Skocz do zawartości

dvd stacjonarne w samochodzie


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :-] mam pytanie czy używa ktoś z forumowiczów stacjonarnych urządzeń DVD w samochodzie? :hmm: np podwieszanych lub zagłówkowych? Te drugie są troche małe ... Najbardziej mnie zaciekawiły podwieszane o przekątnej min 15" :hmm: ale chciałbym przed kupnem poznać opinie użytkowników :hmm: jakie mają plusy minusy itp .... Teraz używamy kompa na stoliku ale poTomek zaczyna się interesować klawiaturą i dlatego myślimy o jakiejś podsufitówce :hmm:

post-1137-0-52063100-1325434187_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem przenośnego DVD (TV,gry,radio,divx) montowanego na zagłówek o przekątnej 8 cali.

 

Zalety: Dziecko ma zajęcie w samochodzie, przekątna wystarczająca bo jest i tak blisko, można wyciągnąć z samochodu i używać również w domu. Nie montowanie na stałe nie daje powodów dla złodziei aby dostać się do środka.

 

Wady: w dzień mało przydatne ze względu na światło które uniemożliwia oglądanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 2 lata temu na alle.... za jedyne 100zł :) nówka sztuka , nie wyobrażam sobie dalszej podróży bez tych monitorków :) na wakacjach też przed spaniem spokój ,każdy ma swój w ręce i zasypia przy bajce :)

 

zdjęcie sprzęciku :)

post-1759-0-24743600-1325436290_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja tez mam, male ok 8" firmy MANTA - rzecz rewelacyjna, mam pendriva 32GB i mnostwo bajek i filmow. W samochodzie bez tego gadzetu dziecko sie nudzi i niczym shrek pyta ciagle czy "daleko jeszcze", a jak sie wciagnie w baje to jest spokoj. Poza tym najczesciej patrzac w ten monitorek szybciej zasypia. Poza tym jadac do jakiegos pensjonatu, podlaczam kabelkiem do telewizora i ogladam film na telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam montowane na zagłówek 9", dodatkowo używamy w przyczepce bo ma tuner tv

 

nie wiem jaką różnice wieku mają Twoje dzieciaki, ale czy jeden TV wystarczy ? nie będzie tak że jeden chce Y a drugi X ?

u mnie był spokój, teraz jak drugi synek podrósł to trza będzie pomyśleć o drugim zestawie, myślę o tablecie, na drogę będzie służył jako player

a na miejscy do przeglądnięcia netu czy zabawy w gry :hmm:

 

do mojego maksa był firmowy zestaw podsufitowy, ale ceny ... :mlot:

za to mam TV dla każdego :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu kupiłem DVD z TV 11cali firmy " Overmax" z dobrą rozdzielczością , USB, grami . i stacją mocującą zaslanie 230V i 12V,pilot troszkę kosztowało ok 800 zł , jesteśmy zadowoleni, duża mobilność , na baterii trzyma ok 2-3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy jednego dwulatka dlatego narazie myslimy o jednym monitorze który będzie miał DVD SD USB i tuner TV Najlepszym wyjściem dla Nas byłaby chyba podsufitówka :niewiem: bo nie będą się kręcić kable itd a do tego może być troche większy a to się przyda bo różnie możemy konfigurować wnętrze i nie raz może będzie trzeba oglądać z najdalszego ustawienia foteli

 

No i ważna uwaga Zaradka :ok: na zagłówkach w dzień może być kiepsko widać a pod sufitem powinno być ok :niewiem: ale czy napewno?

 

A czy na zagłówkowych wielkościach jakość i komfort oglądania jest zadowalający? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy jednego dwulatka dlatego narazie myslimy o jednym monitorze który będzie miał DVD SD USB i tuner TV Najlepszym wyjściem dla Nas byłaby chyba podsufitówka :niewiem: bo nie będą się kręcić kable itd a do tego może być troche większy a to się przyda bo różnie możemy konfigurować wnętrze i nie raz może będzie trzeba oglądać z najdalszego ustawienia foteli

 

No i ważna uwaga Zaradka :ok: na zagłówkach w dzień może być kiepsko widać a pod sufitem powinno być ok :niewiem: ale czy napewno?

