Skocz do zawartości

Jaki stopień wejściowy?


Don_Tomasso

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Tomii napisał:

Ze względu na małe dzieci nie chce nic metalowego, ani 2 stopniowego.

A dlaczego ze względu na dzieci??

Ja mam coś takiego:

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Stopien-wejsciowy-podwojny-XXL-skladany-stal/13766

i w życiu nie zamieniłbym na żadne inne - i to właśnie głównie z uwagi na małe dzieci (choć moje już są większe niż Twoje - a zwłaszcza jedno i mam ich mniej:-), ale nie tylko...

Jedyną - moim zdaniem - wadą takich stopni jest ich ciężar, ale mimo, że liczę każdy kg w mojej cepce to nie zrezygnuję z nich za żadne skarby.

A dlaczego ze względu na dzieci są one - znów moim zdaniem - idealne?:

- po pierwsze primo: bardzo wygodnie się im wchodzi i schodzi - nie muszą wysoko podnosić nóg; to samo zresztą dotyczy dorosłych, a czasem, gdy trzeba podnieść cepkę wysoko do poziomu z uwagi na ukształtowanie terenu, to wychodzenie po 1-stopniowym plastiku jest niefajne),

- po drugie primo: są mega stabilne i nic ich nie ruszy,

- po trzecie primo - są bardzo wygodne do siedzenia na nich - jak się trafia większa ekipa i już żywcem nie ma gdzie usiąść, to dzieciaki siadają na stopniach i bawią się na nich. Tak na prawdę to siadają na nich często też dorośli, bo siedzi się na nich całkiem wygodnie.

IMHO jedynym plusem pastików jest ich waga i ewentualnie mobilność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie padają argumenty, że 2 stopnie to przydają się do kampera bo wyżej, a do przyczepy to bez sensu, ale to jest argument na płaski i równy teren. Jeśli trzeba akurat od tej strony podnieść cepkę, to 2 stopnie stają się potrzebne. Poza tym nawet jeśli 2 stopień jest na wysokości podłogi w cepce (to w sytuacji, jak podnieść trzeba drugą stronę), to i tak IMHO jest to bardzo wygodne i niejako przedłuża i ułatwia komunikację w cepce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zulos napisał:

A dlaczego ze względu na dzieci??

Obawiam się że w przypadku Fendta i jego stopnia fabrycznego w drzwiach, gdzie krawędź wejścia jest obniżona względem reszty podłogi, stopień podwójny to nadmiar szczęścia. Tym bardziej że dzieci z przyczepy WYPADAJĄ :D, bo najlepsza zabawa jest na progu wisząc na kotkach. Z tego też względu nie chcę żeby dziecko wypadło na coś stabilnego, co się nie ruszy. 

Dla mnie najlepszą opcją jet stopień który pokazał @tomekk. Chodziłem po różnych i ten wzbudza we mnie największe zaufanie. 

stopien.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

A dlaczego ze względu na dzieci??

Ja mam coś takiego:

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Stopien-wejsciowy-podwojny-XXL-skladany-stal/13766

i w życiu nie zamieniłbym na żadne inne - i to właśnie głównie z uwagi na małe dzieci (choć moje już są większe niż Twoje - a zwłaszcza jedno i mam ich mniej:-), ale nie tylko...

Też mam podobny stopnień. Jest dużo stabilniejszy niż te Fiammy. Córka niecałe 2 lata nie miała problemu po tym wchodzić, wchodziła sobie na czworaka :) Pies też miał łatwiej.

Godzinę temu, Tomii napisał:

Obawiam się że w przypadku Fendta i jego stopnia fabrycznego w drzwiach, gdzie krawędź wejścia jest obniżona względem reszty podłogi, stopień podwójny to nadmiar szczęścia. Tym bardziej że dzieci z przyczepy WYPADAJĄ :D, bo najlepsza zabawa jest na progu wisząc na kotkach. Z tego też względu nie chcę żeby dziecko wypadło na coś stabilnego, co się nie ruszy. 

Dla mnie najlepszą opcją jet stopień który pokazał @tomekk. Chodziłem po różnych i ten wzbudza we mnie największe zaufanie. 

stopien.jpg

No ale sama podłoga chyba jest na podobnej wysokości jak w innych przyczepach? Bo u mnie podwójny stopień nigdy nie wystawał ponad podłogę. Drzwi by się nie dało otwierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

No ale sama podłoga chyba jest na podobnej wysokości jak w innych przyczepach? Bo u mnie podwójny stopień nigdy nie wystawał ponad podłogę. Drzwi by się nie dało otwierać :)

Sama podłoga tak, ale wchodzić do przyczepy po 3 stopniach to już przesada :). Gdyby nie dzieciaki to by można było bez stopnia jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo 2 stopniowe są ogólnie wygodniejsze do wchodzenia, górny stopień jest na wysokości wyjścia i jest  jego przedłużeniem, przez co nie trzeba wyskakiwać z przyczepy bezpośrednio na stopień niżej jak w przypadku pojedynczych, przez większą budowę jest też stabilniejszy od pojedynczych. Poza wyjątkami jak podójmy stopień w przyczepie :P 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chris_66 napisał:

nie dane nam było testować takich sytuacji więc nie wiem :swiety:

 

No tak zapominałem że Twoje pociechy nie brudzą w aucie więc pewnie się i nie wywracają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomii napisał:

No tak zapominałem że Twoje pociechy nie brudzą w aucie więc pewnie się i nie wywracają :)

na stopniu nie mieliśmy żadnych przygód , nawet po różnych trunkach nikt nie miał problemów z plastikowym schodkiem

zawsze jest przybity szpilkami/ gwoździami więc stabilny jest

chociaż lepiej wspominam skrzynkę po piwie którą miałem kilka lat :ok:

 

a pociechy już wyrosły więc nie muszę się martwić brudzeniem - po prostu nie jedliśmy nigdy w samochodzie to było czysto :winner:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że moje darmozjady prędzej wywaliłyby się na mało stabilnym, lekkim, plastikowym stołku, niż tym jaki mam.

A poza tym dzieci się wywalają w różnych miejscach i walą głową w beton tudzież inne nawierzchnie i nic im się nie dzieje (albo i dzieje - w zależności od szczęścia/nieszczęścia) - jak mawiał klasyk: od tego one są, od tego są one, od tego są!:-)

Każde dziecko musi się czasem pierdyknąć - im mniejsze, tym mniej boli, bo ma bliżej do podłoża.

Twardość materiału ma tu mniejsze znaczenie - większe ewentualne ostre krawędzie (których w moich schodkach nie ma)...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.