Skocz do zawartości

"Policjanci wczoraj i dziś"


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety moje życiowe doświadczenie mówi: kolega Tomek jest wyjątkowy. Dlatego mam dla niego wielki szacunek. Bo trudno musi mu być w pracy.

Miałem kiedyś jeden dzień, w którym uwierzyłem w policję... Jechałem z Wrocławia do Gdyni. Na samym końcu obwodnicy Gniezna złapali mnie na suszarkę. Sprawdzili dokumenty, zapytali gdzie pracuję i powiedzieli żebym wolniej jechał. Ja nauczony doświadczeniem mówię "jakoś się dogadamy". A policjant na to: "proszę jechać otrzymał pan słowne pouczenie". Zbaraniałem. Nic nie wzięli.... Dojechałem na miejsce i tego samego dnia powrót. Jechałem ostrożnie, zmęczenie było już spore. Dojeżdżam do Koźmina, tablica z ograniczeniem do 40km/h zwalniam... i po chwili widzę machającą świecącą pałę. Zatrzymałem się. Złapali mnie na suszarkę. jechałem 44km/h. W pustym miasteczku o 2 w nocy.

Oczywiście musiałem się dogadać - ruch był mały więc kosztowało 100 zł. I straciłem wiarę w policję...

Edytowane przez kooh (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kooh Witaj moim zdaniem to ci POLICJANCI byli nie fer wobec ciebie bo chyba jakas tolerancja wobec przekroczenia powinna byc skoro za 4km/h zaplacic 100-ke to jest nie normalne chyba tylko ty jako jedyny zostales zatrzymany tego dnia noca a zeby mieli statystyke to akurat ciebie ukarali zeby na komende nie wracac z pustym bloczkiem :banan:

Ja mialem tez kilka krotnie takie sytuacje mieszkam w Niemczech i tu radarek zrobil mi zdjecie ale jesli tolerancja jest do 5km/h za duza to nic sie nie placi :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapali mnie na suszarkę. jechałem 44km/h. W pustym miasteczku o 2 w nocy.

Oczywiście musiałem się dogadać - ruch był mały więc kosztowało 100 zł. I straciłem wiarę w policję...

 

 

Przekroczenie dozwolonej prędkości do 10km skutkuje karą w wysokości 50zł.Chyba,ze jakieś nowe zwyczaje :niewiem: albo wzięli za jazde powrotną :hehe:

Może nowe przepisy a ja stary jestem :niewiem:

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony - jeżeli na suszarce wyszło Ci 44 - to miałeś na oście 50-60 :-) Sprawdź sobie różnicę prędkości pomiędzy wskazaniem licznikowym a GPS-em.

 

No ja jakos jezdze na codzien ciezaröwka i na tempomacie mam 89km/h a GPS pokazuje mi 92km maksymalnie to w takim razie jaka jest prawidlowa predkosc jaka ja jade :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - napisałem o prędkości pomiędzy 50-60km/h. Błąd w granicach 10%. Gdzie Ty tam wyliczyłeś 35%? :-)

Zielony - być może w ciężarówkach jest urządzenie dokładniejsze (tachograf, etc) stąd błąd może być mniejszy. Nie porównywałem nigdy licznika sam. osobowego i ciężarowego. Zresztą rzadko zdarza mi się jeździć ciężarówką. Ale sprawa dotyczyła auta osobowego.

Natomiast obserwując licznik w osobówce - wychodzi mi około +/- 10km różnicy (w granicach 10%, ale przy niższych prędkościach - od 60 w górę to około 10 km/h).

W Polsce obowiązuje prawo, że można przekroczyć prędkość o 10km/h. NIestety - dotyczy to tylko urządzeń radarowych stacjonarnych (fotki). Policja może ukarać (jeśli chce) nawet za przekroczenie o 1 km/h. Punkty i mandat - zgodnie z taryfą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRZES co do tego to az z ciekawosci sprawdze ile ta moja nawi pokazuje przy danej predkosci . Ja za zwyczaj tylko GPS-a uzywam w ciezaröwce i to tez nie zawsze bo juz nie raz sie zdziwilem spoko sobie pomykasz a tu nagle :pupa: i co nie ma gdzie zawinac . takie sa te GPS-y wiec wiekszosc jezdze z paly :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi GPSami to jest ciekawa sprawa. Jadąc mam zawsze włączoną automapę, nawet jeżeli znam trasę jak własną kieszeń. Taki odchył. Automapę mam nastawioną na + 10 km. Często porównuję prędkość na liczniku i GPSsie. W większości przypadków się zgadza co do km, ale trzeba pamiętać, że pomiar GPS ma inercję. W GPS samochodowym co prawda niewielką, ale zawsze. Czyli wskazanie na GPS jest wskazaniem z przed kilku sekund.

 

Jeżeli jest duża różnica wskazań przyczyny mogą być dwie. Pierwsza to opony, albo nie ten rozmiar, który powinien być, albo zbyt małe ciśnienie w oponach. W takim wypadku pomiar będzie zafałszowany.

Jeżeli opony są OK, to jest coś nie w porządku z licznikiem, ale to mało prawdopodobne.

 

Inną sprawą są GPSy rowerowe. Tam pomiar następuje co 15 sekund czego efektem jest przekłamanie prędkości i długości trasy. GPS rysując ślad, prostuje go i skraca wskazanie przejechanych kilometrów o 2,5%, ale to już zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że wszystkie osobówki mają tak ustawiony licznik by pokazywało o 10 km więcej? Jeżeli dystans jest zgodny

z GPS to opony są w odpowiednim rozmiarze, a na liczniku i tak mamy 10 km/h więcej. W ciężarówkach jest odwrotnie i specjalnie robi się tak by tacho pokazywało np 89, przy prędkości 92 km/h. Przy 10 godzinach jazdy dystans jest o dwadzieścia kilometrów większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.