Skocz do zawartości

Malowanie przyczepy


kojotes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przygotowuję się do malowania przyczepy na wiosnę :-)

Robiłem to już kiedyś przy N126 używając emalii poliuretanowej POLREN i wałka z gąbki. Jest to tochę upierdliwe bo trzeba rozrabiać małymi porcjami aby utwardzacz nie związał przed czasem...

Czy ktoś z was używał innego lakieru i czy malował na inny kolor niż biały ( myślałem o żółtym jasnym) i trysnieciu całości pistoletem :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja malowałem swoją przyczepę 3 lata temu lakier używałem samochodowy z utwardzaczem biel .Malowałem pistoletem najgorzej jest zrobić paski na rybiej łusce .Całość zmatowiłem odtłuściłem i jak do tej pory farba się trzyma , a malowałem dla tego bo moja budka miała kolor już zmatowiały i kremowa biel a teraz jest czysta biel ,aż inaczej wygląda

 

Zdjecie

post-1079-0-62079500-1327754633_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko lakier samochodowy , najlepiej akrylowy , bo jest dość elastyczny , jednak przygotowanie to faktycznie pikuś w porównaniu do malowanie pistaletem tak aby nie było zacieków i aby lakier się błyszczał . Nie ma problemu przy gładkiej blaszebo ewentualny zaciek zetrzesz i zapolerujesz ale łusce to może być trudne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko lakier samochodowy , najlepiej akrylowy , bo jest dość elastyczny , jednak przygotowanie to faktycznie pikuś w porównaniu do malowanie pistaletem tak aby nie było zacieków i aby lakier się błyszczał . Nie ma problemu przy gładkiej blaszebo ewentualny zaciek zetrzesz i zapolerujesz ale łusce to może być trudne .

 

o ile zgadzam się odnośnie lakieru to reszta ......

 

 

nic podobnego lakierowanie przyczepy to chyba jedno z łatwiejszych lakierowań w porównaniu do aut mogę coś na ten temat powiedzieć bo kilka przyczep rocznie się odnawia w ten sposób a i po uszkodzeniach -wymianie blachy trzeba tez czasami do koloru całości pomalować

 

 

post-2830-0-42105400-1327874813_thumb.jpg

 

post-2830-0-76783400-1327874969_thumb.jpg

 

paski na cepce żaden kłopot

 

post-2830-0-12114500-1327875008_thumb.jpg

 

post-2830-0-90447400-1327875388_thumb.jpg

post-2830-0-92441900-1327875425_thumb.jpg

 

post-2830-0-59363600-1327875467_thumb.jpg

 

 

 

lakierowanie częsci plastikowych tez nie stanowi większego problemu

 

post-2830-0-17693500-1327874912_thumb.jpg

Edytowane przez andrewa1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Wiosną będę zabierał się za ostatnie etapy dopieszczania mojego wagonika ale w śród tych prac czeka mnie też malowani poszycia.

Nie chce jednak pomalować wszystkiego jak w oryginale na jednolicie biało bo mi się kojarzy z lodówką , Chciałbym zastosować biel z innym kolorem - jakieś cieniowanie i przejście tonalne . Jakaś skromna grafika tryśnięta areografem czy wyklejona z foli . Jedno i drugie mam obcykane plastyczno manualnie i ploter do cięcia także posiadam w pracy ale nie mam zupełnie pomysłu. No może coś tam już wydumałem ale nie jestem zdecydowany.

 

 

Mam tu ogromną prośbę do obcykanych w necie i przyczepowych stronach.

 

Mianowicie proszę o jakieś linki do fotek tuningowanych przyczep.

Z góry dziękuje.:dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już rozmawiamy o rybkach to napewno przydałaby się łódka ........

 

Mam jeszcze kamperka

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gdańsku Kolega z którym współpracowałem takie bajery robił.

 

 

 

 

Znalazłem tylko tą fotkę, ale robił fajną przyczepę w smoka.

 

 

Tu jego namiar http://n13.eu

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras, ale fajnie pomalowana ta przyczepa!!!

 

Ja sie nie znam - to malunek jest, czy jak to jest zrobione - kto ze znajacych sie wie?

Kurde, nalepil?/namalowal? bym sobie takie cos ze zdjec z najlepszej mojej wyprawy w zyciu, czyli z Rumunii, zajefajnie by bylo...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 rozwiązania, 1 i że tak powiem na pokaz tylko to naklejka, firmy zajmujące się oklejaniem całych aut itp. zmienią tobie nawet kolor auta np. w karbon, 2 szkoła do malowanie aerografem i to ma swój efekt i dusze polecam youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to jakby w niewidzialne zmienily takie firmy to auto i budke..

 

Bo stoje przed wyzwaniem na reszte zycia - nowa przyczepa, albo calkowity remont starej, ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek , tak jak wyżej misiek_uk napisał ,folia lub aerograf albo jakiś "Matejko" co by pędzlem to malnął :niewiem:

 

Jeszcze mam kolejne malunki , np. ELVIS

 

p.s każdą fotę możecie powiększyć klikając kursorem

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.