Skocz do zawartości

ciepła woda w przyczepce


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

kiedys na forum byl poruszany temat ciepłej wody, polecam grzałke akwariowa z zewnętrzrnym termostatem do 35 stopni. Wyprubowałem i naprawde temperatura jest wystarczaja na letnie wypady. Grzałke kupiłem bespośrednio u producenta , natomiast ostatnio widziałem ja na alegro. polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry tylko grzałki akwariowe są szklane i przez to trzeba je albo wyciągać na czas jazdy albo jechać z wodą. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie grzałki z grzejnika łazienkowego. W przeciwieństwie do akwariowych jest trwała i temperatura regulowana jest nawet do 70 stopni (oczywiście za dużo jak na nasze potrzeby) akwariowe to max 35stopni. Jedyna wada to cena 130zł w Castoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwariowe z termostatem miały max 39 stopni (te, z ktorymi się spotkałem). Można też wykorzystać takie bez termostatu- są bardzo tanie (nie więcej niż 15 zł- do kilkustet W). Jeżeli dobrze przyczepi się je do zbiornika (przyklei przyssawki do ściany albo coś takiego) to nie powinna odpaśc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były akwarysta od razu zastosowałem grzałkę akwariową do podgrzewania wody. Z tym, że użyłem zwykłej 40W grzałki na zbiornik 20 litrowy, umiejscowionej na dnie zbiornika. Zimna woda wlana do zbiornika wieczorem rano była bardzo cieplutka :) - wypróbowałem to w majowy długi weekend. Grzałkę umieściłem na dnie (są to grzałki w pełni zanurzeniowe i mogą leżeć) by jej nie spalić, gdyż wskutek zużywania wody jej poziom w zbiorniku się obniża i odkryta grzałka mogłaby się przepalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrsulki, :) bardzo dobry patent.... tylko aktycznie cena!!! :) ale nie widzialem nigdy akwariowej... a mozna zamiast tej szklanej zwykla taka od bojlera zamontowac??? znaczy wymienic szklana na normalna..a idac dalej myslalem czy nie zastosowac fabryczny elektryczne ogrzewacze wody np biawara ... sa pionowe i poziome nie wiem czy np bez obudowy mozna kupic.. tansze przewaznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozna zamiast tej szklanej zwykla taka od bojlera zamontowac?

To miał Piotrek w Zdworzu ,może kojarzysz taki baniak pod przyczepą i tu coś podobnego tylko moc większa http://www.fanklub-niewiadowek.yoyo.pl/zrobtosam/woda.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nietłukąca grzałka ok , ale cienka moc i bez termostatu zewnetrznego( cena dodatkowego -oszałamiająca 150 zł). ta która w tym roku testuję ma moc 200 w i termostat zewnetrzny i zaplaciłem za nia 40 zł. czas grzania zbiornika 30 l to ok 4 godz( do temp max- 35 stopni) Natomiast co dogrzałki grzejnikowej - tez rozważałem taka opcję- ale uważam że tak wysoka temperatura jest zbędna i wręcz niebezpieczna (biorąc pod uwage w mojej przyczepie będzie też dwoje małych kawaraningowców)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nietłukąca grzałka ok , ale cienka moc i bez termostatu zewnetrznego( cena dodatkowego -oszałamiająca 150 zł).

Zawsze dwie można kopić a co do temperatury są tabele (poszukam) jaka moc trzeba dać aby ogrzać daną ilości cieczy do żądanej temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w NOMI zakupilem grzalke 600W z termostatem... za jedzynie 53 zety.. taka do grzejnikow lazienkowych ...srebna.... przecena bo im nie schodzil kolor chyba/.... biale byly po 155zl :) zajrzyjcie bo moze u was tez takia przecena jest...

do tego zbiorniczek 60 l juz przygotowany.. tylko teraz czs aby zontowac do kupy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kiszonku, czy grzałka jest z gwintem pół cala ? Pochwalisz się w jakim czasie zagrzeje się te 60 litrów do temp około 40 C ? Dokładnie taka grzałka mnie też interesuje. U mnie w baniaku, zresztą też 60 litrów, jest otwór pół calowy i wszystko by idealnie pasowało, jeśli tylko Twoje testy będą pozytywne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekk, grzala ma 3/4'' akurat pasuje w :) dziurke :) ... z doswiadczenia... mam w domu ogrzewanie elektryczne cwu i grzala 2kW potrzebuje ze4 godziny na zbiornik 100l..... trudno tak okreslic czas... jak od temp wodociagowej bedziesz nagrzewal to mysle ze 0,6kW tak z 8h bedzie potrzebowac.... a 40stopni to dla mnie juz wrzatek!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Cóś dla mnie. :) Więc:

Aby podgrzać 60 l (dokładnie kg) wody o 25 C (czyli jeśli w wodociągu jest zwykle około 10 to grzejemy do 35) potrzeba 6285 W. Więc grzałce 600 W zajmie to nieco ponad 10 h.

UWAGA: wylicznenie nie uwzględania strat ciepła które w nieizolowanej beczce plastikowej mogą być znaczące np. w nocy gdy temp spada do 10 albo i mniej C. Wniesek: w dzień zagrzeje się szybciej.

 

UWAGA: ze względów bezpieczeństwa beczka z grzałką musi być otwarta w kierunku atmosfery. Awaria termostatu -> niekontrolowany wzrost ciśnienia -> buuumm

 

P.S. W dzień niebieska beczka może ogrzać się szybciej wystawiona na słońce niż przy pomocy tej grzałki (((: Polecić można czarne beczki co oczywiste.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.