Skocz do zawartości

7-10 . 06 .2012 - Roztocze i Ziemia zamojska zaprasza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie serduszka.gif pozytywnie nakręceni XI zlotem serduszka.gif póki co przymierzamy się do wyjazdu .........

 

mam pytanie do Eda (i innych załóg ze Śląska - Gliwic ) : którą drogą pojedziecie?

 

znalazłam trzy możliwości

ale nie bardzo znam te drogi na dzień dzisiejszy.. myślałam Kraków, Tarnów, Rzeszów, Biłgoraj ....

Edytowane przez jessica (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałam Kraków, Tarnów, Rzeszów, Biłgoraj ....

 

A nie lepiej

Kraków - Kierunek Sandomierz - Tarnobrzeg - Stalowa Wola - Biłgoraj - Zwierzyniec

 

Jak mam wyjazd w kierunku Krakowa zawsze jadę ta trasą . Może nie jakaś autostrada , ale jakoś lepiej mi pasuje od tej którą podałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno DK4 jest bardziej zakorkowana, z Krk do Brzeska można jechać tyle co do Sandomierza DK79

czasem korek zaczyna się już na A4 (2-3km przed zjazdem w Szarowie), a potem jest nie lepiej

jeśli ktoś będzie jechał np w środę po południu, to raczej na Sandomierz :hmm:

 

Krk też polecam objechać, chyba najlepiej A4, zjazd na Niepołomice i do DK75, potem na DK79

do Sandomierza droga jest OK, tzn większość wyremontowana i równo jak na stole :yes:

 

to tak w moich okolicach, bo co dalej to :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza trasa ze Śląska do Zwierzyńca , przebiegająca lokalnymi, ale dobrymi dogami, omijającymi większe miasta to jadąc z Gliwic: Bytom, Tarnowskie Góry,Zawiercie, Szczekociny, Jędrzejów, Chmielnik, Staszów, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Nisko, Biłgoraj, Zwierzyniec . Ja od 6 lat corocznie jeżdżę tą trasą z Myszkowa do Suśca ( niedaleko od Zwierzyńca). Nie wiem jak się jedzie ze Śląska do Zawiercia. Poza tym jazda całkowicie bezstresowa, oprócz przejazdu przez Tarnobrzeg i Stalową Wolę, gdziejest trochę kręcenia. Poza tym ruch znikomy, nie ma „korków” , a drogi dobre inie za wąskie. Wystarczy nastawić GPS i dojeżdżamy bezproblemowo. Teraz mam kampera, ale 5 lat jeździłem na Roztocze budką i po eksperymentach z innymi trasami (przez Kraków, Rzeszów), a nawet Kielce i Sandomierz stwierdzam, że wałęsanie się z „ogonem” i stanie w korkach w Krakowie, Rzeszowie, czy Kielcach wcale minie odpowiada. Odległość do pokonania Gliwic do Zwierzyńca moją trasą 363km, przez Kraków, Rzeszów to 384km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanie w korkach w Krakowie

 

Krk to można objechać akurat A4, bez stania :yes:

nadkłada się ze 20km, ale IMO warto zwłaszcza przy sporym ruchu

 

napisz jeszcze jak nawierzchnia na Twojej trasie, bo w Świętokrzyskim bywa czasem kiepsko, zwłaszcza gdy zjedzie się z krajówek :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiercie, Szczekociny, Jędrzejów, Chmielnik droga wojewódzka nr 78 nawierzchnia dobra, na niektórych odcinkach zupełnie nowa. Gorzej na odcinku Chmielnik-Szydłów- Staszów (droga powiatowa nr 765), ale w lecie ubiegłego roku droga na tym odcinku poszła do remontu, więc podejrzewam, że w tym roku będzie bardzo dobra ( o ile ja skończyli). Staszów, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Nisko- droga wojewódzka nr 77 z dobrą nawierzchnią ( odcinek Tarnobrzeg-Stalowa Wola droga po remoncie z nową nawierzchnią). Nisko-Ulanów-Biłgoraj droga powiatowa nr 858 z nową dwuletnią nawierzchnią dobrej jakości. Nie wiem jak jest na odcinku Biłgoraj-Zwierzyniec, gdyż z Biłgoraja skręcam bardziej na południe do Suśca przez Aleksandrów-Józefów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej na odcinku Chmielnik-Szydłów- Staszów (droga powiatowa nr 765), ale w lecie ubiegłego roku droga na tym odcinku poszła do remontu, więc podejrzewam, że w tym roku będzie bardzo dobra ( o ile ja skończyli).

