Skocz do zawartości

Przegląd gazowy


koszak

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze ten temat byl juz poruszany wielokrotnie, ale dosyc dawno temu.

Chcialem zapytac czy na dzien dzisiejszy przybylo firm, ktore robia przeglady gazowe dajac certyfikat wymagany poza naszymi granicami i ile taki przeglad kosztuje, a takze czy koszt przegladu zawiera wymiane reduktora i weza.

I drugie pytanie, to gdzie w poblizu Opola takie przeglady wykonuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie ten certyfikat poza granicami kraju jest wymagany? - bo bywalem i jakos pies z kulawa noga sie o to nie pytal....

 

J.

 

Podobno na większych kempingach i na promach czasem wymagają. Na iluś* kempingach nie byłem, na innych nie wymagali, na promie też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to PODOBNO to ja juz od poczatku tego forum slysze, a szczegolnie jak sie zaczely warsztaty reklamowac.

 

Na promie, to wystarczy butle zakrecic i wszystko w temacie.

 

Znaczy sie nie zebym nie pochwalal przegladow - ale jak to o wiele lepiej brzmi gdyby napisac tak - w trosce o swoje bezpieczenstwo mam chec zrobic przeglad gazowy...

 

J.

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bo kupiłem juz z przeglądem , niemiec zrobił.Napewno nie bede robił następnego w polsce ponieważ trudno abym jechał gdzieś z przyczepą , jesli nie robią tego na stacji diagnostyczniej przy przeglądzie to nie trzeba i tyle w temacie.

Nawiasem mówiąc to może bym zrobił ale krespondenycjnie lub eksternistycznie ;) pewnie niedługo będzie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś pisał o kontrolach w Austrii jakis kamperowiec Magloc czy jakoś.Masz auto zarejestrowane w PL ,wazny przegląd to mogą cię , no wiesz co i gdzie.

Inna sprawa są wewnętrze przepisy kempingu, ci mogą mieć w regulaminie zapis o przegladach ale równie dobrze mogą mieć zapis ,że wpuszczają tylko różowe przyczepy z niebieska anteną , w obu przypadkach stracą klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Germani chcieli ich uwalic w te przeglady jako obowiazkowe ale tam umieja sie ludzie zorganizowac i dali zdrowy odpor.

I sie wycofali.

 

A zwykly przeglad to zrobi za 2 dychy kazdy hydraulik co ma czujnik gazu - tyle, ze pieknej NALEPKI w jezykach miedzynarodowych nie ma no i nie kosztuje 300...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko mozna by zrobic - ale nie wiem czy pamietasz - jak byla slynna sprawa Caravaningowej Grupy Bezpieczenstwa - co i nas chcieli w te glupote ubrac - to wielkie hallo bylo, ze to na SPECJALNE szkolenie trzeba jechac do Niemiec, zeby takie cos nadawac i w ogole powazna sprawa jest jak co najmniej konstrukcja sputnika.

To i nasze ulubione piosemko karawaningowe co sie ostatnio juz ankiet chwyta bylo oredownikiem tego chorego pomyslu.

 

J.

 

I pod spodem taki stempelek hydraulika pana Zenka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.