Skocz do zawartości

Zima a przedsionek ?


Tombr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, takie pytanie jaki temat :-) . Może ktoś z Was "zimował" już z przyczepką i może się wypowiedzieć jak się ma to do przedsionka ? Czy rozkładać , czy może nie bo grozi to popękaniem itp. ? Jeśli rozkładać to czy grzać go farelką lub wyjściem zewnętrznym-przedsionkowym od trumy ? Rady mile widziane :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszłej zimy przerzucając przedsionek chciałem go pzejrzeć. I domniemuję, że zimą rozłożenie jego byłoby bardzo problematyczne. Materiał bardzo niechętnie się rozwijał. Rozkładając można go uszkodzić.

 

Więc jeśli używać - lepiej kupić specjalny, zimowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkładaliśmy 3 marca u Ugorka. Minusowa temperatura. W nocy jeśli dobrze pamiętam było spokojnie -5 do -8.

 

W Toruniu też temperatura była na minus ale nie sprawdzałem ile.

 

U Ugorka lecieliśmy na agregatach, więc w przedsionku za bardzo nie grzaliśmy. Podgrzewałem grzejnikiem gazowym, nakręconym na butlę. Siedzieliśmy przy ognisku albo w budzie.

 

W Toruniu w przedsionku grzałem farelką i olejakiem. Dało się spokojnie siedzieć ( w kurtkach ) - było fajnie i ciepło.

 

Przedsionek nie był za wielki, bo na budkę 360. Ale był gruby całoroczny i spokojnie dało się go nagrzać.

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkładaliśmy 3 marca u Ugorka. Minusowa temperatura. W nocy jeśli dobrze pamiętam było spokojnie -5 do -8.

 

W Toruniu też temperatura była na minus ale nie sprawdzałem ile.

 

U Ugorka lecieliśmy na agregatach, więc w przedsionku za bardzo nie grzaliśmy. Podgrzewałem grzejnikiem gazowym, nakręconym na butlę. Siedzieliśmy przy ognisku albo w budzie.

 

W Toruniu w przedsionku grzałem farelką i olejakiem. Dało się spokojnie siedzieć ( w kurtkach ) - było fajnie i ciepło.

 

Przedsionek nie był za wielki, bo na budkę 360. Ale był gruby całoroczny i spokojnie dało się go nagrzać.

 

 

Ale hardcor :mikolaj: ..... a jak napisałem, ze " zima jest OK " to niektórzy się zburzyli smirk%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, takie pytanie jaki temat :-) . Może ktoś z Was "zimował" już z przyczepką i może się wypowiedzieć jak się ma to do przedsionka ? Czy rozkładać , czy może nie bo grozi to popękaniem itp. ? Jeśli rozkładać to czy grzać go farelką lub wyjściem zewnętrznym-przedsionkowym od trumy ? Rady mile widziane :-D

 

 

Gdzieś widziałem...nie mogę sobie przypomnieć gdzie...dodatkowe elementy stelaża do przedsionka - zimowe.

 

Chodziło o wzmocnienie dachu w przypadku opadów śniegu.

 

Poszukam, jak znajdę to wrzucę info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat się rozwija :-) . Jednym słowem zwykły przedsionek nie nadaje się do zimowania . A co wiecie na temat butli gazowej BP i takiego specjalnego zaworu do niej - do jakiej temperatury można używać ogrzewania Truma na butli (oczywiście minusowej) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wiecie na temat butli gazowej BP i takiego specjalnego zaworu do niej - do jakiej temperatury można używać ogrzewania Truma na butli (oczywiście minusowej) ?

 

Kolego to chyba nie jest miejsce na takie pytania busted.gif. Tu się temat zaczyna http://forum.karawaning.pl/topic/748-kompozytowe-butle-gazowe/page__view__findpost__p__12865

i tam warto o to spytać co by bałaganu nie robić ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to chyba nie jest miejsce na takie pytania busted.gif. Tu się temat zaczyna http://forum.karawan...dpost__p__12865

i tam warto o to spytać co by bałaganu nie robić ok.gif

 

 

 

Sory Wodzu :-) Pytanie przeniesione.

 

Tomek, ty nie kombinuj tylko pakuj bude bo potem niezdążysz, a termin coraz bliższy :mikolaj::gitara:

 

Jeszcze ledy montuję i czekam na kanapy od tapicera :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe przedsionki parszywie się rozstawia (że nie wspomnę o składaniu) przy ujemnych temp. - i to jest największy problem. Ogrzewanie przedsionka przy dużej cycepie to taki "średni" pomysł ..... no chyba że masz nagrzewnicę kilkanaście KW i dostęp do odpowiedniego prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem zwykły przedsionek nie nadaje się do zimowania .

Podczas wypadu sylwestrowego 2010/11 używalismy zwykłego przedsionka mimo dość ekstremalnych temperatur(od -20 niewiele się urwało)

Rozkładaliśmy go w śiarczystym mrozie ale podróżował nie w przyczepie a w ciepłym samochodzie.

Składany był na lekkim mrozie około,chyba około -5 i równiez nie było problemu tyle,że zajmował trochę więcej miejsca niż zwykle bo unikałem ugniatania szczególnie w miejscach załamań.

Przedsionek służył głównie jako wiatrołap i przechowalnia sprzętu więc nie był ogrzewany.

 

 

 

A co wiecie na temat butli gazowej BP i takiego specjalnego zaworu do niej - do jakiej temperatury można używać ogrzewania Truma na butli (oczywiście minusowej) ?

Butlę mieliśmy normalną 11kg ale załadowaną propanem. W temp. około -20 nie było rpoblemu ani z Trumą ani z gazem.

post-1061-0-26577200-1327597668_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.