Przed chwilą przeczytałem w necie, że zakończenie robót i oddanie drogi do eksploatacji nastąpi z końcem września br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki - chodziło mi właśnie o m in korki.. mieszkam 5km od A4 (między Gliwicami a Mikołowem) więc ten Kraków-Tarnów jakoś się tak nasunął ...

do Tarnobrzega jechałam w ubiegłym roku i faktycznie drogi mało uczęszczane, dość dobre...

 

 

póki co:banan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na całkowite zamknięcie odcinka Chmielnik-Szydłów-Staszów, aby skorzystać z podanej przeze mnie trasy trzeba ominąć zamknięty odcinek objazdem. Za Jędrzejowem skręcić w lewo na wiadukt i jechać przez Pińczów, Busko, do Staszowa, lub jechać trasą: Chmielnik-Busko-Staszów. Wracałem tym objazdem po pobycie na Ukrainie. Droga niezła i ruch niezbyt duży. Na objeździe nadrabia się około 20km w stosunku do trasy podstawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na całkowite zamknięcie odcinka Chmielnik-Szydłów-Staszów, aby skorzystać z podanej przeze mnie trasy trzeba ominąć zamknięty odcinek objazdem. Za Jędrzejowem skręcić w lewo na wiadukt i jechać przez Pińczów, Busko, do Staszowa, lub jechać trasą: Chmielnik-Busko-Staszów. Wracałem tym objazdem po pobycie na Ukrainie. Droga niezła i ruch niezbyt duży. Na objeździe nadrabia się około 20km w stosunku do trasy podstawowej.

 

To jeszcze tego odcinka nie oddali do ruchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie serduszka.gif pozytywnie nakręceni XI zlotem serduszka.gif póki co przymierzamy się do wyjazdu .........

Wychodzi na to, że nie tylko Was pozytywnie "nakręcił: XI Zlot i wiele na to wskazuje, że niedługo znów się spotkamy :gitara: chociaż jeszcze silnik dobrze nie ostygł po przyjeździe z Białego Brzegu :przyczepa:

 

Na razie wstępnie na 80% szykujemy się na przyjazd, jeśli uda nam się przyjechać to dopiero w piątek popołudniu. W późniejszym terminie potwierdzimy na 100 %

 

Pozdrawiamy wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od słowa do słowa . Od słowa do czynów !

Kilka razy rozmawialiśmy o spotkaniu na ziemi zamojskiej , czas więc działać . Po rozmowach i konsultacjach termin został ustalony na 7-10 . 06 . 2012 . Sądzę że termin bardzo odległy ale zarazem bliski . Pomimo to jest sporo czasu na wpisanie go do swojego kalendarza spotkań . Będzie to kilka dni wolnych , więc i dalszą trasę można zaplanować . Na pewno znajdzie się coś do zwiedzania , jest gdzie pojeździć na rowerze , jakiś spływ kajakiem też można zorganizować . Wstępnie wytypowałem takie miejsca gdzie moglibyśmy się spotkać .

 

Zwierzyniec - http://echozwierzyniec.pl/

 

 

W miarę rozwoju tematu odpowiem na pytania i wątpliwości .

Chętnie wysłucham rad doświadczonych w boju .

Tak więc zapraszam do dyskusji..........................................

 

Dla zobrazowania miejsca i klimatu kilka fotek .

 

Lista uczestników

1. zundapp600 ( Dorota i Heniek )

2. grace ( Grażka i Adaś )

3. Dżuma

4. AdamH

5. konrad_b

6. rlatala ( Robert i córka )

7. okaryn

8. darek126N

9. Tadek 1 ( Kasia i Tadek )

10.Jedrek 101

11. JacekSz ( Jacek, Marlena i bliźniaki 13 lat. )

12. Janusz s

13. Stico80 ( Piotrek + Monika, Daga i Gabi )

14. Petek ( 2+2 )

15. Ed i Jola

16. Jack

17. Jasiek

18. Basia + Rysiaczek

19. Rafal_K.

20. BernadettaJerzy

21. Paczek (2+1)

22. Mutek ( 2-os )

23. Pawcar ( 3 osoby )

24. HARNAS ( 2+3 )

25. Bossman ( Damian + Paulina )

26. Steciek ( Daniel+Aneta )

27. topmirex ( 2 + 1 )

28. gfizyk

 

29. matubo 2 osoby (Bożena i Marian)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.