Skocz do zawartości

Wypięcie haka - ma ktoś podobny ?


jacekwwa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W naszym "nowym" holowniku zamontowany jest hak firmy Auto Hak ze Słupska. Jest to model 020 A tzw wypinany. Niestety mimo wielu prób i zużycia sporej ilośći WD 40 nie mogę poradzić sobie z jego wyciągnięciem z "gniazda". Po przesunięciu dźwigni zwalniającej czuć luz, ale hak nie daję się wyciągnąć.

Może ktoś z Was ma jakiś pomysł jak poradzić sobie z problemem ? Poniżej zdjęcia haka:

 

post-2937-0-53148800-1327609910_thumb.jpgpost-2937-0-08929400-1327609922_thumb.jpg

 

 

 

Hak zamontowany w 2010 roku więc prawie nówka...

 

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Po przesunięciu dźwigni zwalniającej czuć luz, ale hak nie daję się wyciągnąć.

(...)

 

Pozdrawiam

 

Jacek

 

Prawdopodobnie zwalniasz zawleczkę zasadniczej blokady "kikuta"

Ja mam hak inny, ale muszę wykonać 2 ruchy. Zawleczka potem zwolnienie blokady a potem wyjęcie haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj miałem podobny problem, u mnie pomógł następujący przepis: weź w drugą rękę kolegę tak około 5 kg i uderzając w dyszel oblizujesz hak i wówczas powinien wyjść z gniazda. Następnie wysmaruj pożądanym smarem w spreju z PTFE albo miedzianym (WD do tego się nie nadaje a wręcz powoduje wtórną korozję - wiem co mówię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągniesz do siebie czy przekrecasz? nie wiem jak ten model ale najpierw należy przekręcić hak.

Czyli punkt 4 przekręć w prawo lub lewo.

 

 

 

edit , w tym modelu jednak unosi się kule a nie przekreca

http://www.autohak.com.pl/index2.php?id=12

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jaśniej ?

 

1. Wyciągam zawleczkę

2. Zwalniam blokadę (dźwignia)

3. Czuć luz ale haka nie można wyciągnąć

 

Coś w tym stylu.

Zawleczkę mam sprężynową, więc ją odciągam przez co mogę zwolnić blokadę zasadniczą i wyjąc kikuta.

 

Wydaje mi się, że nie do końca wykonujesz ruch 2

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym stylu.

Zawleczkę mam sprężynową, więc ją odciągam przez co mogę zwolnić blokadę zasadniczą i wyjąc kikuta.

 

Wydaje mi się, że nie do końca wykonujesz ruch 2

 

bardziej się nie da...jest wyraźny opór.

 

@piotrekbb

unoszę lekko zgodnie z instrukcją. niestety to nie pomaga.

 

w sobotę spróbuję z 5 kg kolegą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku ja mam taki sam:

1. Wyciągasz zawleczkę z drucikiem

2. Wajcha z prawej strony na dół (czasem ciężko idzie i często nogą poluzowuję) i trzymając ją na dole prawą ręką (max od siebie)

3. Drugą ręką wyciągasz hak do siebie nic nie kręcąc

post-3272-0-84045000-1327613064_thumb.jpg

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku ja mam taki sam:

1. Wyciągasz zawleczkę z drucikiem

2. Wajcha z prawej strony na dół (czasem ciężko idzie i często nogą poluzowuję) i trzymając ją na dole prawą ręką

3. Drugą ręką wyciągasz hak do siebie nic nie kręcąc

post-3272-0-84045000-1327613064_thumb.jpg

 

Mariusz, dzięki. Robię dokładnie wg Twoich wskazań. Czuć luz, ale nie mogę haka wyciągnąć.

Po dyskusji z Grzesiem potraktowałem hak (obficie) WD40. Mimo tego ani zaraz po aplikacji, ani po tygodniu, nie mogę go wyciągnąć, a mój piszczel coraz bardziej siny ;)

 

2. Wajcha z prawej strony na dół (czasem ciężko idzie i często nogą poluzowuję) i trzymając ją na dole prawą ręką (max od siebie)

 

u mnie chodzi wyjątkowo lekko, może nie zwalnia zabezpieczenia ?

 

Jacku ja mam taki sam:

gniazdo elektryczne też masz Steinhoff ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się spotkamy u cioci Grzesia to zobaczysz to u mnie w holowniku... Chyba, że do tego czasu sobie poradzisz ;)

 

Gniazdo nie wiem jakie, ale tam napisu chyba żadnego na nim nie ma. Cały zestaw montowali mi w serwisie Skody :)

 

Mam nadzieję, że będzie po sprawie do tego czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku ja mam taki sam:

1. Wyciągasz zawleczkę z drucikiem

2. Wajcha z prawej strony na dół (czasem ciężko idzie i często nogą poluzowuję) i trzymając ją na dole prawą ręką (max od siebie)

3. Drugą ręką wyciągasz hak do siebie nic nie kręcąc

post-3272-0-84045000-1327613064_thumb.jpg

 

dodam do pkt drugiego, że u mnie trzeba wykonać obrót większy niż "max od siebie", więc;

  • ściągam kapturek ze śruby
  • odkręcamy śrubę, kilka obrotów wystarczy (za pierwszym razem może być ciężko, dlatego warto w wolnej chwili rozkręcić wszystkie śruby i a cały zestaw przeczyścić i zakonserwować)
  • ściągamy wajchę z osi śruby i przekładamy w lewo, aby było możliwe przesunięcie wajchy jeszcze ok 45 St
  • zakręcamy śrubę i pchamy wajchę

jak rozkręcisz całość, to zobaczysz jak ten układ działa, i wtedy dopasujesz sobie wg uznania,

ja zrobiłem właśnie tak, bo wtedy nie ma fizycznej możliwości odpięcia haka bez użycia kluczy (noi znajomości zagadnienia)

 

nie wiem czy dokładnie opisałem o co mi chodzi, w razie pytań najlepiej zadzwoń na kom.

 

pozdr

 

PS: http://www.youtube.com/watch?v=5ZlQby0dLEo

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam do pkt drugiego, że u mnie trzeba wykonać obrót większy niż "max od siebie", więc;

  • ściągam kapturek ze śruby
  • odkręcamy śrubę, kilka obrotów wystarczy (za pierwszym razem może być ciężko, dlatego warto w wolnej chwili rozkręcić wszystkie śruby i a cały zestaw przeczyścić i zakonserwować)
  • ściągamy wajchę z osi śruby i przekładamy w lewo, aby było możliwe przesunięcie wajchy jeszcze ok 45 St
  • zakręcamy śrubę i pchamy wajchę

jak rozkręcisz całość, to zobaczysz jak ten układ działa, i wtedy dopasujesz sobie wg uznania,

ja zrobiłem właśnie tak, bo wtedy nie ma fizycznej możliwości odpięcia haka bez użycia kluczy (noi znajomości zagadnienia)

 

nie wiem czy dokładnie opisałem o co mi chodzi, w razie pytań najlepiej zadzwoń na kom.

 

pozdr

 

PS: http://www.youtube.com/watch?v=5ZlQby0dLEo

 

Dzięki ! potrenuję Wasze podpowiedzi i dam znać o wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.