 

A czy na zagłówkowych wielkościach jakość i komfort oglądania jest zadowalający? :niewiem:

 

na razie macie jednego ;) w każdym razie nie polecam zakupu od razu dwóch, bo takie zestawy występują

 

kabel masz jeden, do zasilania 12V i tyle, to akurat nie jest problem

 

co do jakości, nie wiem dzieciaki nie narzekają, a jechaliśmy w tym roku 1500km do Grecji głównie "za dnia"

ekran jest dość blisko, więc nie ma problemu

 

jeśli chodzi o ekran na środku to trzeba by patrzeć na kąty, bo LCD to kątami nie grzeszy, więc jakościowo musi być niezły

może wypowie się ktoś kto ma taki układ

 

a jak cenowo ?

DVD 10" na zagłówek kupisz za 400-500zł (za 250zł samo dvd 7")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podwieszany pewnie ok 800-1000zł a co do kąta to są one ruchome i niektóre można obrócić nawet o 180* :hmm:

 

kusi mnie ten podsufitowy bo raz zamontuje i spokój :-] ale ma też dużo wad i wiem że zagłówkowy można by o wiele lepiej wykorzystać :hmm:

 

Użwacie tych urzadzeń w wbudowanymi DVDkami czy tylko monitorów a jednostką sterującą jest radioodtwarzacz w aucie? Które rozwiązanie jest jest lepsze? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użwacie tych urzadzeń w wbudowanymi DVDkami czy tylko monitorów a jednostką sterującą jest radioodtwarzacz w aucie? Które rozwiązanie jest jest lepsze? :niewiem:

 

wbudowane dvd, plus ew pendrive (czyta "wszystko")

tak jak pisałem, na miejscu używam jako monitor do tunera sat, samodzielnie jako TV, i jako dvd

mnie tam wielki TV nie potrzebny, takie 10" do budki jest wystarczające żeby oglądnąć pogodę czy wiadomości ;)

nawet w domu czasem synek ogląda bajki na tym przenośnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś pisałem - TV nie jest lekiem na całe zło jedyną alternatywą. U mnie dzieciaki słuchają audiobooków.

Być może kiedyś wyposażę się w taki wynalazek, ale teraz nie widzę potrzeby. Dobre mp3 z piosenkami/bajkami/książkami - to kilka godzin słuchania.

:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu dla dwulatka to audiobooki chyba sie nie spiszą :niewiem: a bajeczki w miare go zainteresują no i żonke też :-] popatrzą troszke i może chwile spokoju za kółkiem będę miał :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Oplu Combo używałem zestawu składającego się z laptopa (z zamkniętą pokrywą i służącego wyłącznie jako źródło sygnału) i monitora lcd 18.5" podwieszonego pod sufitem. Monitor jest montowany do półki znajdującej się nad głowami kierowcy i pasażera przedniego siedzenia. Całość dość stabilna i z racji wielkosci monitora dobrze widoczna z tylnego siedzenia. Rozmiar monitora dobrałem tak, aby był największy możliwy, który jeszcze nie wchodzi w pole widzenia lusterka wstecznego (u mnie 18.5" jest tym granicznym).

 

Przestałem używac tego zestawu, gdyż moja córka ma silną chorobę lokomocyjną i obglądanie bajek pogarszało sprawę. Ale z punktu widzenia technicznego całość sprawowała się bardzo dobrze. Dodam, że jako źródło sygnału można wykorzystać mniejsze urządzenia niż laptop (o ile posiadają wyjście na monitor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje "trzy grosze". Wszystkie powyższe uwagi odnoszą się do użyteczności sprzętu, ale jakoś nikt nie napisał, co może się stać z takim 15-sto czy 18-sto calowym pudłem pod sufitem w czasie nawet niewinnie wyglądającej stłuczki (o poważniejszym wypadku nawet nie wspomnę). Zaraz ktoś napisze - oczywiście trzeba solidnie umocować itd. Solidnie, tzn. jak ? :niewiem:

IMHO - tylko dedykowane, przystosowane do zamocowania na suficie urządzenia, posiadają odpowiednią i chyba bezpieczną konstrukcję (jeśli z homologacją). Większość takich urządzeń nie przekracza jednak chyba rozmiaru 10 cali, dlaczego ... :skromny:

Jak byśmy nie zamocowali takiego 18 calowego pudła, to i tak, konstrukcyjnie nie jest przystosowane do mogących wystąpić przeciążeń (no chyba, że zakładane tylko w czasie postoju, ale wtedy po co :niewiem: ).

Myślę, że warto wziąć ten aspekt pod uwagę. Wszelkie inne uwagi, dotyczące uniwersalności, kątów widzenia, wartości kontrastu itd. są OK.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.