Skocz do zawartości

Wymiana reduktora gazowego


Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego pytałem o zdjęcia. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że ktokolwiek mógłby do tej pory trzymać w przyczepce tak wiekowy reduktor. Przydatność reduktora do użytku waha się w granicach 5 - 10 lat (zależnie od producenta), więc gdyby ten był tak stary, jak piszesz, to i tak wymagał by natychmiastowej wymiany, a nowy nie będzie miał żadnej dodatkowej uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałem - ktoś chyba założył tą uszczelkę lub kiedyś "zwulkanizowała" się z kołnierzem reduktora, a podczas jego odkręcania wyszła z gniazda butli i tak już została. Po przykręceniu do kolejnej (nowej) butli, w której uszczelka musi być, nikt tego nie zauważył, poza Tobą - stąd dwie uszczelki.

Przychylam się do sugestii Jacka - zmień ten reduktor na taki, jaki być powinien.

przykładowa oferta reduktora, który powinieneś kupić:

http://allegro.pl/reduktor-gazowy-gok-30-mbar-cemping-i6939045730.html

 

Metalowy kołnierz reduktora (ten wewnątrz nakrętki) nie powinien mieć żadnych dodatkowych uszczelek. Podczas dokręcania reduktora, jest on dociskany bezpośrednio do uszczelki wyjścia butli gazowej. Uszczelka o prawidłowych wymiarach (niezużyta i nieodkształcona) powinna wystawać ponad powierzchnię metalową wyjścia na ok. 0,5 - 1 mm., stąd tak ważne jest jej sprawdzanie podczas wymiany butli. Teoretycznie istnieje obowiązek jej wymiany podczas napełniania butli w rozlewni gazu.

Wyjście reduktora i wejście zaworu butli są tak skonstruowane, aby nawet w przypadku maksymalnie możliwego dokręcenia nakrętki reduktora, uszczelka nie mogła zostać zmiażdżona / przecięta.

 

Zrobiłem przed chwilą foto, jak to wygląda od strony butli (uszczelka nowa):

 

post-8228-0-63378600-1506183104_thumb.jpg

\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to butla 5 kg ,średnica taka jak 11 kg ,wysokość połowa ,


Osobiście używam 5 kg ,zawsze mam drugie 5 pod rekom , niema gaz się skończył ,skąd teraz gaz a kotlet w połowie surowy ,przepinam i w miarę szybko napełniam .Będąc w tym roku na Białorusi bez problemu napełniałem , pytanie tylko czy turystyczna i po sprawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to butla 5 kg ,średnica taka jak 11 kg ,wysokość połowa ,

 

Osobiście używam 5 kg ,zawsze mam drugie 5 pod rekom , niema gaz się skończył ,skąd teraz gaz a kotlet w połowie surowy ,przepinam i w miarę szybko napełniam .Będąc w tym roku na Białorusi bez problemu napełniałem , pytanie tylko czy turystyczna i po sprawie .

Czyli butle 11kg i 5kg mają inne zawory/krocce ?, dopytuje bo ja nie bardzo gazowy jestem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.