Skocz do zawartości

Malowanie przyczepy


kojotes

Rekomendowane odpowiedzi

zwykłą taśmą lakierniczą takie manewry Ci nie wyjdą .... w sklepie z lakierami zapytaj o specjalną taśmę do oklejania "zakrętów" jest wąska , ma ze 3 mm i włąśnie taką taśmą okleja się trudne kształty a potem do niej przyklejasz papierową , szerszą.

 

 

Na fotce pobazgrałem mniej więcej ....Najpierw pionowa i pozioma źółta , potem wąska czrwona na łuku a następnie zielony pasek (wypełnienie łuku .... na końcu papier czy folia .......nabazgrałem w wersji do pomalowania okna ale jak okleisz odwrotnie , czyli okno , to będzie wersja do malowania ściany ....

 

 

 

powodzenia

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja używam taśm 3M i mają je w najróżniejszych rodzajach; mają fajną taką wąską jakby gumową którą w kółko można przyklejać i ona do baranka spokojnie powinna się nadać :ok: do tego maja też taśmy jak to zwą 3-godzinne które łatwiutko sie odklejają :-] warto odwiedzić dobry sklep lakierniczy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam miłośników przyczep. Piszę tu bo nigdzie nie znalazłem sensownej odpowiedzi na moje pytanie.

Jestem w posiadaniu 40-to letniej przyczepy KIP, której skopupa jest zbudowana z blachy (chyba aluminium), Chciałbym ją odświerzyć bo wygląda jakby nikt tego nie robił od nowości.

Ale tu też się pojawia drugi aspekt. Przyczepa nie jest warta więcej jak 3000zł. Nie chciałbym wkładac 1000zł w malowanie pistoletem, dodatkowo nie mam warunków, sprzętu ani umiejętności. Przyczepa ma 4,5m dł. Czym ją pomalować, żeby się trzymało i efekt był zadowalający. Bardziej myślę o jakiejś farbie w puszce, żeby wałkiem lub pędzlem pomalować. Nie musi być super, ważne żeby było tanio i wyglądała lepiej niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam staruszką w podobnych latach. Matowałem włókniną ścierną, porządne  zmycie benzyną ekstrakcyjną i dawałem natrysk bez podkładu.

Wydaje mi się że przesadzasz z kosztami malowania pistoletem (chyba że przyjmujesz zlecenie lakiernikowi) owszem jest tu kwestia jako takich umiejętności oraz dostępności sprzętu.  Przy dobrym układzie to i sprayem akrylowym by zrobił tyle że wyjdzie taka budka z 400-500zł.   Jeśli blacha to rybia łuska znakomicie ułatwia to sprawę :) 

Naprawdę przy moich marnych umiejętnościach lakierniczych okazała się być na tyle miła że kryła nieznaczne zlewki :)

Nie widzę też przeszkód jeśli nie czujesz się na siłach malować natryskowo polecieć budkę wałkiem - też się tak bawiłem, stosowałem wałek tzw. flokowy i odpowiednio doświadczalnie dobraną gęstość lakieru i nacisk wałka tak aby mi lakier wchodził w zagłębienia łuski

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.