Skocz do zawartości

Uchwyty ścienne przedsionka


shogun_zag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Słyszałem różne opinie w sprawie tego detalu, tzn jedni twierdzą, że te z tworzywa są lepsze niż metalowe, bo podczas silnego wiatru poprostu pęknie i nie uszkodzi ściany przyczepy, czego podobno nie można powiedzieć o metalowych ... mocne i solidne, ale czasem okazują się za mocne, a ściana przyczepy za słaba :)

Oto one:

 

11-101-24.jpg

 

kontra

 

11-101-25-26.jpg

 

Dla czego jest to dla mnie takie ważne? Bo ustawiam się nad wodą, gdzie burze jak już są, to namioty frówają. Taka specyfika tego miejsca :)

Czy macie jakieś sugestie i doświadczenia w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję za podpowiedź :) Już je przerabiałem i w zeszłym roku, gdybyśmy w trójkę podczas burzy nie trzymali rurki z bocznej ściany przedsionka, pewnie szukałbym jej gdzies w lesie a przedmiotowe uchwyty (w moim przypadku metalowe) razem ze ścianą przyczepy gdzieś w pobliskich polach ... to dopiero była burza :):) Drzewa nad przyczepą latały :) :) :)

 

Chodzi mi wyłącznie o Wasze opinie o tych elementach mocowania stelaża przedsionka do budy a nie kotwieniu przedsionków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w skrzyneczce kilka takich uchwytow na zapas i juz kilka razy zdarzylo mi sie je pozyczac. W 100% przypadkow uchwyty zostaly uszkodzone podczas rozbijania przedsionka kiedy to nieprecyzyjne wlozenie palaka w oczko i wygiecie powoduje rozerwanie oczka lub gorzej wyrwanie uchwytu z sciany cycepy. Co do wiatru to elementem trzymajacym przedsionek do budy jest likszpara i wlozony wen walek i nawet jesli wiatr wieje z bokow to palaki pracuja w uchwytach zgodnie z ich przeznaczeniem. Gorzej jest, kiedy przystawke poderwie do gory, ale na to lekarstwem jest pas sztormowy i masywne sledzie o czym wspomnial powyzej Mrsulki. Jezeli o mnie chodzi to wole aby mi pekl plastikowy uchwyt niz mialbym wyrwac ten masywny metalowy ze sciany przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe są wystarczające, wytrzymują jakieś 6 sezonów i łamią się od złego zakładania a nie od wiatru. Reszta tak jak Marcin napisał.

 

Pozdrawiam, Jacek.

 

Ps. no trzymanie przedsionka to" fajne " jest, znam to doskonale.

Trzymaliśmy z żoną kilka nocy mimo pasów sztormowych i rożnych innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze ktoś ma doświadczenia z zaczepami?

Ostatniego lata na Węgrzech wiatr nam położył przedsionek (w Budapeszcie zabił 2 osoby) - złamał 2 rurki i połamał 4 zaczepy (plastikowe). Wiatr wiał 5 minut. Połamał na kempingu kilka drzew - na szczęście nie ucierpiała żadna przyczepa, chociaż koło jednej drzewo leżało ok. 1 m obok.

Przedsionek był zabezpieczony pasami sztormowymi - pewnie to pomogło w połamaniu rurek.

Plastikowe uchwyty pękły, w innych przyczepach z metalowymi uchwytami zostały wyrwane ze ściany.

 

Uważam, że lepsze są plastikowe bo robią za bezpiecznik - wole kupić za parę groszy niż naprawiać ścianę boczną przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy grosze co do uszczelnienia pod wspomniane uchwyty.Ja przykrecajac uchwyty do swojej przyczepy kladlem pod nie uszczelniacz specjalnie do tego przeznaczony o nazwie "Dekalin".Poradzil mi to sprzedawca z Elcampu.Niestety nie jest on tani :) Butelka o pojemnosci 310 ml kosztuje 47zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.