Skocz do zawartości

Przekleństwa inaczej


AKISSJG

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś mi wyjaśni dlaczego Jazus Maria! to przekleństwo? Dlaczego ksiądz zrównuje to z K*Mać i okresleniem męskiego organu.

Oni tam naprawdę nie mają co robić,siedzą i wymyslają głupoty.

 

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

 

bo to taki szczególny ksiądz ocenił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze jedno - nie moje, tylko z książki J.Chmielewskiej:

 

- Kurza ich parszywa, nie dojona, w galaktykę kopana, z wiaderkiem węgla kolczastym drutem, przez most Poniatowskiego w te i nazad ganiana morda !!!

 

hehe%281%29.gifhehe%281%29.gifhehe%281%29.gif

Edytowane przez Radecki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii JezusMaria! temat jest prosty i dziwi zdziwienie :-) Ja się nie dziwię, że ks. Dziwisz powiedział, że nie powinno być używane jako prezkleństwo, ponieważ jest wezwaniem Boga, a to czynione nadaremno (bez konieczności) jest czynem zakazanym :-)

To tak - aby uściślić. Podobnie rzecz ma się z "O Boże!", "O Jezu", etc.

 

A wracając "do adremu" pamiętam:

- kurde-balans,

- o-rzesz-ty,

- pierdykam,

- o ja cię kręcę,

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam te Wasze "zastępcze" przekleństwa i tak sobie myślę:

Zamiast schabowego można zjeść kotleta sojowego.

Zamiast "Cytrynówki Lubelskiej" można wypić "Cytrynówkę Barmańską" zwaną popularnie sikami.

Zamiast soczystej kur.. można powiedzieć "motyla noga".

 

Tyle że tak kotlet sojowy, cytrynówka barmańska jak i motyla noga, są tylko kiepskimi substytutami tego co chcemy.

Jak chce zjeść i się po tym radośnie oblizać to jem schabowego, jak chcę się "cytrynowo" napić i się po tym uśmiechnąć to pije lubelską, a jak chcę przekląć to mówię kur..

 

Obyśmy tego ostatniego używali jak najmniej, ale nie zastępujmy tego głupotami. Pamiętajcie o tradycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyśmy tego ostatniego używali jak najmniej, ale nie zastępujmy tego głupotami. Pamiętajcie o tradycji.

 

Niby masz rację, ale jak w domu masz Gościa 3,5 roku, który łyka wszystko jak młody pelikan, to robi się problem. Trzeba się pilnować. Mój Syn dzielnie wspierał mnie w remoncie chaty w tym roku i momentami było naprawdę ciężko ( w ostatniej chwili zmieniałem słowo, którego chciałem użyć ). Na wiosnę został mi taras do zrobienia i muszę sobie opracować zastępczy repertuar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pakowałem coś do bagażnika i nie zauważyłem, że nie do końca się uchylił. Jak przybębniłem łbem, to mi się zaraz przypomniało

- kur... tka na wacie!

- kur... fanty (w szczególności na Śląsku)

- kur... cze feluś!

 

Co do zastępników.... osobiście jestem zdecydowanym przeciwnikiem przeklinania w dowolnej formie. Niestety, nie potrafię. Owszem - stosunkowo niewiele się "wywewnętrzam", ale zdaża się. Walkę z nadmiernym użyciem wspieram zastępnikami. Kiedy pcha mi się na usta kur... końcówkę staram się już zmienić. Rozumiem, że wzburzenie powoduje czasem zbyteczne słownictwo, ale już nie mogę w żaden sposób zrozumieć, kiedy ktoś wkurzony na drodze łapie grzuszkę CB radia i puszcza w eter wiązankę! Co to ma dać? Rozumiem, że w chwili wzburzenia rzucam sobie wiązanką w samochodzie - wręcz do siebie. Ale specjalnie puszczać to w eter? Ostatecznie jestem w stanie zrozumieć, kiedy gościu gada przez radio i w trakcie rozmowy coś go wzburza i w eter idzie "rozwinięcie dyskusji" Ale specjalne wyciąganie gruchy i "walenie w eter"?

 

Podawane tutaj zastępniki rozumiem, że miały być formą rozrywki. Może także informacji dla tych, którzy się z nimi nie spotkali, żeby wiedzieli "o co biega".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Podawane tutaj zastępniki rozumiem, że miały być formą rozrywki. Może także informacji dla tych, którzy się z nimi nie spotkali, żeby wiedzieli "o co biega".

 

Trafione w sedno sprawy. Ale również chciałem abyśmy wymienili się informacjami jakich słów unikać w innych krajach, czy też regionach, aby po prostu nie narazić się rozmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.