Skocz do zawartości

zakup mebli kempingowych i innych ;o)


4larksinfendt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym roku zaczynamy przygodę z naszą przyczepą. Mamy przyczepę i przedsionek. Brakuje nam ogólnego wyposażenia: podłogi, mebli kempingowych, itp.

Przeglądałam strony niemieckie i austriackie i jest na nich ogromny wybór. Mam prośbę, czy moglibyście doradzić jakie akcesoria wybrać, gdzie kupić, jakie firmy są sprawdzone (nie chciałabym kupować mebli na jeden sezon), i jakie "gadżety" są obowiązkowe na kempingu lub bardzo przydatne a wcale nie takie oczywiste.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolego jeżeli chodzi o gadżety to poszukaj na forum bo już było kilka razy to wałkowane i powstawały listy że trzeba by jeszcze ciągnąć drugą przyczepkę na to :D

 

http://forum.karawan...oba-na-kemping/

 

Natomiast jeżeli chodzi o krzesła to wydaje mi się że najlepsze są z takiej drobnej siateczki, nie musisz się przejmować że ci namokną bo wystarczy przetrzeć suchą szmatą i można siedzieć. W ubiegłym roku udało mi się je upolować w Jysk-u za jakieś chyba 65pln od sztuki i dodatkowo są dość lekkie i fajnie się składają przez co nie zajmują dużo miejsca na wysokość

 

A oto krzesło tylko że ja mam żółte

post-5526-0-07494500-1327414324_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zainteresowniem śledzę watek, bo też jestem na etapie kompletowania gratów. Listę rzeczy potrzebnych to już chyba mam (wspomniany wyżej temat), ale chętnie usłyszę parę słów o doświadczeniach użytkowników stołów, krzeseł, lamp itp. Gdzie to kupić, orientacyjnie za ile itd.

 

Na przykład - czy taki zestaw do jedzenia w przedsionku już ktoś przetrenował i czy jest ok? http://www.decathlon...-osob-17530220/

 

Nie mogę też trafić rozsądnego niewielkiego plastikowego kosza na śmieci do zawieszenia na drzwiach. Patrzyłem w OBI, Decathlonie, Selgrosie i nic.

Pewnie więcej rzeczy jest mi potrzebne i nawet o tym nie wiem. Np. lampa LED 12V do oświetlania przedsionka.

 

 

Bardzo proszę o podzielenie się doświadczeniem co się sprawdza, a co nie za bardzo (badziewia nie lubię kupować, ale budżet domowy nie jest z gumy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku umawialiśmy się - od zwracania uwagi mamy moderatorów nono.gif

 

Co do tematu:

- warto kupić podłoge do przedsionka. Szalenie wygodna sprawa, chociaż można bez niej żyć zlosnik.gif. Ja kupowałem dokładnie tu: http://allegro.pl/wy...2052264709.html i jestem zadowolony.

- do zamiatania podłogi potrzebujesz zmiotkę na kiju. Kij najlepiej składany teleskopowo - ja zakupiłem to w Kauflandzie

- wycieraczka przed przedsionkiem też się przyda

- na pewno przydaje się składany śmietnik. Ja mam taki śmietnik do segregacji z Biedronki. Coś na zasadzie takiego:

kosz4.jpg

 

tylko na czas jazdy wygodnie składany.

 

- Meble kempingowe : tu już totalna dowolność. Zydelki pokazane przez inhalta to pod nogi można sobie podstawiać. Na kemping potrzebne są wygodne fotele. Stół im większy i stabilny po rozstawieniu tym lepszy. Dlatego warto żeby miał regulację nóg aby można było niwelować nierówność terenu.

 

Ja wożę ze sobą jeszcze:

- lampę owadobójcza do przedsionka

- dodatkowy przedłużacz z rozgałęzieniem aby było 230V w przedsionku

- wiadro z ociekaczem z katalogu Frankany na brudne naczynia

 

No i to by było chyba na razie wszystko z tych rzeczy które jeżdżą z nami na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to są konkretne odpowiedzi. Dzięki.

 

Matę podłogową do przedsionka już kupiłem (firma Bolon czy jakoś tak - chyba szwedzka). Nad przedłużaczem prcuję (porządny przewód już leży kupiony, teraz go uzbroję). Sznur do bielizny też jest :-) bo często się przewijał na forum.

