Skocz do zawartości

ODESSA SPRING RALLY UKRAINE 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Drogi s w bardzo ,bardzo,bardzo zlym stanie .Jezeli ktos uwaza i widzial cos innego to tylko droge Lvow-Kijev no moze troszecze na dol od Kijova .Nie ma co pyslec o jezdzie na przelaj przez Ukraine bo sie nie dojedzie z meblami wiszacymi na sciankach.W okolicach Czerniewca-kosiv-Jaremcza to istna katastrofa -dzura na dziurze ,a czasem to i drogi brak,jest tylko ubity ziemio szuter.<br style="color: rgb(88, 96, 112); font-family: tahoma, arial, verdana, tahoma, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(253, 254, 255); ">Przez Czerwiniec , glowna droga w miescie to "kocie lby" kostka ,ale z takimi wybojami i dzirami ze az strach jechac coby nie urwac rury odplywowej, wydechowej .<br style="color: rgb(88, 96, 112); font-family: tahoma, arial, verdana, tahoma, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(253, 254, 255); ">

Ludzie ok nie mialem zadnych problemow ze staniem na powiedzmy "dziko".Ciagle zaproszenia na Barszcz ,a wiec i ta specjalita mi sie przejadla.Ranne budzenie przez gospodynie i podawanie jajecznicy ,nalesnikow, racuchow jest meczace i nie na reke .Ich goscinosc nie zna granic ,ale nie wiesz jak masz sie odwdzieczyc , za takie sniadania, i inne specyjaly.Troche trudna sytuacja,Infrastuktury Campingowej ZERO a jezeli juz jest to nie dojedziesz bo dziury.Nawet przydrozne parkingi odpoczynkowo-servisowe sa dzurawe i nie ma co wjezdzac z wieksza szybkoscia

 

Ja na Ukrainie byłem trzy razy ( 2 razy z przyczepą i 1 raz kamperem). Konkretnie byłem w Karpatach Ukraińskich ( relacja a mojej ostatniej podróży http://www.campertea...pic.php?t=11696 ). Drogi faktycznie są złej jakości, ale jeżeli pojazd, którym się podróżuje nie jest zrobiony z tektury, przy spokojnej jeździe nie ma się czego obawiać. Ja po wyjazdach na Ukrainę nie musiałem przykręcać urwanych szafek, ani innych elementów wyposażenia. Widoki są takie jak gdzie indziej, jeżeli się jedzie głównymi drogami, a wycieczki piesze polegają na tym aby kampera mieć cały czas w polu widzenia. Wystarczy jednak wyjść w góry, żeby zobaczyć dziką i nieskażona przyrodę pasma Czarnohory i Gorganów. Nigdzie w zachodniej Europie nie ma takich miejsc, a niedługo nie będzie ich również na Ukrainie. Komercja wkracza wszędzie. Jeżeli komuś nie odpowiadają niedobre drogi i brak wypasionych kempingów, to na Ukrainę nie musi jechać. Na pewno tych braków nie zrekompensuje mu tani olej napędowy. Ja na Ukrainę wybiorę się jeszcze niejeden raz.

Zastanawiamy się nad możliwością wyjazdu z przyczepą na Ukrainę. Problem w tym, że nie mamy pojęcia czy w Odessie ( z uwagi na drogi byłby to nasz punkt docelowy) jest jakikolwiek camping. Patrząc na zdjęcia ze zlotu w Odessie wydawałoby się, że coś jest, ale może się mylę. Czy ktoś byłby w stanie udzielić informacji odnośnie campingu? Wymagający nie jesteśmy. Choć dobrze by było, aby dostęp do wody i prąd. Spust na brudną wodę też by się przydał.

Niecierpliwie czekamy na informację.

 

W samej Odessie nie ma kempingów. Najbliższe znajdują się w odległości około 30 km od miasta. Nie byłem tam, ale z opisów internetowych wynika, że posiadają pełna infrastrukturę. Do Odessy najlepiej jechać przez Kijów. Podam namiary na kempingi w Kijowie i okolicach Odessy.

