Skocz do zawartości

KIP


Milosz

Rekomendowane odpowiedzi

Kip to duma narodowa holendrów - przyczepa w 100% zaprojektowana, sfinansowana i zbudowana w Holandii - i właśnie tam najwięcej modeli Kip'ów można spotkać. Przyczepy te charakteryzują się znakomitymi rozwiązaniami, zastrzeżonymi patentami: - znakomita izolacja cieplna przy jednoczesnym zapewnieniu obiegu powietrza uniemożliwiającemu utrzymywanie się wilgoci Back-o-matic - automatyczny układ nie blokujący kół przyczepy podczas cofania samochodem z kempingiem oraz bardzo charakterystyczna opływowa sylwetka zmniejszająca opór powietrza podczas jazdy, szczególnie podczas holowania przez auta osobowe - zmniejsza to zużycie paliwa, przedni kufer jest zawsze schowany w obrys przyczepy. Mój De Luxe 430 T mimo 21 lat jest w stanie idealnym i nie widzę potrzeby zmiany na nowszą.

Zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez Milosz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szukam przyczepki i o ile w moim przekonaniu KIP'y wyglądają czasem dziwnie, to znalazłem jednego który naprawdę wygląda super... Jest to 96 rok i ma fajny układ....Nie jest zbyt duży, a stosunkowo ciężki (dmc 1450kg), co pewnie świadczy o solidnym wykonaniu...Napisz jak możesz "słabe punkty" Kipa jeśli takie są, bo w sobotę będę go jeszcze pewnie macał, ugniatał, wąchał i lizał :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golab, ogladaj ze zdwojona uwaga caly przod - przejscie blaszanego dachu w tworzywo czesto sie rozszczelnia i potrafi podciekac. Wewnatrz przyczepy praktycznie nie widoczne ale w kufrze slady beda. Inne miejsca to incydentalne przypadki niedociagniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam przyczepki i o ile w moim przekonaniu KIP'y wyglądają czasem dziwnie, to znalazłem jednego który naprawdę wygląda super... Jest to 96 rok i ma fajny układ....Nie jest zbyt duży, a stosunkowo ciężki (dmc 1450kg), co pewnie świadczy o solidnym wykonaniu...Napisz jak możesz "słabe punkty" Kipa jeśli takie są, bo w sobotę będę go jeszcze pewnie macał, ugniatał, wąchał i lizał :-]

 

Nie jestem żadnym technicznym znawcą tej ani innej marki. Moja stoi pod chmurką bez żadnej plandeki i nigdzie nie przecieka. Możesz mi nie uwierzyć ale ciągnie się ją lżej niż niewiadówkę, prawdopodobnie przez ten mocno ścięty przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz KIP ma 29 lat. Kupiłem przyczepkę latem ubiegłego roku od dobrego znajomego za niewielkie pieniądze.Jest to nasza pierwsza przyczepa i jak na razie (odpukać) wszystko działa i jest ok. W zeszłym roku pod koniec lipca bez problemów przetrwaliśmy nad morzem kilka dni ulewnych deszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam kipa gren line 89 . Jestem mile zaskoczony jakością. Jazda manewrowanie- świetne .Ciekawie rozwiązana izolacja cieplna ścian. Do naprawy miałem kawałek podłogi w przednim luku - wymieniłem cały - drobna sprawa , problem ten pojawia się w innych cepkach (temat omawiany na forum). Kupiłem tą przyczepkę z uwagi na jej mobilność lekka zwrotna. Jakości wykonania kippa moim zdaniem jest ponadczasowa, co nie zwalnia kupującego z procedury zakupu o której mowa przy poradniku dla kupujących. Pozdrawiam .Rozpoczynam sezon 29,04. Pozdrawiajmy się w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się znaleźć Kipa...Chciałem poliftowego. Wszystkie jaki widziałem miały jakiś ból- fakt, że nie było ich zbyt dużo. No cóż jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rodzinie dołączył jeszcze jeden KIP. Rodzicom znalazłem prawie identycznego jak mój 42ttz tylko mój jest grey line, a rodziców hi line.

