Skocz do zawartości

Dolny Śląsk jakiego nie znacie


yankees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko do Jeleniogórzan . Czy w Cieplicach nadal istnieje Park "norweski" (kajaki , muzeum ) czy coś tam się dzieje ?

Drugie pytanko to czy w innej części Cieplic jest jeszcze muzeum militarne ( T34, działa p/lot. itp na wolnym powietrzu).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Cieplicach jest park Norweski i Zdrojowy, ten drugi ostatnio rewitalizowany, z teatrem animacji, pałacem Schaffgotchów w którym teraz mieści się filia Politechniki Wrocławskiej. Co do parku Norweskiego. Jest. Też wzięli się za rewitalizację. Jeśli chodzi o kajaki... hm.. mi dane było tylko słyszeć że były, staw teraz jest spuszczony, odmulany i podejrzewam że będą dążyć do powrotu kajaków. Muzeum przyrodnicze jak było tak jest :) Tu bieżący artykuł o parku norweskim: http://www.jelonka.c...t,article,39625 .

O muzeum militarnym w Cieplicach na dzień dzisiejszy nic mi nie wiadomo, więc najprawdopodobniej nie ma, ale za to jest pięknie wyremontowany plac Piastowski :)

 

Tak wracając jeszcze do parków: w Zdrojowym są (a przynajmniej były do niedawna) organizowane koncerty plenerowe tzw. Wiosna Cieplicka. A Norweski, trochę jakby podumiera. AAA, i polecam odwiedzającym oba parki zaopatrzyć się w dużą ilość orzeszków. Wiewiórki niemalże jedzą z ręki a jest ich na prawdę spoko :)

Edytowane przez Ati_kiss (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko do Jeleniogórzan . Czy w Cieplicach nadal istnieje Park "norweski" (kajaki , muzeum ) czy coś tam się dzieje ?

Drugie pytanko to czy w innej części Cieplic jest jeszcze muzeum militarne ( T34, działa p/lot. itp na wolnym powietrzu).

Pozdrawiam

 

Witaj

Co do Parku Norweskiego luknij tu, a co do muzeum zostało przeniesione obok (byłej już) jednostki wojskowej przy wylocie na Karpacz, a dalej przy zjeździe na Kowary jest przeniesiony sprzęt z jednostki pod Jeleniami i jej poligonu w Popielówku. Widzę że kolegi dawno ale to dawno w Jelonce nie było, a jest co zobaczyć bo zmian i to na lepsze jest sporo.

 

W Cieplicach jest park Norweski i Zdrojowy, ten drugi ostatnio rewitalizowany, z teatrem animacji, pałacem Schaffgotchów w którym teraz mieści się filia Politechniki Wrocławskiej. Co do parku Norweskiego. Jest. Też wzięli się za rewitalizację. Jeśli chodzi o kajaki... hm.. mi dane było tylko słyszeć że były, staw teraz jest spuszczony, odmulany i podejrzewam że będą dążyć do powrotu kajaków. Muzeum przyrodnicze jak było tak jest :) Tu bieżący artykuł o parku norweskim: http://www.jelonka.c...t,article,39625 .

O muzeum militarnym w Cieplicach na dzień dzisiejszy nic mi nie wiadomo, więc najprawdopodobniej nie ma, ale za to jest pięknie wyremontowany plac Piastowski :)

 

No i tym razem Ati mnie wyprzedziła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Widze ze temat jak dla mnie aktualny poniewaz mam zamiar sie wybrać sie na majówke w wasze strony a dokładniej tu http://www.campingpodlasem.pl/pl/camping-pod-lasem.html

 

Toche do przejechania 418 km jest ale cóz, skusiło mnie. Jak moglibyście powiedziec cos o jakiś atrakcjach w tej okolicy.:dzieki: . A moze ktoś tam sie tez wybiera ?? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziękuje za krótką relację i linki z Cieplic. Faktycznie kupę lat tam nie byłem.

Co do rewitalizacji stawu Parku Norweskiego to mam mieszane uczucia . Sądząc po fotkach i planach obawiam się że zaszła jakaś pomyłka .

Mam na myśli przebudowę naturalnej dzikiej linii pasa brzegowego , która nadawała uroku tego stawu.oraz ten płotek z sosny ,który nie doczeka końca prac.Mam nadzieję że to tylko na czas budowy ta castoramiana obwoluta. Zastanawiam się także co z karpiami , które były w stawie , a były olbrzymich rozmiarów i można je było niemal głaskać z kajaków.

Będę śledził postępy i na pewno odwiedzę po rewitalizacji z zapasem orzeszków ;)

 

Faktycznie już kiedyś słyszałem że muzeum i te eksponaty zostały przeniesione (zapomniałem). Jeździłem tam za kajta bawić się w T34 (był otwarty) można było do niego wchodzić i poruszać wieżą a co najmniej lufą , a kiedy nakierowało się na jedno z okien pobliskiego domu to kobieta z tych okien krzyczała na dzieciaki. :) Umiejscowienie tych eksponatów pośród domów miało swój urok.

