Skocz do zawartości

Prędkośc jazdy z przyczepą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Nigdy nie podróżowałem z przyczepą ani kamperem. Dopiero zacząłem sie zastanawiac nad kupnem, rozważam za i przeciw przyczepy i samochodu kempingowego. Mam pytanie odnośnie prędkości podróżowania z przyczepą (zakładam ok.4,5 m). Czy jazda z taką przyczepą, zakładając odpowiednie możliwości samochodu, prędkością ok 100 -120 jest możliwa i oczywiście bezpieczna? Bo boję się że jazda z pręd. dopuszczanymi przepisami w granicach 70 - 80 km/h będzie udręką - kojaży mi się tylko z moim pirwszym autem - maluchem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj!

Według mnie jazda z przyczepą powyżej 100 km/h to już przesada - jedziemy na wakacje i naprawdę nie ma się co śpieszyć.

Jeśli chcesz jeździć z prędkościami w okolicach 120-130 km to tylko camper, ale ważne też żeby był bez alkowy czyli integralny i z dość dobrym silnikiem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj diro_2.

Podobnie jak tomii uważam ,że jazda powyżej 100 km/h jest lekko niebezpieczna ale się da na porządnej autostradzie, porządnym samochodem ciągnąć porządną przyczepę z prędkościo i 110 km/h. ale po co? Rozumiem twoje rozterki bo sam takie miałem.Zawsze jeździłem na wakacje z namiotem i jazda z predkościa 130-160 km/h była normalna. Musiałem gdzieś dojechać na camping i jeszcze rozbić namiot. Teraz zapinam przyczepę, wsiadam do samochodu i ... juz jestem na wakacjach. Jeżdżę z prędkością około 90 km/h, w porywach 100 km/h. nigdzie sie nie spiesze bo zawsze mogę od biedy przenocować gdzies przy stacji benzynowej w swoim własnym wygodnym łóżku. Prędkość nie jest problemem - ważne jest nastawienie psychiczne. I jak obserwuję na trasie, jestem wielokrotnie wyprzedzany przez te same samochody.Jeszcze jedna zaleta podrózowania z prędkością 90 : w samochodzie jest cicho, mniejsze wibracje i w efekcie mniej się męczę.Spróbuj sam-warto. A na wakcje przeważnie jadę 1500-2000 km od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Dopiero zacząłem sie zastanawiac nad kupnem, rozważam za i przeciw przyczepy i samochodu kempingowego.

Pozdrawiam

 

Musisz się zastanowić, gdzie będziesz jeździł na wakacje. Są miasta w Europie ( i wcale nie mało), do których nie wolno wjechać przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wyjeździe majówkowym na mazury uważam, że najwygodniejszą prędkością jest przedział 60-90km/h. Owszem, na dojeździe do Augustowa (jadąc z Białegostoku) na nowym i szerokim odcinku drogi podcisnąłem samochód do ponad 120, ale tylko dla sprawdzianu. Najmilej się jechało do 90 i tak. Przede wszystkim bezstresowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie.

ja wprawdzie mam czym ciągnąc przyczepe (scorpio 2,3 147 km), gdy kupiłem przyczepe (850 dmc)i pociągnołem ją do domu ze skierniewic dowiedziałem się że wielkim niebezpieczeństwem są dla kierowcy koleiny, ale największym niebezpieczeństwem są inni kierowcy jeżdzący wbrew zasadom.

ogólnie prędkość dozwolona to 70 km/h, ale tak jąk się wypowiedzieli koledzy do 90 km/h można spokojnie jechać, ale niemądre jest przekraczać tą granicę.]

powodzenia na drodze.

pozdrawiam, tommi, rybnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Prędkość jazdy zależy od mocy silnika i zawieszenia przyczepy.W moim przypadku tj. VW golf kombi TDI prędkość podróżna ( bezpieczna ) to 90-100 km/h ok.2000-2100 obr. na 5 biegu.Raz nawet się udało 120 ale na 4 biegu na piątce dochodzi tylko do 110, nie polecam prędkości powyżej 100 km/h w polskich warunkach. Inna sprawa to koleiny przy których przyczepa potrafi wyskoczyć przy 80 km/h. Szerokość kolein zrobionych przez TIRY to 2,5 m a przyczepy zazwyczaj mają 2,1-2,3 szerokości więc jedno koło jedzie w koleinie, a drugie nie.Proszę o wasze spostrzenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda nocą jest dość przyjemna. Dziecko śpi, luz na drodze, brak wariatów drogowych, czas szybciej upływa. Fakt trasa 500km to 8 godzin jazdy ale ruszam o 2 , przed czwartą robi się widno (latem) na 10 jestem na miejscu, a pozostali jadąc od Wa-wy są dopiero koło Mławy. Na trasie nie walczysz o wyprzedzenie kolejnego zestawu 5 rosyjskich tirów, oni 90 ty też. Relaks nie podróż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem ja też robię przeloty nocne, jedzie się wtedy szybciej,auto mniej pali i nie ma ruchu.Odległość Zakopane-Słupsk 780 km pokonałem w 13 godzin, wyjazd 16, przyjazd 5 rano.Problem jest tylko jak chce się spać.

 

[ Dodano: Pon 19 Mar, 2007 19:51 ]

Z winy holownika,czy to niewiadówki mają takie właściwości trakcyjne
Niewiadówki mają chyba zawieszenie wozu drabiniastego na resorach znane już w 19 wieku hołdowane w Polonezach i tu tkwi przyczyna. Holownik jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coca Cola. orzeszki M&Ms, darmowe minuty do przyjaciela. Stwierdzilem ze podniesienie poziomu cukru w organizmie zwalcza sennosc.

A juz myslalem, ze ze mna jest cos nie tak, ze sie objadam podczas jazdy nocnej :-]

Jezeli mam wybor to zawsze jade noca, mniej wariatow drogowych, ktorzy probuja wyprzedzic zestaw np poboczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.