 

Ale stół i krzesła to sprawa otwarta. Podobnie kosz i lampy do przedsionka. Grill póki co będzie jednorazowy (kupiłem mały zapas) i zobaczymy jak się to sprawdzi. Potem może węglowy, moze gazowy albo elektryczny - zobaczymy. Kuchenkę gazową na butle turystyczne też planuję zabierać i jeśli będę miał ochotę to gotować w przedsionku albo przed - na trawce.

 

Naczynia to żona chce kupić lekkie z melaminy (czy jakoś tak się ten plastik nazywa).

 

Jeśli ktoś ma sprawdzone miejce na zakup jakiegoś konkretnego modelu stołu i krzeseł to chętnie zerknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku umawialiśmy się - od zwracania uwagi mamy moderatorów nono.gif

 

...........................................................

 

W ,,ząbek,, :nono: wiem teraz że żyję. :hehe::hehe:

 

 

Ale na ten śmietnik poluję już parę miesięcy.

 

Udanych zakupów. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mogę też trafić rozsądnego niewielkiego plastikowego kosza na śmieci do zawieszenia na drzwiach. Patrzyłem w OBI, Decathlonie, Selgrosie i nic.

 

 

Zaglądnij do Ikei. Ja tam znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi, czasu jeszcze sporo ale już pomału przygotowuję się do sezonu, lista rzeczy gotowa od momentu podjęcia decyzji gdzie i kiedy jedziemy.

Dużo przydatnych rzeczy (przynajmniej mi się tak wydaje) można znaleźć w IKEI: mnóstwo składanych lekkich pudełek, koszy, organizerów (nawet na dziale dziecięcym). Zakupiłam tam w zeszłym roku kilka fajnych rzeczy do przyczepki moich rodziców :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie oświetlenia przedsionka - ja zakupiłem, a z montażem, czekam na wiosnę - taśmy led - 5 m - na białym pasku.

 

płaciłem 59zł za 5 metrów - działa na 12v, możesz podłączyć pod oryginalną lampę nad drzwiami przyczepy - byle szczelnie - całość zjada ok 12W prądu przy 60 diodach na metr.

 

efekt za pewne jest super - jest o tym temat na forum

 

wątek śledzę - tez jestem na etapie wyposażania przyczepy

post-8007-0-82673500-1327439398_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inhalt , jak masz podłoge do przedsionka firmy Bolon to możesz być spokojny i nic jej nie będzie .Mam takie krzesełka jak na fotce i po 4 latach nie mam żadnej dziury w podłodze.

Odnośnie tych krzesełek z Jysk-a to niektórym nie wytrzymały nawet sezonu ,zresztą można poczytać u sąsiadów na KT o tych mebelkach z Jysk-a. Jeśli ktoś chce kupić na lata to polecam DUKDALFA.

post-208-0-16215800-1327439469_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

łam

 

(...)

 

łam???

- łam !!!

Chłopaki, witamy płeć niebrzydką ! :thank:

 

Wiesz co, w przyczepie w szafkach na ogół wszystko się mieści, ale...

Ja np w przedsionku miałem starą składaną ławę z obciętymi składanymi nóżkami.

Na niej kuchenka elektryczna by w p-pie nie zasmradzać. To był taki kącik kuchenny na urlopie bo na weekendy nie rozwijałem się za bardzo.

Tak naprawdę, to dobrze byłoby wyskoczyć na 2/3 dni na weekend, wyklaruje się, co jest Ci potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista (rodzinna): Co Wy na to? Czegoś brakuje?

- podłoga

- młotek

- mini narzędziownik

- saperka

- linki/sznurki/itp (np na suszenie+klipsy)

- krzesła/stolik

- miejsce do gotowania w przedsionku/ szafka+kuchenka (myślę o elektrycznej, w drodze można gotować w przyczepie na gazie)

- parasol+podstawa

- parawan

- lusterka do samochodu

- płyny do toalety+papier

- latarki

- lampa do przedsionka

- poziomica

- apteczka (plastry, woda utleniona, itd)

- coś na robale

- przedłużacz

- kosz/zmiotka/ściereczki/gąbki/płyn do zmywania/itp

- naczynia (kubki,talerze, sztućce,itd), sitko

- garnki

- czajnik

- grill

- ociekacz na naczynia

- wiadro lub miska

- otwieracze do konserw/butelek, no i korkociąg

-podkładki pod nóżki przyczepy

- wentylator lub grzejniczek - w zależności od kierunku

- kalosze dla całej rodziny

 

extra wyposażenie dla dzieciaków - łopatki, traktory, wiaderka, materace, gry planszowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.