla mnie to bez konkretów i dlatego to "straszy'. Nie wiem może jestem niekumaty i dlatego nie rozumiem tego co piszesz.

A dzisiaj takie prostowniki to powszechność i dlatego warto je stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie - to moj pierwszy raz z tn24camping.gifto juz sprawdzilem i pisalem, ze nie mam jakiegos elektronicznego miernika tylko probowke srubokretowa na 12V i po podpieciu 230V we wtyczce samochodowej jest prad ok. 12V, ale nie wiem dokladnie jaki.<div>Poza tym mysle ze nie byloby wiekszego problemu (stresu) przed pierwszym wyjazdem, gdyby nie nowy samochod, ktory NIESTETY jest okropnie nafaszerowany elektronika, a do tego ja zupelnie nie mam pojecia o elektryce.

 

</div>

 

Witam

 

Ja bym proponował zadać pytanie na forum , które zrzesza użytkowników Twego auta.

Nikt Cię nie zapewni że nic nie zbroisz podłączając zasilanie do instalacji (że tak powie) od tylca. Zwłaszcza jeśli masz nie oryginalny bądź niefabrycznie montowany hak.

Teoretycznie nic nie powinno się dziać ale ja Cię nie zapewnię choć z zawodu jestem elektronikiem bo nie wiem co masz upchane w instalacji auta i jak zareaguje komputer.

Na w/wspominanym forum zaczął bym od pytania czy Twoje auto posiada tzw. moduł przyczepy / haka. Gdybyś go posiadał i hak byłby podłączony przez takowy moduł to śmiało możesz podłączać ładowanie z podpiętym autem. Temat modułów przyczepy "opczytałem" w necie na potrzebę własnego auta .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w praktyce przynajmniej jeden plus ma wisiec na przekazniku po zaplonie...

 

gdyby zrobic odrazu obydwa plusy na przekaznikach po zaplonie lub "stały" plus na jakims wlaczniku to mozna spac spokojnie ;)

 

jesli jest modul - nie powinien puszczac napiecia wgłąb instalacji auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, mam jeszcze pytanie

(...)

pod przyczepka taka skrzyneczke do kttorej dochodzi wiazka zasilajaca z samochodu i okazalo sie, ze kable z "ladoania" PIN 10 i masa do ladowania PIN 11 dochodza do tej skrzynki, ale juz nie wychodza dalej, natomiast zasilanie stale z samochodu (PIN 9 i 13) ida dalej do przyczepki. Podpialem sie pod te kable i sprawdzilem (niestety mam tylko miernik "srubokretowy" na 12V i nie wiem jaki dokladnie tam jest prad) ze gdy przyczepka jest podpieta pod 230V to w tych kablach jest zasilanie 12V - to oznacza ze do samochodu plynie zasilanie (laduje sie akumulator w samochodzie) i stad moje pytanie co sie stanie jak podlacze w tym czasie samochod? Czy komp samochodowy nie rozpozna jakichs bledow?, czy nie spali mi sie cos w samochodzie?

 

Dodam, ze zrobilem probe podpiecia samochodu (bez podlaczania 230V) i lodówka normalnie dzialala na 12V z pradu samochodowego.

 

Brawo.

10 i 11 stosuje się jak p-pa fabrycznie ma przewidziany akumulator pokładowy

9 i 13 stosuje się do zasilania lodówki, omijając obwód z akumulatorem więc siłą rzeczy kable idą dalej

230V jak podepniesz to masz ładowany aku na pokładzie a ten w samochodzie "będzie myślał" że jest ładowany alternatorem.

(Tu zaś kłania się napięcie, z alternatora mamy optymalnie 13,4 - 13,8V , max 14,4V i wszystko gra)

Ładowanie będzie vice versa i ten na pokładzie p-py będzie ładowany alternatorem bo jest od podpięty do instalacji przy wyjściu z ebloku , tam właśnie łączy się ze wszystkimi obwodami. Wykorzystałem do tego kabel doprowadzony do nawiewu i tą drogą to idzie.

Nic się nie stanie i bardzo dobrze że taka jest możliwość ładowania.

Komp może zasygnalizować że jest aku pod maską jest ładowany, pomimo że silnik się nie kręci, ale kompy wiedzą o tym, że aku czasami podpina się pod prostownik lub pod przyczepę z prostownikiem. Zatem, spokojna głowa. Nie przejmuj się brakiem miernika, wszystko jest prawidłowo i nawet kablami się nie przejmuj, są wystarczające.

.

Podepnij jeszcze auto, włącz światło np nad lustrami i odpal silnik, powinno się nieco rozjaśnić , wówczas 100% pewność że wsio gra jak :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel generalnie jak najgrubszy, ale jak dasz zbyt gruby to Ci do gniazda na haku nie wejdzie. Ja mam taki 2.5 mm i jest to max co wchodzi.

 

Akurat nie chce podłączać do gniazda na haku tylko z aku w przyczepie do jej instalacji 12v bezpośrednio, ale jak mówisz że masz 2,5 to jak dam 3,5 na który się dzisiaj patrzyłem to będzie myślę ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.