 

Jeszcze raz dziękuje za odzew.

Pozdrawiam

Były mieszkaniec Sobieszowa ;):banan:

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam ! :)

W tym filmiku zobaczyć można szczególnie mi bliski ze względu na położenie jak również pod kątem spotkań z odwiedzającymi mnie przyjaciółmi Zamek Czocha .

Moim zdaniem pod kątem historii z okresu II wojny światowej jedno z bardziej ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku . Warunkiem jest tylko to aby ktoś pięknie tą historię przytoczył .

Kilka lat temu zrobił to Pan Bogusław Wołoszański .

 

1. http://www.youtube.com/watch?v=8vnr3HfbJyo&feature=related

 

2. http://www.youtube.com/watch?v=U8M2Smyl17I&feature=relmfu

 

3. http://www.youtube.com/watch?v=P2g787zW_do&feature=relmfu

 

4. http://www.youtube.com/watch?v=6cTeBM5pM0M&feature=relmfu

 

5. http://www.youtube.com/watch?v=Eb2EQjYkZ48&feature=relmfu

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele

 

Mój ojciec został po wojnie wysiedlony z Litwy do Jeleniej Góry. Mieszkał przez lata na ul. Waryńskiego (nie wiem czy nadal tak się nazywa) nieopodal fabryki szkła. Pamiętam, ze jako mały chłopak bawiłem się różnokolorowymi szklanymi kawałkami odpadu. Jak mnie to wtedy fascynowało!!! Mój dziadek (którego nie dane było mi poznać) jeździł jako maszynista w parowozach, na malowniczych liniach kotliny jeleniogórskiej. Pamiętam wycieczki na Szrenicę, na Śnieżkę i Śnieżnych Kotłów. Spałem w schronisku pod Łabskim Szczytem. Wodospad Szklarka...No i góry Sowie, tajemnicze sztolnie w Walimiu (wtedy jeszcze ogólnodostępne, nikt tego nie pilnował, łaziliśmy po tym jak chcieli), Perła Zachodu...można by długo wymieniać....

 

Ojciec ostatnio coś wspominał, że chciałby jeszcze odwiedzić swoje stare strony. Czy ktoś z Was, z Jeleniej Góry jest w stanie pomóc w załatwieniu jakiegoś taniego lokum w okolicach Jeleniej dla dwójki 70-cio letnich emerytów z własnym transportem? Może być nawet z lekkimi utrudnieniami w dojeździe, bo ojciec ma kilkunastoletnie 4x4 Daihatsu Ferozę. Nawet myślałem czy by mu budy do niej nie zapiąć i nie wysłać w trasę ale chyba by się już bał w tym wieku jeszcze z budą się pchać jeśli nigdy z nią nie jeździł. A szkoda bo kempingowiec jest. W końcu po kimś tą pasje odziedziczyłem nie?hmm.gif Maluchem z namiotem do Grecji w wieku 5 lat mnie zawieźli...oj były czasy..

Może jest jakiś kemping z tanimi domkami, może ktoś, coś gdzieś... Z tymi ich emeryturami...ej na co to przyszło...jak ;patrzę na tych niemieckich, czy holenderskich emerytów wypasionych kamperach...zly.gifzly.gif

 

No dobra. Trochę się rozpisałem. Jakby co, to mogę się odwdzięczyć fajną miejscówką w Beskidach.

 

Pozdrawiam

Kajtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest jakiś kemping z tanimi domkami, może ktoś, coś gdzieś... Z tymi ich emeryturami...ej na co to przyszło...jak ;patrzę na tych niemieckich, czy holenderskich emerytów wypasionych kamperach...zly.gifzly.gif

Może pensjonat "Willa Graża" http://willagraza.ka....pl/?page_id=22 prowadzony przez kolegę "Fest 2" z forum CT. Ja byłem u niego kamperem latem tego roku ( prowadzi również kamperport). Spokojne miejsce w centrum Karpacza , poniżej głównej ulicy- aktualnie wyłączonej z ruchu kołowego (ruch wyprowadzono z centrum niedawno wybudowanym tunelem). Warunki pobytowe dobre, a ceny dość przystępne (oprócz okresu świątecznego). Z Karpacza wszędzie jest blisko do atrakcyjnych miejsc w Karkonoszach. Odnośnie Jeleniej Góry, to proponowałbym szukać miejscówki w Cieplicach, które są dobrym miejscem wypadowym do zwiedzania okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Wygląda bardzo obiecująco. Podrzucę temat Ojcu.

 

Może ktoś jeszcze ma jakieś propozycje? Wiem, że wystarczy wpisać w googlach ale jednak z polecenia kogoś lokalnego to jednak zawsze inaczej.

 

Pozdrawiam

Kajtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.