Skocz do zawartości

Czy moje auto moze to pociagnac???


bobertoss

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze nalęzy sie upewnić, że masz odpowiednie uprawnienia, by holować tą przyczepę. Mając tylko kategorie B można holowac przyczepę której DMC jest mniejsze od MW holownika pod warunkiem że DMC zestawu nie przekracza 3,5T. Jeżeli drugi warunek nie jest spełniony potrzebujesz B+E.

 

Po drugie samochód musi formalnie móc holować przyczepe o takiej masie- sprawdzisz to jak pisał kolega w dowodzie rejestracyjnym.

 

No i po trzecie formalności formalnościami ale silnik musi być odpowiednio mocny że dało się komfortowo jeżdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poczatku troche sie przerazilem no ale na szczescie nie potrzebuje dodatkowej kategorii masa samochodu to 1370 kg a przyczepy 1500 kg tak wiec moge to pociagnac nawet parametry fabryczne podaja ze masa samochodu i przyczepy nie powinna przekroczyc 3200 wiec jeszcze sie mieszcze

dziekuje za pomoc :)

musze powiedziec ze bardzo sie ciesze ze znalazlem te strone mozna tu znalezc wiele ciekawych informacji

pozdrawiam :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa samochodu to 1370 kg a przyczepy 1500 kg tak wiec moge to pociagnac

 

No niestety muszę cię zmartwić.:) Niezaleznie od wpisów w dowodzie rejestracyjnym dopuszczalna masa całkowita przyczepy musi być niższa od masy własnej holownika. B+E tez nie pozwala na przekroczenie tego. Polskie przepisy nie pozwalają na holowanie przyczepy cięższej od samochodu (tiry i naczepy to inna sprawa) i nie istotne tu jest to, co podaje producent.

 

A na marginesie to bardzo mi miło, że Ci się tu podoba, choć informajce, które ci podaję raczej nie wprawią cię w dobry humor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebuje dodatkowej kategorii masa samochodu to 1370 kg

 

popatrzyłeś nie w tę rubryczkę co trzeba. To jest masa własna samochodu a do kategorii prawa jazdy bierze się DMC czyli masa auta + ładowność. A w dowodzie powineneś mieć jeszcze wpisaną dopuszczalną masę holowanej przyczepy. A jak nie ma to jeszcze w instrukcji samochodu będzie. Patrz na uwagi Piotrka o stosunku masy samochodu do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi, że też jeżdże mondeo to mogę nieco podpowiedzieć. Jeśli masz kombi to DMC samochodu przekroczy 2000kg (mój kombiak ma ładowność 660kg wg dowodu i instrukcji obsługi), jeśli sedan lub liftback wówczas nie (ładowność ok 500kg). Przyczepa waży 1500 więc w przypadku kombi napewno przekroczysz dozwolone 3,5 tony - będziesz musiał dorobić prawko.

Druga sprawa to dmc jakie może ciągnąć mondeo. Turbo diesel może do 1250kg, benzyna 1,8;2,0;2,5 jak dobrze pamiętam 1400kg. Więc holownik wg przepisów nie jest odpowiedni do holowania owej przyczepy.

 

Chyba musisz poszukać lżejszej przyczepy. Powodzenia :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Szarego, moja przyczepa jest już ciężka-1200 kg i nie bardzo widzę się

z nią bez 150 koni , lepiej 170-180 a na 1500 kg to myślę dobry terenowy jest potrzebny, tak ze 200 koni i do tego w dieslu raczej.

 

Pozdrawiam, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi !

 

Moje 0,03 zł:

 

1. Nie możesz bo prawo na to nie zezwala, choć gliniarze nie bardzo się w tym orentują więc przy kontroli może byś przeszedł, ale jakby odpukać się coś stało to kłopociki :bukiet:

 

2. 1800 ccm to za mało na tą masę. Będziesz piłował a nie jechał. A silnik: :hop1:

 

WNIOSEK: poszukaj lżejszej. Wybór jest spory.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie - pytanko

 

handlarz przyczep wciska mi przyczepe 2 osiową chetau (czy coś takiego) 1100kg fajna bo duża i twierdzi że na 2 osiach lepiej się prowadzi.

 

prawko mam b a auto to seat alhambra więc wagowo mogę ciągnąć bo auto ma max 4000kg

 

tylko 1600 auto(całkowita 2500kg ) i 1100 przyczpa

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna mnie to wnerwiać

 

ostatni znajomy mi wytłumaczył że na B to se mogę ciągnąć do 750kg przyczepe. pow to tylko E

a pow 3,5t to już C

 

tragedia :jump:

 

znacie może link do strony z poprawnymi danymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.