Skocz do zawartości

Prędkośc jazdy z przyczepą


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie ma tam mojego Knaus-a (1976) ani analogicznej wagowo przyczepy (DMC-800kg) . Czy jest na to sposób czy już do dinozaurów ?

http://www.zugwagen....basic_index.php

tam wstawiasz dane i wychodzi wynik banan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof w opcji Wohnwagen (przyczepa) wybierasz pierwszą z góry - wohnwagen i potem tam wpisujesz i wagi i wielkość (szerokość i wysokość) przyczepy oraz załadunek auta i przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Besiek, wiem..:]

 

Generalnie obiecałem sobie, że następne auto to pajero sport....Tym to się musi fajnie holować przyczepkę...Raczej nie hmajta, nawet przy większej prędkości nie?

 

Tylko jak na zlocie gadaliśmy ja to raczej B+Lpg, bo nie lubię diesli, a w sporcie, akurat fajna, stara poczciwa jednostka benzynowa napędowa siedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć!

Po ostatnich przelotach wakacyjnych tak mnie ruszyło... Mam auto z 1600kg DMC na haku, ważące na pusto ponad 2 tony i przyczepe 1300 DMC ładowana z głową (tzn na pewno nie przeładowana, a już na pewno nie powyżej tego co może auto ;) ). I chyba jestem kiepskim kierowcą, bo uważam, że powyżej 85km/h robi się tym moim zestawem niebezpieczne. A w drodze wyprzedzały mnie zestawy wyglądające na mające dużo gorszy stosunek mas. Jak oni to robią?? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie masz się absolutnie czym przejmować. Sporo osób jeździ z takimi prędkościami (również kamperami) bo jest ekonomicznie a przede wszystkim bezpiecznie. Zresztą w większości krajów przepisy drogowe taką właśnie prędkość określają jako maksymalną (tylko w kilku krajach prędkość na autostradach podwyższona jest do 100km/h, po spełnieniu określonych warunków).

 

Nie masz się czym przejmować, raczej należy pogratulować sobie zdrowej wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ci predcy potem biora udzial w konkursie o tytul glupka karawaningu - szczegolnie jak na you tube pokazane sa wyniki ich predkosci, ale ze nie mysla, ze jada z rodzina to tego nie rozumiem szczerze mowiac.

 

Od dawna wiadomo - juz tyle razy to mowilismy, choc nigdy o tym nie za wiele - jak z budka za plecami to 80-90km/h i nie ma inaczej zeby srednia predkosc wyszla wiecej niz 50km/h, czyli - 400 km - jedziemy ok. 8 godzin, - no chyba, ze sie sika do butelki po soku to wtedy 7 godzin.

 

Jedziemy na wakacje przeciez a nie na wyscig po smierc...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ci predcy potem biora udzial w konkursie o tytul glupka karawaningu - szczegolnie jak na you tube pokazane sa wyniki ich predkosci, ale ze nie mysla, ze jada z rodzina to tego nie rozumiem szczerze mowiac.

 

Od dawna wiadomo - juz tyle razy to mowilismy, choc nigdy o tym nie za wiele - jak z budka za plecami to 80-90km/h i nie ma inaczej zeby srednia predkosc wyszla wiecej niz 50km/h, czyli - 400 km - jedziemy ok. 8 godzin, - no chyba, ze sie sika do butelki po soku to wtedy 7 godzin.

 

Jedziemy na wakacje przeciez a nie na wyscig po smierc...

 

Cześć!

Po ostatnich przelotach wakacyjnych tak mnie ruszyło... Mam auto z 1600kg DMC na haku, ważące na pusto ponad 2 tony i przyczepe 1300 DMC ładowana z głową (tzn na pewno nie przeładowana, a już na pewno nie powyżej tego co może auto ;) ). I chyba jestem kiepskim kierowcą, bo uważam, że powyżej 85km/h robi się tym moim zestawem niebezpieczne. A w drodze wyprzedzały mnie zestawy wyglądające na mające dużo gorszy stosunek mas. Jak oni to robią?? ;)

Witam ...ja do swojej przyczepy dołożyłem amortyzatory prowadzi się o wiele stabilniej- nie kołysze  i nie huśta przyczepą. Sprawdż czy twoja przyczepa posiada amortyzatory lub czy istnieje możliwość zamontowania....Większej prędkości nie zalecam .....https://www.youtube.com/watch?v=1O9rAePP7RU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zawsze zastanawiają zestawy mknące grubo ponad 100/h. Dużo zależy także od holownika. U mnie skrzynia jest tak zestopniowana, że optymalna prędkość dla 6 biegu na autostradzie to ok. 90-95 km/h. Mam wówczas jakieś 1600 obr. i się spokojnie toczę ze stałą prędkością. Ale to tylko na autostradach i ekspresówkach. Na zwykłych szosach 5 bieg i 80-90 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.