Jump to content
Tombr

Zima a przedsionek ?

Recommended Posts

Tombr

Witam, takie pytanie jaki temat :-) . Może ktoś z Was "zimował" już z przyczepką i może się wypowiedzieć jak się ma to do przedsionka ? Czy rozkładać , czy może nie bo grozi to popękaniem itp. ? Jeśli rozkładać to czy grzać go farelką lub wyjściem zewnętrznym-przedsionkowym od trumy ? Rady mile widziane :-D

bartosz_b

Zimować nie zimowałem i nawet nie udało mi się przyczepy używać w sezonie zimowym, ale są specjalne przedsionki zimowe, które do tego są przystosowane. Co do normalnego to nie mam pojęcia co się z nim może stać :niewiem:

szary11

Zeszłej zimy przerzucając przedsionek chciałem go pzejrzeć. I domniemuję, że zimą rozłożenie jego byłoby bardzo problematyczne. Materiał bardzo niechętnie się rozwijał. Rozkładając można go uszkodzić.

Więc jeśli używać - lepiej kupić specjalny, zimowy.

patriks

Rozkładaliśmy 3 marca u Ugorka. Minusowa temperatura. W nocy jeśli dobrze pamiętam było spokojnie -5 do -8.

W Toruniu też temperatura była na minus ale nie sprawdzałem ile.

U Ugorka lecieliśmy na agregatach, więc w przedsionku za bardzo nie grzaliśmy. Podgrzewałem grzejnikiem gazowym, nakręconym na butlę. Siedzieliśmy przy ognisku albo w budzie.

W Toruniu w przedsionku grzałem farelką i olejakiem. Dało się spokojnie siedzieć ( w kurtkach ) - było fajnie i ciepło.

Przedsionek nie był za wielki, bo na budkę 360. Ale był gruby całoroczny i spokojnie dało się go nagrzać.

Edited by patriks (see edit history)

Effendi

Rozkładaliśmy 3 marca u Ugorka. Minusowa temperatura. W nocy jeśli dobrze pamiętam było spokojnie -5 do -8.

W Toruniu też temperatura była na minus ale nie sprawdzałem ile.

U Ugorka lecieliśmy na agregatach, więc w przedsionku za bardzo nie grzaliśmy. Podgrzewałem grzejnikiem gazowym, nakręconym na butlę. Siedzieliśmy przy ognisku albo w budzie.

W Toruniu w przedsionku grzałem farelką i olejakiem. Dało się spokojnie siedzieć ( w kurtkach ) - było fajnie i ciepło.

Przedsionek nie był za wielki, bo na budkę 360. Ale był gruby całoroczny i spokojnie dało się go nagrzać.

Ale hardcor :mikolaj: ..... a jak napisałem, ze " zima jest OK " to niektórzy się zburzyli smirk%281%29.gif

Cezarr

To są zimowe takie krótkie ale nowe są drogie. :oslabiony:

post-7306-0-04247800-1327505603_thumb.jpg

patriks

Ja miałem solidny, gruby całoroczny na całą długość przyczepy.

Te typowe zimówki są jeszcze dodatkowo piankowane - ale zwykle chyba są mniejsze.

jacekwwa

Witam, takie pytanie jaki temat :-) . Może ktoś z Was "zimował" już z przyczepką i może się wypowiedzieć jak się ma to do przedsionka ? Czy rozkładać , czy może nie bo grozi to popękaniem itp. ? Jeśli rozkładać to czy grzać go farelką lub wyjściem zewnętrznym-przedsionkowym od trumy ? Rady mile widziane :-D

Gdzieś widziałem...nie mogę sobie przypomnieć gdzie...dodatkowe elementy stelaża do przedsionka - zimowe.

Chodziło o wzmocnienie dachu w przypadku opadów śniegu.

Poszukam, jak znajdę to wrzucę info.

Tombr

Widzę że temat się rozwija :-) . Jednym słowem zwykły przedsionek nie nadaje się do zimowania . A co wiecie na temat butli gazowej BP i takiego specjalnego zaworu do niej - do jakiej temperatury można używać ogrzewania Truma na butli (oczywiście minusowej) ?

seba1

Tomek, ty nie kombinuj tylko pakuj bude bo potem niezdążysz, a termin coraz bliższy :mikolaj::gitara:

Tomii

A co wiecie na temat butli gazowej BP i takiego specjalnego zaworu do niej - do jakiej temperatury można używać ogrzewania Truma na butli (oczywiście minusowej) ?

Kolego to chyba nie jest miejsce na takie pytania busted.gif. Tu się temat zaczyna http://forum.karawaning.pl/topic/748-kompozytowe-butle-gazowe/page__view__findpost__p__12865

i tam warto o to spytać co by bałaganu nie robić ok.gif

Tombr

Kolego to chyba nie jest miejsce na takie pytania busted.gif. Tu się temat zaczyna http://forum.karawan...dpost__p__12865

i tam warto o to spytać co by bałaganu nie robić ok.gif

Sory Wodzu :-) Pytanie przeniesione.

Tomek, ty nie kombinuj tylko pakuj bude bo potem niezdążysz, a termin coraz bliższy :mikolaj::gitara:

Jeszcze ledy montuję i czekam na kanapy od tapicera :-)

macieku

Zwykłe przedsionki parszywie się rozstawia (że nie wspomnę o składaniu) przy ujemnych temp. - i to jest największy problem. Ogrzewanie przedsionka przy dużej cycepie to taki "średni" pomysł ..... no chyba że masz nagrzewnicę kilkanaście KW i dostęp do odpowiedniego prądu

piotrekbb

Grzać to chyba wogóle, moim zdaniem te małe zimówki to tylko taki wiatrołap ,zdejmujesz buty narciarskie i do przyczepy, ewentulanie jako przechowalnia nart i sanek.

Pełny duży przedsionek raczej nie ma sensu.

adje

Jednym słowem zwykły przedsionek nie nadaje się do zimowania .

Podczas wypadu sylwestrowego 2010/11 używalismy zwykłego przedsionka mimo dość ekstremalnych temperatur(od -20 niewiele się urwało)

Rozkładaliśmy go w śiarczystym mrozie ale podróżował nie w przyczepie a w ciepłym samochodzie.

Składany był na lekkim mrozie około,chyba około -5 i równiez nie było problemu tyle,że zajmował trochę więcej miejsca niż zwykle bo unikałem ugniatania szczególnie w miejscach załamań.

Przedsionek służył głównie jako wiatrołap i przechowalnia sprzętu więc nie był ogrzewany.

A co wiecie na temat butli gazowej BP i takiego specjalnego zaworu do niej - do jakiej temperatury można używać ogrzewania Truma na butli (oczywiście minusowej) ?

Butlę mieliśmy normalną 11kg ale załadowaną propanem. W temp. około -20 nie było rpoblemu ani z Trumą ani z gazem.

post-1061-0-26577200-1327597668_thumb.png