Skocz do zawartości

Napęd przyczepy


tymar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Muszę się pochwalić, a co...yay.gif

Do wypchnięcia przyczepy z mojej działki potrzebuję czterech chłopasciana.gif. Logistycznie było to bardzo utrudnione. Każdy wyjazd to stres związany z tym, że nie mam gdzie wypchnąć i zostawić na noc. Trzeba to zrobić przed samym wyjazdem, a jak się chce wyjechać o 5.rano...niewiem.gif

 

W związku z tym, że nie chciałem podwajać wartości przyczepy, szukałem od poprzedniego lata rozwiązani wśród używek.

No i się trafiło. Napęd z 2002r niemieckiej firmy RK . A najlepsza była cena, którą nie wiem czy mogę podać na forum (1000złslinka.gif)

Zdjęcie

Zakup trochę stresowy, bo odbiór tyko osobisty i to w Łomiankach (257km w jedną stronę), no ale jakoś, przy okazji innych wyjazdów odebrałem. Pan, który sprzedał mi to handluje częściami przyczep z Holandii, naprawia całe itp...

Poniżej link do zdjęć:

Zdjęcia

Resztę opiszę później bo czas mi się skończył.

Edytowane przez tymar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Farciarz, farciarz -tak się właśnie czuję...slinka.gif

Patryk, ten drugi napęd (po tym jak zapodałem linka na forum do trwającej aukcji) został sprzedany mlot.gifw dwie godziny. Nie wiem czy kupił ktoś z forum, ale jak swój odbierałem, tamtego już nie było.

 

Po powrocie z odebranym sprzętem podłączyłem go na szybko pod akumulator i sprawdziłem silniki -wszystko ok, odetchnąłem.

 

Na sobotę zaplanowałem montaż, synu275490107-glaszcze.gif był mi do tego niezbędny.

Pogoda słoneczna, +5stC. I tak dłużej bym nie czekał, już chciałem zobaczyć jak cepka ruszy dziarsko do przodu, a ja będę to obserwował z fotela obok270635636-JUMP2.gif.

 

Przód przyczepy podnieśliśmy maksymalnie do góry, tak, że tył opierał się o podłoże. Dało to dużo miejsca pod przyczepą, przed osią. Bez problemu można było wczołgać się pod nią.

Montaż tak prosty, że właściwie nie ma o czym pisać. Na jednym ze zdjęć widać jak to jest zamocowane. Żadnego wiercenia, płytka blaszana grubości ok 5mm dociska do ramy rurę urządzenia, przy pomocy jarzmowych objemek fi8.

Po luźnym podwieszeniu trzeba tak przysunąć silnik do opony,

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mariusz mógłbyś podać namiary na tego handlarza , nie chodzi mi o movera tylko inne urządzenie do przyczepy - może on mi pomoże .

A ceny jak widać po Twoim zakupie ma gość chyba przyzwoite :)

Edytowane przez tomik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymar gratki dobrej ceny.

Dam Ci taką radę jak zamontowałeś zabawkę przed osią przyczepy to musisz uważać na większych dziurach, krawężnikach itd. bo można uderzyć moverem i przesunie się wtedy na ramie i problem jest gotowy.

Już szwagier takie coś trenował ;(

Zobacz czy nie masz możliwości zamontowania go za osią budy (czyli od strony tyłu przyczepy) to o wiele bezpieczniejsze miejsce -> tylko nie w każdej przyczepie są techniczne warunki aby tak go zamocować.

przemyśl sprawe bo gdzieś w drodze robi się przykro jak Cię dopadnie ten problem.

Ogólnie super zabawka i kręgosłup odpoczywa :ok:

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu, okazje się czasem trafiają waytogo.gif Widziałem na kempingu jak taki mover przydaje się do łapania sygnały tv sat. Pewien kolega forumowy cały wieczór jeździł przyczepą po placu ale sygnał złapał hahaha.gif

[/quot

 

oj Grzesiu takie żarty sobie robisz hihi ale przyznajeże tak było hehe(1).gif ale może dla innych to będzie cenna informacja że do tego te sie sprawdza 270635636-JUMP2.gif

 

 

a codo sprzętu to będziesz zadowolony bo się przydaje , choć potrzebowałem kilka jazd testowych aby opanować kiedy co i jak

pozdrawiam marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer gościa od którego kupiłem, a który ma dostęp do części różnych używanych -podaję za zgodą uzyskaną przed chwilą telefonicznie.

503163078

A teraz dalej.

Czas na montaż elektryczny. Kupiłem (60PLN) 10 mb kabla 10kwadrat do zasilania głównego i 6mb kabla 6kwadrat (jak to się pisze?

oslabiony.gif)

Centralkę zamontowałem w skrzyni pod siedziskiem

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że w momencie gdy mover jest za osią to może rolka przycierać oponę która wpadnie w dołek (amortyzacja na osi) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.