1. Kijów -┬Ě Camping „Camping Park Ukraina” Vishgorod, Óbłast Kiev,(rejon Kijowa)Współrzędne GPS: N50,75213 E 30,55240 Wjechać do miejscowości Vishgorodod strony Kijowa i poruszać się wzdłuż głównej drogi w kierunku zapory wodnej.Po przejechaniu przez tamę, należy skręcić w lewo w kierunku wsi Rovzhi iporuszając się brzegiem zbiornika, podziwiać piękne widoki.. Po przejechaniu około20km, za dużym billboardem z napisem "Stop" droga ostro skręca. Po przejechaniu100 metrów,po lewej stronie jest wjazd do kempingu. Cennik Pobyt osoba dorosła 30 UAH/doba, Kamper 20 UAH/doba (woda,WC) , Doba pobytowa liczona od godz. 18.00 Telefony administracja Camping: 38 (067)782-66-24 (Kyivstar), 38 (099)544-02-19 (MTS), 38 (063)699-93-18 (Life)

 

┬Ě Kamping „Prolisok”, Kijów, Prospekt Pobiedy 139, Ukraina, (Prospekt Pokoju), klasyfikacja międzynarodowa*. GPS 50.45285562500000 N 30.33680319790000 E

 

Rozlokowanie kempera lubsamochodu z przyczepą z podłączeniem do energii elektrycznej (220 V, 50 Hz) i zkorzystaniem z bloku sanitarnego (od osoby za dobę)– 100 hrywien ┬▒ ( 2 osoby 80,00 zł). Czas pracy lato. Oferowaneusługi: wynajem samochodów, basen, centrum biznesowe, sklep spożywczy, nocnyklub, kantor wymiany walut, salon fryzjerski. Wyposażenie : kawiarnia, kemping,hotel, parking, 220V, plac zabaw dla dzieci. 2. Rejon Odessy-┬Ě Alternatywnie Camping w Rybakivka koło Odessy GPS:N46.60940E031.31157 đĹđ░đĚđ░ đżĐéđ┤ĐőĐůđ░ ┬źđíđżđ╗đżđ▓ĐîđŞđŻđ░ĐĆ đáđżĐëđ░┬╗ (Komplekswypoczynkowy„Słowiczy gaj”)- znajduje się w regionie Mikołajewskim ,15 km.od Kobleva i 3 kmod. Rybakivki Kemping położony jest pomiędzy Odessą i Mikołajowem, 57 km od Odessy i 55 km od Mikołajowa. Cennik- autokempingu Pobyt 50 UAH / dzień / osoba, 220 v oraz możliwość korzystania z lodówki (za dodatkowąopłatą). Ciepła woda pod prysznicem od 18:00 do 19:30 za 1 euro /dzień / osoba, (10 UAH/ osoba/ dzień) . Posiłki (śniadanie + obiad +kolacja): 90 - 100 UAH dziennie/ osoba. Korzystanie z jadalni poza wyznaczonymi godzinami za dodatkową opłatą.Można na dzień następny zamówić ekologiczną żywność (warzywa, owoce) produkowaną w okolicznych wsiach (zadopłatą). WC i prysznic na zewnątrz w osobnych budynkach. Są pojemniki na odpady z gospodarstw domowych.Pomocy medycznej w razie nagłych wypadków udzielawypoczywającym punkt medyczny położony wstrefie przybrzeżnej. Przyjęcie i zakwaterowanie turystów możliwe jest po okazaniudokumentu tożsamości. Kemping „Wiesnjanka” położenie rejon Odessy. Klasyfikacjamiędzynarodowa *, GPS : 46.62708932874600 N 31.22451782226600 E Woda, elektryczność, kawiarnia, ciepły natrysk, plaża, placzabaw dla dzieci. Można stać w sosnowym lesie w cieniu. Do morza 50 metrów. Odessa kemping (dzielnica –rejon Łuzankowa) GPS: N46.54837┬║ E 30.75297┬║ ( z majowego zlotu w Odessie Ukraińskiego Klubu Caravaningowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bywamy na Ukrainie, ostatni raz w maju tego roku. Drogi boczne są nam znane, faktycznie złej jakości. Stąd pomysł jazdy tylko głównymi w okolice Odessy, choć lepszym rozwiązaniem byłaby nasada Krymu, lub bliżej Krymu z uwagi na prądy i niezbyt czysty Dniestr. Co do tego, że nie ma co oglądać , to pozowlę sobie nie zgodzić się z tym. Nie oczekujemy luksusów, w zeszłym roku byliśmy na południu Albanii ( opis naszego wyjazdu jest na forum), choć ciepła woda tylko z beczki, a sanitariaty niskiej jakości, nie było problemu. Interesują nas ludzie, krajobrazy nowe zawsze są ciekawe. Do forum ukraińskiego też dotarliśmy- choć szkolny rosyjski nie ułatwia sprawy. Na razie udało nam się nawiązać kontakt z polsko ukraińską rodziną z Rybaczi koło Odessy. Opinie odnośnie campingu niezbyt ciekawe, ale szukamy innych alternatyw, np pobytu u kogoś na parceli. Najważniejsza jest ocena stanu drogi Kijów - Odessa, Kijów Krym oraz wzdłuż wybrzeża od Odessy do Krymu. Dziury jednak odpadają, stąd wykluczamy boczne drogi z przyczepką. Do Czerniowiec się nie wybieramy tym razem - na marginesie przepiękne miasto z cudną zabudową secesyjną - znajomi myśleli, że jest to Austria, jak zobaczyli zdjęcia- byliśmy tam w maju. Zgadzamy się, że Ukraina ma masę do zaoferowania, zwłaszcza jak się bardziej podrąży. A gościnność nam nie przeszkadza, często wystarczy zwykłe dziękuję. Nikt nie oczekuje tutaj rekompensaty za serce, po prostu tacy są. Poznaliśmy to w Kamieńcu Podolskim, Wiśniowcu, gdzie urodził się mój Tato, czy w każdej wsi, lub małym miasteczku, gdzie dane nam było pojechać.

