Skocz do zawartości

Przegląd gazowy


koszak

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem o taki przegląd w serwisie w DUNI

Oni sprzętowi , który wypożyczają nie robią i nigdy nikt nie miał problemów z tego powodu.

Powiedzieli jeszcze, że najlepszy interes to robią ci co właśnie te przeglądy wykonują wciskając NAM kit, że to obowiązkowe.

 

"Kiedyś ktoś pisał o kontrolach w Austrii jakis kamperowiec Magloc czy jakoś.Masz auto zarejestrowane w PL ,wazny przegląd to mogą cię , no wiesz co i gdzie.

Inna sprawa są wewnętrze przepisy kempingu, ci mogą mieć w regulaminie zapis o przegladach ale równie dobrze mogą mieć zapis ,że wpuszczają tylko różowe przyczepy z niebieska anteną , w obu przypadkach stracą klientów."

 

I tu myślę tak samo!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ale podtrzymujac pytanie NICKA jest ktos, od kogo wymagano takiego certyfikatu lub sprawdzano czy ma naklejke?

 

widze, ze na powyzsze pytanie nikt sie nie odezwal, wiec prawdopodobnie nigdy nikt od nikogo nie wymagal takiego dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak jak już tutaj ktoś napisał, dla własnego bezpieczeństwa to można takie badanie zrobić u każdego, kto ma detektor gazu.

Ja akurat mam uprawnienia do badania instalacji w budynkach, i sprzęt do tego. Sprzęt jest taki sam, badanie takie samo, tylko w przepisach nie ma nic na ten temat.

Więc nie ma chyba okresu, kiedy badanie należy powtórzyć. W budynkach robi się co roku. Ale tam jest bardziej niebezpiecznie, bo gaz się zbiera. W kamperze jest za dobre wietrzenie i nawet niewielka nieszczelność nie spowoduje eksplozji. Bardzo niewielka .... ;-) Wieksza może. Warto więc badać okresowo. Sam u siebie sprawdzam przy każdej okazji.

Jeśli jesteście z okolic Szczecina, to zapraszam do siebie :-)

Ale nalepek nie daję :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podpinam się pod bardzo stary wątek, bo tytuł idealnie odpowiada temu o co chcę zapytać.

Gdzie w Warszawie lub niedalekiej okolicy (najlepiej po praskiej stronie) zrobić przegląd i naprawę instalacji gazowej w przyczepie ?

Dodam, że nie zależy mi na naklejce, tylko na bezpieczeństwie. Czy mam pojechać do jakiegoś pierwszego z brzegu gazownika samochodowego, czy szukać jakiegoś specjalnego serwisu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, pewnie że ogarnięty "gazownik"  uprawnienia "E" grupa 3 -  sprawdzi szczelność instalacji,

możesz nawet wykonać to sam  :nono:  mając odpowiedni przyrząd,

ale zawsze pozostaje cała znajomość tematu :hmm: .

Ja korzystam z

http://www.przyczepykempingowe.auto.pl/Oferta/serwis

Firma jest zarestrowana na tym forum :

http://forum.karawaning.pl/user/15763-damiansadowski/

Spróbujj tu, ale możesz poszukać jeszcze na mazowszu.

Wiem też / bo rozmawiałem / że taki przegląd - serwis mogą zrobić w Jankach

http://camp4u.eu/kontakt

ale ostatecznie ja swój serwis wykonuję w Grodzisku, bo mam blisko.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie i Panie

ponawiam pytanie.

Proszę jaki pięęęęękny dwuwiersz przy okazji ułożyłem :]

 

Czy zna ktoś jakiegoś naprawiacza instalacji gazowych z Warszawy lub (najlepiej) wschodnich jej rubieży ?

Szczerze mówiąc nie chce mi się zapychać z przyczepą do Janek, albo co gorsza do Grodziska. Oczywiście jak nie będzie wyjścia to zrobię to (jeszcze raz dzięki za namiary visitor 1967), no ale jednak wolałbym coś bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.