Skocz do zawartości

Prędkośc jazdy z przyczepą


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A tak zapytam kolegów, czemu robicie jaja z kolegi robynud?
Potraficie prostym językiem mu odpowiedzieć na pytanie? Pytanie, które może nie jest zadane poprawnie, ale chyba wiadomo o co pyta...???
I na które każdy posiadacz prawa jazdy B powinien znać odpowiedź, a jeśli nie zna to zapytać Google??


Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scute, ale chciałem tylko wiedzieć, czy dozwolone prędkości są takie same jak we Włoszech, nie musisz się denerwować i mieć agresywnych słów.
Nie wiem jakie są we Włoszech
U nas teoretycznie 50 i 70, z wyjątkami na 60 i na to że nikt nie zwraca uwagi na to

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robynud napisał:

Scute, ale chciałem tylko wiedzieć, czy dozwolone prędkości są takie same jak we Włoszech, nie musisz się denerwować i mieć agresywnych słów.

Witam!
Nie dziw się. Źle (bezsensownie) zadałeś pytanie, stąd otrzymałeś takie, a nie inne odpowiedzi.
Generalnie, to podobnie jak we Włoszech - różnica jest taka, że w Polsce możesz w terenie zabudowanym jechać z przyczepką 60 km/h w godz. 23.00 - 5.00, reszta już tak samo.

PL.jpg.9a214a29a263725e95cc2d356cad4b00.jpg     I.jpg.fa0f4a64692e55492c223411f14fcb6a.jpg

 

 

4 godziny temu, RadekNet napisał:

I na które każdy posiadacz prawa jazdy B powinien znać odpowiedź, a jeśli nie zna to zapytać Google??

... widać po tym, że nasze Forum ma znacznie większy autorytet ;)

:yay:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie rozczula ta tablica informacyjna z dozwolonymi prędkościami. Jak ją widzę na horyzoncie to już wiem że jestem u siebie. Nie tam jakaś tablica Granica Państwa czy Polska. Właśnie ta z prędkościami daje mi wyraźnie odczuć, że oto wjeżdżam do krainy zawiłości i kruczków prawnych, gdzie nic co powinno być proste, takie nie jest. Swoją drogą ciekawe ilu zagranicznych kierowców jest to w stanie przeczytać ze zrozumieniem i zapamiętać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat
  • 3 miesiące temu...

a ja ciągnę 2 litrowym Citroenem Spaceturerem 150 km Przyczepę Fendt 445( odpowiednik 465 innych przyczep) DMC 1500 pomiędzy 95 a 130 km/h. Nic nie zygzakuje nawet w czasie wiatru ale od 90 kilometrów każde więcej 10 km/h więcej na blacie to 1,5 litra więcej.  Wcześniej posiadałem zestaw Ford Galaxy i Budka Steckerman 1t DMC. Boże jak to się telepało przy podmuchach. Nie czujesz mając 140 km małą budkę ale buda przy powiewach latała jak chciała. Wymieniłem pierwsze przyczepę ale Galaxy siada na haku przy 1,5 dmc więc wymieniłem na Cytrynę. Teraz lepiej mi się jeździ zestawem niż pustym autem bo to nowa lekka konstrukcja ważąca 1700 kilo a to jest Bus i na wietrze buja a tył nie ugina się wcale. Kończąc nie mogę zrozumieć jak można ciągać przyczepę masy rzeczywistej powyżej 1,3t autem 80/90 km jeszcze doładowane ludzmi i towarem. Ostatnio jak jechałem na Balaton to jechał taki Holender. Auto Hyunday z 90 km i ciągnął potwora z 1,5 tony  a jadąc od Gor do Balatonfured jest duży podjazd. Ludzie on jechał tam 20 km/h. Podjazd długi z 10 kilometrów. Musiałem go wyprzedzić w ciągu innych spowalniaczy i wpadłem przy 120 na fotoradar, Zabolało powiem wam. Fotka przyszła do domu;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii prędkości ( w terenie zabudowanym ) polecam pilnować się właścicielom zestawów powyżej 3,5t- wszelkie znaki podnoszące prędkość nie obejmują pojazdów lub zespołów pojazdów pow. 3,5t (czyli zawsze w terenie zabudowanym 50 lub 60).

Kolega dowiedział się w zeszłym tygodniu od Pani w granatowym żakiecie....usługa płatna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.