Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka vs szerokość pojazu


old

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie to nie tylko mogą wystąpić, ale występują zawsze. Jaka była moja radość w zeszłym roku jak w jednym z lusterek coś widziałem, bo drugie pokazywało asfalt. 1400 km pięknego asfaltu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisałem (post #11) szukajcie luster mocowanych do błotników. Montaż zajmuje 10 sekund, a lustra są bardzo stabilne :ok:

Dodatkowo jeszcze zakładam lustra zaciskane na lusterkach oryginalnych, ale te dobrej jakości (jedno lub dwa, w zależności od potrzeb).

Jeśli lusterka samochodu są odpowiednio skonstruowane, to nic nie drga.

Na fotkach pokazuję Wam, jakie lustra zakładam.

Polecam :ok:

 

post-8228-0-52416600-1327278909_thumb.jpg

 

post-8228-0-04622100-1327278923_thumb.jpg

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba niestety nie ma możliwości zamontowania tych na nadkola, a te zakładane na lusterka drgają.

Dodatkowo na drogach tranzytowych jednopasowych (przeważnie takich jak na Węgrzech) podmuch zza TIR-a jadącego z przeciwka składa mi je razem z oryginalnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba niestety nie ma możliwości zamontowania tych na nadkola, a te zakładane na lusterka drgają.

 

... to masz faktycznie problem :niewiem:

Dlaczego tych na nadkola nie da się zamontować ?

Dodatkowo na drogach tranzytowych jednopasowych (przeważnie takich jak na Węgrzech) podmuch zza TIR-a jadącego z przeciwka składa mi je razem z oryginalnymi.

 

Ciekawe to, co piszesz :oslabiony: i na dodatek musi być mocno stresujące :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to masz faktycznie problem :niewiem:

Dlaczego tych na nadkola nie da się zamontować ?

 

 

Tak mi się wydaje że nie będą pasować bo Carnival jest dość wysoki i dość wysoko się w nim siedzi co za tym idzie koło z nadkolem jest umiejscowione dość nisko w stosunku do pozycji za kierownicą, i wydaje mi się że nie będzie i poprostu widać

 

 

 

Ciekawe to, co piszesz :oslabiony: i na dodatek musi być mocno stresujące :look:

No jest dość mocno stresujące bo dodatkowo mam lusterka składane elektrycznie. Po takim złożeniu lewego lusterka nie da się go tak łatwo rozłożyć bo coś tam w nim przeskakuje i luźno lata, więc muszę się wtedy zatrzymać i poświęcić na to chwilkę. Na czas przejazdu np przez Węgry (w zasadzie tylko tam mi się to przytrafia bo bo tych normalnych drogach masa TIRów zapiernicza dość szybko) ściągam poprostu lewe lustro dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje że nie będą pasować bo Carnival jest dość wysoki i dość wysoko się w nim siedzi co za tym idzie koło z nadkolem jest umiejscowione dość nisko w stosunku do pozycji za kierownicą, i wydaje mi się że nie będzie i poprostu widać

 

Najlepszym wyjściem by było gdzieś takie lustra przymierzyć i dopiero rozglądać się za zakupem.

Daleko mieszkasz od Lublina. Ja mam dwa rodzaje tych na błotnik, więc możliwość by była (tylko przymiarki, bo sprzedawać ich nie będę :nono: ). Może jeszcze ktoś z forum i z Twojej okolicy posiada takie lustra ? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na składanie lusterek w czasie jazdy spróbuj zastosować patent jaki mam u siebie post 101

 

http://forum.karawan...ie/page__st__90

 

Kolejny raz sprawdza się powiedzenie "Potrzeba, matką wynalazku" :o

Jestem pod wrażeniem.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lustra zakładana na błotnik nie sprawdzają się w przypadku vanów, busów i wszystkich aut z krótką i bardzo pochyłą maską - nie da się ich wtedy zamontować.

 

... to jest już poważny argument do zmiany holownika :]

 

A już na poważnie, przecież takich samochodów jest ... no nie wiem ile, ale chyba tyle, co osobówek :niewiem:

Jak to się dzieje, że żaden z producentów lusterek nie pomyślał o użytkownikach w/w ?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lustra zakładana na błotnik nie sprawdzają się w przypadku vanów, busów i wszystkich aut z krótką i bardzo pochyłą maską - nie da się ich wtedy zamontować.

 

Dotyczy to nie tylko w/w aut. W moim Peugeocie również nie ma takiej możliwości. Nie da rady zahaczyć o błotnik u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy to nie tylko w/w aut. W moim Peugeocie również nie ma takiej możliwości. Nie da rady zahaczyć o błotnik u góry.

 

... a tak mi się podobają te auta :oslabiony:

Nie dałoby się jakoś takich lusterek dostosować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie się udało kupić na allegro lusterka zakładane na drzwi. Spisują się rewelacyjnie, żadnych drgań. Od poprzeczki na drzwiach do dołu idzie guma którą zwiększa się naciąg. Guma zakończona jest plastykowym hakiem

post-5536-0-20392600-1327335177_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.