Dziękujemy za wszelkie informacje i czekamy na dalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

đ» đŻđżĐÇđ╝đ░đ╗ĐîđŻđż đ┐đÁĐÇđÁđ┤đ▓đŞđ│đ░ĐÄĐüĐî đ┐đż đúđ║ĐÇđ░đŞđŻđÁ Đü đ┐ĐÇđŞĐćđÁđ┐đżđ╝. đĽĐüđ╗đŞ Đüđżđ▒đ╗ĐÄđ┤đ░ĐéĐî Đüđ║đżĐÇđżĐüĐéđŻđżđ╣ ĐÇđÁđÂđŞđ╝, Đéđż đŻđŞ ĐçđÁđ│đż đŻđŞ đ│đ┤đÁ đŻđÁ đżĐéđ▓đ░đ╗đŞĐéĐüĐĆ. đś ĐĆ Đéđ░đ║đżđ╣ đŻđÁ đżđ┤đŞđŻ. đĽĐüđ╗đŞ đ▒Đâđ┤ĐâĐé đ▓đżđ┐ĐÇđżĐüĐő đ┐đż đúđ║ĐÇđ░đŞđŻđÁ Đüđ┐ĐÇđ░ĐłđŞđ▓đ░đ╣ĐéđÁ Đâ đŻđ░Đü đŻđ░ ĐäđżĐÇĐâđ╝đÁ caravaning.in.ua/forum

 

Google translate:

 

I normalnie poruszać się na Ukrainie z przyczepą. Jeśli obserwujesz ograniczenia prędkości, ani w ogóle nie odpadnie. I nie jestem sam. Jeśli masz jakieś pytania zadać dla Ukrainy w tym forum caravaning.in.ua / forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę do Odessy 10-07-2012, Zastanawiam się którą drogą jechać. Lwów, Tarnopol, Chmielnicki Uman, Czy z Lwowa na Kijów i potem na południe, czy może z Lwowa na dół i przez Mołdawie. Brutaliv jesteś ekspertem więc liczę na Twoją opinię i z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez abjan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasę Lwów Tarnopol przejechaliśmy w maju bez budki. Trasa zła, prędkość 30 km na godzinę, oczywiście zawsze można ryzykować jak jedzie się z przyczepką, tylko po co. Różnica w odległości głównymi trasami, a bocznymi to niecałe 150km do Odessy. Jesli jedziesz z przyczepką to z czystym sumieniem odradzam boczne trasy, jeśli solo, to warto obejrzeć coś po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki JacekSz, Chcę informacji odnośnie drogi przez Mołdawię albo przez Lwów Żytomierz do Odessy, bo jak rozumiem najkrótsza droga, czyli Lwów Tarnopol, Chmielnicki to jest boczna. jak ktoś ma wiedzę odnośnie tych dróg to będę wdzięczny. Czasu coraz mniej a jeszcze informacja. Cepka czeka w Bielsku na mnie a ja do Odessy chcę dostać się najszybciej, tam 4 dni, a powrót to już zwiedzanie pomalutku i trasa może być gorszej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z pierwszej ręki odpowiem ci jaka droga jest na Kijow od granicy:

 

byłem parę dni temu na finale w Kijowie i jechaliśmy od K-c ,Kraków ,tarnow,Rzeszów.Lwów i do Kijowa.

Pomimo ,iz jechaliśmy osobowką całą drogę obserwowałem pod kątem jazdy z przyczepą;

 

WNIOSEK:

oprócz Lwowa cały czas stół - bez dziur i innych zaskoczeń.

 

droga idealna pod przyczepę.

 

nie ma obwodnicy Lwowa na Kijów i trochę trzeba jechać przez miasto i tam są dziury,kostka itp.- trzebabyło uważać.

 

na wylocie z Lwowa świeżo połozony asfalt,potem-albo jednym pasem,albo dwupasmówka i idealnie do Kijowa-drogi lepsze niz niejedne tzw.autostrady u nas.

 

o innych bocznych się nie wypowiadam bo nie jechałem.

 

Kijów mnie zachwycił-na pewno tam wrócę.

 

aha-przy autostradzie ceny paliwa ON- od 9,20 do 10 hrywien (1hrywna-0,45gr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za informację. Są bezcenne i naprawdę bardzo pomocne i przychodzą na 2 dni przed wyjazdem. Jadę na Kijów.

Przepraszam za zaśmiecenie tego tematu, dopiero po fakcie zorientowałem się, że takie zapytanie mogłem napisać w innym dziale.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z pierwszej ręki odpowiem ci jaka droga jest na Kijow od granicy:

 

byłem parę dni temu na finale w Kijowie i jechaliśmy od K-c ,Kraków ,tarnow,Rzeszów.Lwów i do Kijowa.

Pomimo ,iz jechaliśmy osobowką całą drogę obserwowałem pod kątem jazdy z przyczepą;

 

WNIOSEK:

oprócz Lwowa cały czas stół - bez dziur i innych zaskoczeń.

 

droga idealna pod przyczepę.

 

nie ma obwodnicy Lwowa na Kijów i trochę trzeba jechać przez miasto i tam są dziury,kostka itp.- trzebabyło uważać.

 

na wylocie z Lwowa świeżo połozony asfalt,potem-albo jednym pasem,albo dwupasmówka i idealnie do Kijowa-drogi lepsze niz niejedne tzw.autostrady u nas.

 

o innych bocznych się nie wypowiadam bo nie jechałem.

 

Kijów mnie zachwycił-na pewno tam wrócę.

 

aha-przy autostradzie ceny paliwa ON- od 9,20 do 10 hrywien (1hrywna-0,45gr)

 

 

 

 

đóđ░đ║ đ▒Đâđ┤đÁĐé đ┐ĐÇđ░đ▓đŞđ╗ĐîđŻđÁđÁ đ▓ĐüđÁđ│đż

 

 

đĺ đ╗ĐÄđ▒đżđ╝ Đüđ╗ĐâĐçđ░đÁ đÁĐüđ╗đŞ đ▒Đâđ┤đÁĐéđÁ đÁĐůđ░ĐéĐî ĐçđÁĐÇđÁđĚ đąđ╝đÁđ╗ĐîđŻđŞĐćđ║đŞđ╣, Đéđż đ╝đżđÂđÁĐéđÁ đ┐đżđĚđ▓đżđŻđŞĐéĐî đ╝đŻđÁ +380673807504

 

 

 

 

 

Będzie to słuszne

 

W każdym razie, jeśli przejdziesz przez Chmielnickiego, możesz zadzwonić do mnie +380673807504

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.