Skocz do zawartości

Okładziny cierne AL-KO AKS 1300


gch10

Rekomendowane odpowiedzi

ze zdjęcia to nikt tego nie stwierdzi :hehe: można to sprawdzić jak są w zaczepie, zakładasz na hak a swobodnie opuszczona rączka musi być w granicach znaków-kresek które są na obudowie zaczepu :ok:

 

tu masz wymiane i ustawienie okładzin w starszym modelu AKSu-2000 może się przyda :ok:http://forum.karawaning.pl/topic/6922-wymiana-okladzin-ciernych-aks-2000-fotostory/ :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nic nie piszczało, bo czepkę miałem tylko raz na haku jak ją prowadziłem. Miałem posmarowany hak, nie wiedziałem, że się tego nie robi. Wyjąłem te okładziny, wszystko dokładnie powycierałem. W zasadzie mógłbym kupić nowe (chyba ok 100zł) ale gdyby te jeszcze były dobre to po co. Nie pytałbym nikogo ale nie widziałem na oczy dobrych okładzin a w tych na focie nie niem czy powinna być obwódka metalowa - patrząc na pierwszą fotę. Przykładałem samą okładzinę do kuli i wygląda na to, że zarówno środek jak i metalowy brzeg dotyka do kuli. Nie mam pojęcia czy tak ma być. W necie znalazłem jakąś fotę i widzę, że też jest dookoła materiału ciernego obwódka metalowa.

post-8425-0-11884000-1329460535_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak raz smaru dostały to nic już im nie pomoże i kupuj nowe :-] przerobiłem ten temat i myłem moczyłem te okładziny itd i nie cnie dało Po wymnianie na nowe jazda stała się o wiele przyjemniejsza :-] Moje okładzinki posmarował poprzedni właściciel bo właśnie mu piszczały podczas jazdy :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak raz smaru dostały to nic już im nie pomoże i kupuj nowe :-]

 

 

To nie ma co już kombinować tylko muszę kupić nowe, dzięki. Już nie mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat - mam taki sam aks, okładziny widzę, że też do wymiany ?

 

jechałem na nim raz 350 km i byłem pewien, że ładnie działa - i w sumie dobrze się prowadziła moja ponad 1000kg przyczepa, ale na miejscu okazało się, że hak ma lakier oryginalny - nie starty, do tego miałem problem z odpięciem - źle zapinałem aks-a na starcie...

 

miałem nawet okładziny w ręce - już to naprawiłem, ale nie zrobiłem fotki, za to mam ogólne fotki - może coś doradzicie, chodź moim zdaniem to już pora na nowe..

 

ma ktoś dokładną instrukcje do naszego AKS1300 - bo tam jest trochę inaczej w tym starszym modelu...

 

widzę, że potrzeba u mnie regulacji - nie równo mam te okładziny po obu stronach, i jakiś taki pordzewiały ten zaczep...

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz jakie kolwiek wątpliwości co do stanu okładzin to poprostu je wymień :ok: nie jest to jakiś straszny koszt a na pare lat masz spokój :-]

 

 

a instrukcje masz tu http://www.alko.pl/fahrzeugtechnik/handelservice/instr/aks1300.htm :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.