 

I tak: rodziców budka nie ma stabilizatora i jest lżejsza o prawie 100kg. W prowadzeniu nie czuło się różnic, może mniej było czuć budkę na nierównościach.

 

Wykonanie wnętrza prawie jakoścowo to samo, ale rozwiązania inne - trochę inaczej szafki i półki rozwiązane. Zaskoczeniem jest łazienka. Ja mam kasetę, u rodziców przenośne WC. Zlew składany, na ścianę. Kaseta zabiera dużo miejsca. W takiej łazience jak nasze wygodniej korzystać z przenośnego WC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odswiezając temat chciałbym prosić użytkowników KIP-ów o informacje n.t. mozliwości kontaktu z producentem.

 

Mam przyczepę tej marki z 1989 roku z panelem słonecznym, i niestety jest uszkodzony, i chciałbym go wymienić.

 

Niestey , ani marka, ani typ - nie do znalezienia poprzez Google.

 

Chciałbym zapytać bezpośrednio u producenta, ale nie mogę znaleźć jakiejś oficjalnej ich strony, może ktoś przerabiał już taki temat i byłby skłonny pomóc - byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odswiezając temat chciałbym prosić użytkowników KIP-ów o informacje n.t. mozliwości kontaktu z producentem.

 

Mam przyczepę tej marki z 1989 roku z panelem słonecznym, i niestety jest uszkodzony, i chciałbym go wymienić.

 

Niestey , ani marka, ani typ - nie do znalezienia poprzez Google.

 

Chciałbym zapytać bezpośrednio u producenta, ale nie mogę znaleźć jakiejś oficjalnej ich strony, może ktoś przerabiał już taki temat i byłby skłonny pomóc - byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam

 

http://www.kipcaravans.nl/en/Company/Working-at-Kip.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,Nie jest to mój pierwszy post, ale patrząc w czeluście forum nie znalazłem poprzednich kilku.

Witam wszystkich pasjonatów karawaningu! Dzięki poradom, uwagą kilku z Was kupiłem kolejną przyczepę dużo spokojniej i rozważniej. Dziękuję.

Piszę celowo tutaj, gdyż właśnie kupiłem KIP'a KS--44 i wyjdzie co wyjdzie, kupiłem z nadzieją iż posłuży mi kilka sezonów. Za kilka dni ruszam na urlop, więc postaram się coś napisać jak się sprawuje nowy zakup.

Dopisuję się do subklubu Użytkowników KIP.

Pozdrawiam,VIctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam i ja w gronie "latających Holendrów" jestem na razie bardzo zadowolony z mojego KL40 T, i pytanie ktoś przerabiał temat piętrowego łóżka? na razie nie mam takiej potrzeby ale w przyszłości gdy moje chłopaki trochę podrosną to pewnie spać razem nie będą chcieli.

W wyposażeniu stabilizator, łazieneczka z przenośnym "ustępem", 4 miejsca do spania, lodówka, 3 palniki, bagażnik na rowery wersja grey line (cokolwiek to znaczy) ale pięknie wygląda gdy mieni się na srebrno by po chwili dokładniejszego sie przyglądnięcia okazuje sie że jest po prostu biała w paski szare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Fajny film :) kręciłeś gopro ? Za te żyrandole w prsyczepach powinni powystrzelać producentów. Ani to dużo swiatła nie daje, a jeszcze w głowę się człowiekwali chodząc. Ja wymieniłem na plafon z castoramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny raczej nie jest. Można by sporo poprawić np. dźwięk. Ale myślę że pokazuje w dużym stopniu wady i zalety dla potencjalnego nabywcy tego modelu. Sporo moich znajomych nigdy wcześniej nie widzieli nawet przyczepy od środka. Dlatego też dla takich ludzi zrobiłem ten filmik i zamieściłem na YT, może w ten sposób zachęcę kogoś do zakupu CEPKI i rozpoczęcia przygody z karawaningiem.

Faktycznie kręciłem GoPro ze względu na szeroki kont widzenia.

A żyrandola zawszę zapomnę odczepić przed jazdą i potem gdzieś leży pod drzwiami  :] ale nigdy nie chce się rozwalić  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.