Skocz do zawartości

Malowanie przyczepy


kojotes

Rekomendowane odpowiedzi

andrewa1 Przedstawiłeś wyżej fotki z malowania przyczepy. Zainteresowała mnie ta na którym jest kompresor.

W związku z tym mam do Ciebie pytanie. Czy malowałeś tym kompresorem kiedyś całość przyczepy albo choć jeden bok za jednym zamachem ?

Zamierzam kupić ten model i chciałbym znać Twoją opinię odnośnie wydajności pod typowy pistolet no i awaryjność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

andrewa1 Przedstawiłeś wyżej fotki z malowania przyczepy. Zainteresowała mnie ta na którym jest kompresor.

W związku z tym mam do Ciebie pytanie. Czy malowałeś tym kompresorem kiedyś całość przyczepy albo choć jeden bok za jednym zamachem ?

Zamierzam kupić ten model i chciałbym znać Twoją opinię odnośnie wydajności pod typowy pistolet no i awaryjność .

kompresor mam 4 rok i nic do małych elementów nawet cała tylna ściana spokojnie daje radę zaś do bocznych ścian i wiekszych elementów zapinam do niego sam zbiornik 250l co ze zbiornikiem kompresora daje razem 300l co już daje taki zapas pwietrza ze spokojnie można malować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasjonat ja mam ładne pare lat małą 50l olejówke i bez dodatkowych zbiorników chodzi ja ta lala :ok: dodam że jest w ruchu codziennie bo prowadze pracownie renowacji mebli więc kompresor potrzebny jest wciąż; do wydmuchiwania, bejcowania, lakierowania, do pistoletu tapicerskiego, różnych narzędzi pneumat itp itd Dodatkowo robie też reanimacje najróżniejszych sprzętów; przyczepy, maszyny, samochody i też cały czas za jego żywota Cztery samochody polakierowałem nim i bez problemu dał rade Tej wiosny będę malował Vito i wiem że da rade :ok: W sumie rzeczy to sam jestem w szoku że u mnie jeszcze on chodzi i cały czas daje rade :-] choć przyznam że tak od pół roku potrafi wypluć kropelke oleju ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem że ździebko mało na cały boczek, a tym bardziej na dach.

Dzięki

 

kompresor jest bardzo wydajny i da radę ja z doświadczenia wolę mieć zapas powietrza aby nie było niespodzianki zwłaszcza jak się auta lakieruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki jak ma andrewa1 mam w robocie właśnie wyłącznie jako dmuchawiec i z popularną końcówką do przedmuchiwania to na jednym zbiorniku nie starczy by z ubrania wióry zdmuchnąć więc dla tego pytam o osiągi z pistoletem . W lakierni mamy już lochę wielkości małej osobówki ale przyczepa do komory nie wejdzie :)

Ten nasz też nam pluje ostatnio dość często . Tej zimy mimo że pracuje w pomieszczeniu już 3 razy wyprowadzałem go "na sikanie" i znów pluje . Wiem taka wilgotna aura , nawet w wewnątrz pomieszczeń.

Jeśli kupie to malowanie przyczepy będzie jego dziewiczą pracą więc to że jest bez odwadniacza i ma prymitywny filterek też mnie nie przeraża.

Dzięki Koledzy za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Pasjonat, pisałeś o wyklejaniu grafiką. My naszą niewiadówkę ozdobiliśmy grafiką naklejaną na folię transportową.

 

Efekt masz tu:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/454-malowanie-niewiadowki/page__view__findpost__p__93501

 

 

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Pasjonat, pisałeś o wyklejaniu grafiką. My naszą niewiadówkę ozdobiliśmy grafiką naklejaną na folię transportową.

Efekt masz tu:

 

http://forum.karawan...dpost__p__93501

Pozdrawiam

Jacek

 

Fajnie odstawiłeś swą budkę ...szacun.

Dzięki za pomysł.

 

Chce rzucić coś z areografu ale jeśli nie podołam bo dawno nie miałem go w rękach i łapa jakaś drewniana to też zrobię sobie coś z folii.

Myślałem o jakimś trybalu . Narożniki drzwiczek szafek wewnątrz też trybal , a na boku jakiś pejzażyk z wędkarzem na łodzi .

Póki co, co jakiś czas zasiadam do tabletu i robie grafike już pod ploter w kilku wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam pytanie do osób, które malowały cepkę... ile farby wam na nią zeszło? Pytanie bardziej do osób które mają przyczepki większe od niewiadówki... chciałbym malować pistoletem i lakierem samochodowym, ale są na razie plany i chciałbym obliczyć orientacyjne koszta. Po lakierze na przyczepce widać upływ czasu i żona mnie kusi na malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj moro w majówkę malowałem swoją (tabbert 5m x2m) i poszło mi 2 kg.Oczywiście malowałem pistoletem,może dlatego nie wiele farby poszło,ale chciałem odnowić tylko lakier.Fotki później wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała sprawa takie pomalowane przyczepki. Nie wiedziałem nawet, że można tak pięknie ozdobić cepkę.

Tylko bałbym się jednego. To znaczy dla mnie taka cepka to powinna być zaparkowana na stałe. Wydaje mnie się, że zdecydowanie przyciąga wzrok i jest większe prawdopodobieństwo wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam brać karawaningową,mam pytanie.

 

Jaki kolor zewnętrzny powinna mieć przyczepa TABBERT

Kilkanaście dni temu pomalowałem ją na biało ale jak kupowałem farbe przez pomyłkę babka dała mi matową,musze przemalować a teraz wydaje mi się że jest za jasna.Myślałem też o dodaniu odrobine lakieru bezbarwnego do farby,lub na warstwę polakierowaną dac sam lakier bezbarwny żeby kolor się nie brudził (jak w samochodzie).Macie lepsze doświadczenia,proszę o poradę.Malować będę dalej pistoletem,bo szybciej i efekt doskonały,a i jaki jest oryginalny kolor;Jasny krem czy ciemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile zgadzam się odnośnie lakieru to reszta ......

 

Pistolet, na blasze auta dla mnie nie problem.

Wrzuć proszę krótkie info jak przygotować łuskę na przyczepie staruszku - chodzi mi o nierówności i wgłębienia oraz radzenie sobie z wypadkiem przy pracy czyli zlewką.

Blacha auta płaska lub obła powierzchnia bez wgłębień - łuska ma ich sporo :-)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wrzuć proszę krótkie info jak przygotować łuskę na przyczepie staruszku - chodzi mi o nierówności i wgłębienia oraz radzenie sobie z wypadkiem przy pracy czyli zlewką.

Blacha auta płaska lub obła powierzchnia bez wgłębień - łuska ma ich sporo :-)

ale Tabbert nie ma rybiej łuski,nie mogę żadnych fot wykonać,bo przyczepa stoi u rodziców (70km) a ja mieszkam i pracuję w Lublinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Tabbert nie ma rybiej łuski,nie mogę żadnych fot wykonać,bo przyczepa stoi u rodziców (70km) a ja mieszkam i pracuję w Lublinie.

OK., moja prośba o szczegóły z łuską była do andrewa1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.