Skocz do zawartości

Jaki stopień wejściowy?


Don_Tomasso

Rekomendowane odpowiedzi

 

8 godzin temu, tantalos napisał:

Mam i sobie chwalę, porządny kawał amelinium. 

Kawał Al to jest  ale jak chłop 120kg fest stanie to wnet będzie na ziemi bo  podłoga w budzie jest licha no chyba że czymś wzmacniałeś albo szczupła załoga :)

Tak jak Jacek napisał - to jest stopień do busa

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



sam jesteś Jacek, Krzysiu
Noż... zaćmienie i jeszcze imiennika tak przechrzcić. Mea culpa, mea maxima culpa. Sorry tak to jest jak się z roboty skrobie na szybko przed fajrantem
Sorry

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tantalos napisał:

Mam i sobie chwalę, porządny kawał amelinium. 

Ale dokładnie tego typu ??
Bo widzę, że zdania uczonych są podzielone :)

A jak to masz zamocowane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to montować to tylko do ramy, podłoga przyczepy to słabo to widzę, chyba że dorobi się blachę w przejście i na wylot w podłodze skręci. Moim zdaniem podłoga w przyczepie jest na to za słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2019 o 20:46, tvardy napisał:

Ale dokładnie tego typu ??
Bo widzę, że zdania uczonych są podzielone :)

A jak to masz zamocowane ??

Dokładnie to ten model. Aby zamontować stopień musiałem dorobić pomocniczą ramkę która jest przykręcona do ramy przyczepy i asekuracyjnie jeszcze na progu na wylot przez podłogę pod wykładziną. Podczas wchodzenia podloga ugina się na 2 mm ale w niewiadówce to jest akurat bez znaczenia. 

1-1.jpg

Edytowane przez tantalos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2019 o 11:57, filipert napisał:

Chodził mi po głowie wiosną zakup podwójnego stopnia, bo czułem, że pojedynczy to za duża różnica poziomów dla moich stawów (moja żona porusza się na wózku i wnoszę/wynoszę ją po tymże stopniu) ale jakoś kasy i czasu brakło przed wakacjami.

Byliśmy już w Chorwacji kiedy przy jednej z operacji wychodzenia z małżonką z przyczepy coś ukłuło mnie w kolanie i postanowiłem nadrobić zaległość. Wyjątkowo ukształtowanie terenu sprawiło, że dość wysoko wejście zawisło nad gruntem.

Udałem się do Zadaru i zakupiłem dodatkowy stopień który jak się okazało wypadł na poziomie podłogi przyczepy i niewiele zmienił. Do auta, do sklepu i wymiana na niższy.

Dla ustabilizowania zestawu spiąłem trytkami

 

 

IMG_20190605_114308 (1).jpg

IMG_20190605_114225.jpg

Co za ulga dla kolan

Prowizorka została i jeździ z nami cały sezon ?

Ale cały czas wzdycham do mojego faworyta

Westfield-Prostep-2-Stopień-wejściowy.jpg

Podsumowując

Dwa stopnie to po prostu złamanie wysokości jaką musimy pokonać przy jednym. Warunek aby te stopnie w miarę równo dzieliły całą wysokość. Ja miałem dość niski ten czarny i dlatego dołożenie pośredniego białego okazało się strzałem w dziesiątkę.

I jeszcze jedno, chyba bym się nie zdecydował na składany nożycowo właśnie ze względu na bezpieczeństwo dzieciaków.

Mam na zbyciu, ale nie taki exklusiv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2019 o 11:57, filipert napisał:

że pojedynczy to za duża różnica poziomów dla moich stawów

a może coś takiego jak ten w ogłoszeniu na OLX  z lewej na 3x - nawet jak nie zagra do danej wysokości to lekki skos stopnia powinien umożliwić wchodzenie - nie wiem to chyba od holendra, nie wiem jakie to jest mocne ale poddaje jako pomysł zerknij  @filipert   TUTAJ

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekzoo ile waży kot a ile 2 osoby nawet szczupłe - jaja se robisz ? - podobne z wyglądu ale nie o to chodzi

 

@filipertW Twoim konkretnym przypadku jeszcze nasuwa mi sie na myśl rozwiązanie inne - w sumie tanie i banalnie proste 
Wzmocnić listwę idąca pod drzwiami, w niej osadzić 2 tuleje, kawałek kratki WEMA np 1000x400  jak wlezie w drzwi to może być 500  z 2 bolcami - bolce włażą w tuleje  i masz wejście jak talala - tanie, pewne po pochylni ok 25st  chyba łatwiej nawet by było niż po schodkach tylko to ciężkie będzie 7-8kg  (1m2  WEMy z 30x2  i oczku 30 o ile pamietam to pod 20kg waży)
alternatywnie i może nawet lepiej WEMA np 1000x400+dospawać kawałek blachy i opierać szerzej i bardziej wgłąb budy

Zamiennie za Weme mógłby byc podest rusztowanuiowy 1m tylko nie wiem czy sa 400mm szerokie 

Patenty co prawda rodem z budowy i przemysłu ale może coś z tego da się pokminic i byłoby Wam użyteczne :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, smok_wawelski napisał:

@jacekzoo ile waży kot a ile 2 osoby nawet szczupłe - jaja se robisz ? - podobne z wyglądu ale nie o to chodzi

 

@filipertW Twoim konkretnym przypadku jeszcze nasuwa mi sie na myśl rozwiązanie inne - w sumie tanie i banalnie proste 
Wzmocnić listwę idąca pod drzwiami, w niej osadzić 2 tuleje, kawałek kratki WEMA np 1000x400  jak wlezie w drzwi to może być 500  z 2 bolcami - bolce włażą w tuleje  i masz wejście jak talala - tanie, pewne po pochylni ok 25st  chyba łatwiej nawet by było niż po schodkach tylko to ciężkie będzie 7-8kg  (1m2  WEMy z 30x2  i oczku 30 o ile pamietam to pod 20kg waży)
alternatywnie i może nawet lepiej WEMA np 1000x400+dospawać kawałek blachy i opierać szerzej i bardziej wgłąb budy

Zamiennie za Weme mógłby byc podest rusztowanuiowy 1m tylko nie wiem czy sa 400mm szerokie 

Patenty co prawda rodem z budowy i przemysłu ale może coś z tego da się pokminic i byłoby Wam użyteczne :) 

Dzięki za rady :)

Zawsze jeżdżą z nami składane podesty aluminiowe bo wozimy wózek elektryczny w aucie (prawie 100 kg). Niestety podest ma jedną zasadniczą wadę - zajmuje mnóstwo cennego miejsca w przedsionku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.