Skocz do zawartości

Peloponez 2012


Pawel1o

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już gdzieś pisałem że w tym roku Peloponez. Miał być prom, potem na kołach (bo taniej - po kalkulacji na stronach Armatora), ale ostatnio zadzwoniłem do kilku różnych przedstawicieli linii promów z prośbą o zrobienie kalkulacji - dodając czemu tak drogorant.gif itd. Co się okazało? - Że po tygodniowej małej przepychance cenowej z bardzo miłą Panią wytargowałem 246E upustu od ceny wyjściowej w dwie strony.

Następnym razem też będę dzwonił z prośbą o indywidualną wycenę. Oczywiście opcja Camping on board:)

Teraz tylko czekać do końca majaclaps.gif270635636-JUMP2.gif

Edytowane przez Pawel1o (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A mówią że to ja jestem złośliwy :)

O Peloponez myślę już dwa lata:). Wszystkie przewodniki jakie są na rynku przeczytane, informacje z forum naszego i zaprzyjaźnionych w jednym palcu270635636-JUMP2.gif

Szczegółami podzielę się jak wrócę (oczywiście pełna relacja z namiarami GPS) ale w skrócie:

Patra

Korynt

Epidauros

Mykeny

Nafplio

Tolo (fajne plaże)

Wschodni Peloponez, okolice Leonidio (ponoć fajne plaże)

Monemwazja

Mistra

Całe południe

Cały zachód (ponoć super plaże)

Olimpia

 

Na wszystko 33 dni z drogąslinka.gif

 

Jak zwykle zatrzymujemy się w większości na dziko (namiary GPS zebrane) choć pewnie znajdziemy też swoje miejsca.

Tak czy inaczej do wakacji wytrzymam, choć nie mogę się doczekać Korsyki 2013

spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wie ktoś może czy w Grecji nadal jest zakaz jazdy na światłach w dzień? Czy Policja to respektuje?

 

 

 

Witam. My jeździliśmy na światłach i wielu innych turystów także. Problemów nie było żadnych, inna sprawa, że policji na drogach nie pamiętam :hehe:

 

 

Kiedy się wybieracie? Czekamy na relację, też nam chodzi po głowie Peloponez ale to najwcześniej za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaradek

Jakoś na początku roku kupiłem bilety tam i spowrotem i zapłaciłem ok 2100 zł (na bilet powrotny było 30% zniżki). Dwa tygodnie temu dostałm info. że Minoan w wakacje nie będzie pływał z Wenecji do Grecji i że anulują rezerwację. Mogę ewentualnie płynąć z Ancony. Zwróciło moją uwegę że w mailu Pani napisała iż nie będą pływać Z Wenecji więc zapytałem czy z Grecji do Wenecji będą pływać a ona na to że tak. Bardzo mnie to zdziwiło, no bo jeśli płyną z Grecji do Wenecji to czemu nie odwrotnie? Tak czy inaczej napisałem iż jeżeli pływają z Grccji do Wenecji to ja bilet powrotny sobie zostawiam (z 30% rabatem - bo za tyle już go wcześniej kupiłem) a na Peloponez to sobię dojadę. Płaciłem w Euro więc koszt jest zależny od kursu. Mnie wyniósł ok 800 - 900zł za mój zestaw, 2 osoby dorosłe i dzieciaka.

 

Cena bez względu na to gdzie w Grecji wysiadasz i z którego portu wracasz jak kupowałem była identyczna. Ja wracam z Patras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym momencie masz tylko bilet powrotny ?

W zeszłym roku jak się pytałem o cennik z Wenecji do Patras z "Camping On Board" (COB) to mi odpowiedziano, że nie ma takiej opcji z wenecji a jest tylko z Ancony. Za to mogę dostać kajutę w ramach ceny za COB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam tylko bilet powrotny.

Wchodząc na stronę Minoanu zobaczysz że jest opcja z Wenecji do Patras ale do około końca kwietnia. Zastanawia mnie tylko jak te promy wracają do Grecji i czemu nie zabierają pasażerów z Wenecji.hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy napiszcie czy znacie jakieś miejscówki w okolicy miejscowości Volos (Półwysep Pilos). Chciałbym się tam zatrzymać na pierwszych kilka dni jadąc na Peloponez

Edytowane przez Pawel1o (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy napiszcie czy znacie jakieś miejscówki w okolicy miejscowości Volos (Półwysep Pilos). Chciałbym się tam zatrzymać na pierwszych kilka dni jadąc na Peloponez

 

 

 

 

 

 

Witam. Znalazłam coś takiego, może Ci się przyda. Na ile to jest aktualne, tego nie wiem. ,ale jest to juz jakiś punkt zaczepienia i można poszperać w internecie. Też mamy w planie Peloponez w niedalekiej przyszłości, zbieram więc wszystkie niezbędne namiary. Pozdrawiam Ela

 

 

 

 

 

http://www.rentocamp.com/camping-papa-nero.htm

 

 

http://www.e-camping.net/pl/grecja/milina/papa_nero.html

 

http://www.campingpapanero.com/CAMPING/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.