Skocz do zawartości

piec gazowy w przyczepie kempingowej nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

u mnie po dluzszym stanie bezczynnosci ogrzewanie tez ciezko odpalalo ale jest jeden trik na to

 

znacznie szybciej odpala jak najpierw odpalisz palniki w kuchence i wypuscisz/wypalisz opary gazopodobne z przewodow idacych od butli

 

odpalam najpierw na 1-2 minutki najwiekszy palnik w kuchence - w tym czasie mam na rozdzielaczu zawor do ogrzewania tez otwarty ;)

 

po takim przegazowaniu rurek trumatic odpala na pierwszy strzal

 

moze to pomoze - skoro iskra jest a nie ma ognia to znaczy sie ze nie ma gazu lub mieszanka kiepska

 

a odkrecanie gazu to znaczy sie ze odkrecasz butle? pamietaj ze jest jeszcze rozdzielacz - lodowka, kuchenka i ogrzewanie - tam tez odkrecasz?

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butla była zimna ale wcześniej też nie chciało zagadać na innej i nie czuje gazu.

 

Bo w innej też mógł być już tylko butan. Najlepiej jak poczekasz ze sprawdzaniem tego do momentu gdy temperatura ustabilizuje się na poziomie plus 5 stopni.

Gazu nie czuć bo komora spalania jest wyizolowana w stosunku do wnętrza przyczepy. Gaz mógłbyś czuć jak położył byś się pod przyczepą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam przycisk i zapalam ale nic z tego okienka tam niema więc iskry nie widzę , ściągnąlem obudowę obudowę ale też nic nie widzę nie wiem co jeszcze mogę zrobić.

 

trzymam przycisk i zapalam ale nic z tego okienka tam niema więc iskry nie widzę , ściągnąlem obudowę obudowę ale też nic nie widzę nie wiem co jeszcze mogę zrobić.

 

Witam - w piecu carwer trudno coś zobaczyć w okienku a zwłaszcza jak go nie widzisz (ale ono jest) .Przy ściągniętej obudowie pieca nie zapalisz gdyż nie będzie iskry(dlatego kopie)Obudowa musi dobrze masować z piecem.. Następnie trzeba w piecu pokrętło ustawić na maxa i trzymać opk.20 sek i dopiero przyciskać iskrownik.Powinno zaskloczyć jeżeli gaz dochodzi.Jak zapali przez chwilę jeszcze trzymaj wciśnięte pokrętło a następnie jak puścisz piec pali powinieneś pod odpowiednim kątem zobaczyć płomień lub usłyszeć szum palącego się gazu możesz regulować płomień. A czy na pewno odkręciłeś gaz główny zawór w szafce?

Pozdro,,,,,,,,,,,,

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób dokładnie tak jak opisał Cyryl tylko pokrętło ustaw w pozycji "przerywanych kresek" ( W LEWO )i przyciśnij. . Wcześniej tylko sprawdź w kuchence gazowej czy jest gaz, zapal palniki. Też mam CARWER 1800 i spisuje się bardzo dobrze.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, tydzień temu odpalałem carvera z ciekawości przy - 23 na dworze - zapalił od razu, bez odpalania kuchenki i podobnych trików - ale fakt - Ty odpal - może masz powietrze w przewodach a nie gaz.

 

ja mam wersję z iskrownikiem w pokrętle - a z tego co rozumiem autor wątku ma iskrownik osobno.

 

Na obudowie pieca masz narysowane przerywane kreski - przy minimalnym gazie - na tym położeniu masz odpalać.

 

Zdejmij obudowę pieca - będzie dobrze widać okienko - znajduje się ono tuż za dziurą w obudowie - jest tylko jedna od frontu piecyka - okienko ma może 3x1cm - wciskaj iskrownik i patrz w nie pod różnym kątem - na pewno zobaczysz iskrę - jeżeli będzie iskra - wciśnij mocno pokrętło od gazu w pozycji minimum i dawaj iskrę - jak nie odpali po kilku sekundach - odczekaj chwilę i od nowa. Jeżeli zapali - trzymaj pokrętło wciśnięte ok 2-3 minuty - piecyk powinien się palić dalej sam - możesz zwiększyć płomień.

 

grzanie w tej temperaturze, jest raczej bez sensu - chyba, że chcesz zamieszkać / wyjechać - jak nie - to wprowadzisz wilgoć, i nie potrzebnie szybko zmienisz stan wnętrza przyczepy.

 

Dla sprawdzenia - jasne możesz działać.

 

Jeżeli nie odpalisz - podłącz nową pełną butle - moja ma ok 80% gazu i od jesieni stoi w schowku przyczepy w temperaturze zewnętrznej..., możesz sprawdzić czy komin nie jest zatkany - w Twojej budce mieści się on pod przyczepą - pod piecykiem - jest osłonięty..

 

najlepiej poczekaj do wiosennych temperatur, ale spokojnie możliwe jest grzanie tym piecykiem jak widać przy -23C i pewnie niżej też - wiadomo jakie są konsekwencje, ale można...

 

powodzenia - i uważaj z gazem - sprawdź wszystkie węże, reduktor itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie kolegi Cyryla. Ja zawsze przed pierwszym uruchomieniem staram się "przewietrzyć" przewody. A może raczej właściwie wypuścić z nich powietrze :) :) :).

Edytowane przez Sylwek3108 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.