Jump to content
Don_Tomasso

Jaki stopień wejściowy?

Recommended Posts

Don_Tomasso

Można kupić w allegro czy sklepach internetowych stopień pojedyńczy, ale są też dostępne i z dwoma podestami. Który według kolegów będzie wygodniejszy w użytkowaniu i dlaczego :thank:?

NICKT

Odległość podłogi przyczepy od podłoża nie jest tak duża, by używać podwójnych stopni. Podwójne raczej do kampera (jeśli nie ma wbudowanego stopnia :)

Większość osób stosuje chyba pojedyncze stopnie. Kwestia tylko powierzchni - im większa, tym bezpieczniej, ale więcej miejsca zajmuje.

ptaku

Ja mam dwa pojedynczy i podwójny ,powiem że podwójny jest wygodniejszy ,choć droższy i cięższy

Kluchojady

A ktoś ma wysuwany stopień na stałe zamontowany pod przyczepą ? Kusi mnie taki bo ciężko go zgubić :jump:

Kristofer

A ktoś ma wysuwany stopień na stałe zamontowany pod przyczepą ? Kusi mnie taki bo ciężko go zgubić :jump:

Mnie też kusił przez jakiś czas, ale jak pomyślałem, że trzeba wiercić podłogę i od strony mieszkalnej montować dla wzmocnienia kawał blachy, to mi się odechciało :oslabiony:

Gdyby można było go zamontować w jakiś sposób, tylko pod podwoziem, to wtedy tak :ok:

Kluchojady

Mnie też kusił przez jakiś czas, ale jak pomyślałem, że trzeba wiercić podłogę i od strony mieszkalnej montować dla wzmocnienia kawał blachy, to mi się odechciało :oslabiony:

Gdyby można było go zamontować w jakiś sposób, tylko pod podwoziem, to wtedy tak :ok:

u mnie wychodzi że dało by rade zamontować go z jednej strony w szafie miedzy ogrzewaniem a nadkolem a z drugiej w przednim schowku pod "fotelami" (po modyfikacjach samego mocowania stopnia oczywiście)

Kristofer

u mnie wychodzi że dało by rade zamontować go z jednej strony w szafie miedzy ogrzewaniem a nadkolem a z drugiej w przednim schowku pod "fotelami" (po modyfikacjach samego mocowania stopnia oczywiście)

Też tak mam, że po jednej stronie przy drzwiach jest szafa, a po drugiej schowek.

Tylko, że nie lubię przerabiania, a pomijając to, wszelkie elementy metalowe (w tym przypadku śruby) tworzą mostki cieplne.

Zimą osadza się na nich szron, a później wilgoć i podłoga w takim miejscu puchnie :oslabiony:

post-8228-0-07752400-1324079298_thumb.jpg

post-8228-0-59053200-1324079547_thumb.jpg

Edited by Kristofer (see edit history)

Kocer

Ja mam podwójny stopień ( bardzo wygodny również dla dzieci), a co ciekawe ma jeszcze schowek na narzędzia, akcesoria ( trzymamy tam śledzie, podstawowe narzędzia, żarówki i t.p. ).

macieku

Ja mam podwójny stopień ( bardzo wygodny również dla dzieci), a co ciekawe ma jeszcze schowek na narzędzia, akcesoria ( trzymamy tam śledzie, podstawowe narzędzia, żarówki i t.p. ).

Ooooo i to jest słuszna idea bo na moim pojedynczym dzieciaki się zabijają wiecznie , muszę sobie fundnąć podwójny ze schowkiem :-)

gfizyk

Ja mam pojedynczy. Taki wyższy troszkę. Jak staję na dłużej, to go przyszpilam do podłogi. Dzieciaki nie mają problemu. Po prostu przyzwyczaiły się. Testowały w wieku od 3 lat. Od lata rozpocznie testy roczniak ;-). W tym roku - nie testował, ale się bacznie przyglądał. Chyba analizował :-). Może dlatego, że w lipcu/sierpniu miał miał 3-4 miesiące.

I jest to mój już trzeci podest. Pierwszy oddałem ze starą budką. Drugi (który był w Knausie) został za Radomiem na parkingu przy "Babie Jadze". Na ten bardziej uważam ;-)

ufolz

Kocer czytając Twój post odwiodłem się od kupowania pojedynczego stopnia. Mam oryginalny superowy podwójny stopień ale "jeszcze" bez schowka (ale Polak potrafi).

rzuć proszę fotkę jak jest zrobiony schowek.

Podoba mi się idea wykorzystania miejsca. :)

Szafa

Ja zakupiłem podwójny firmowy wydałem kupę kasy i uważam ,że się pospieszyłem!.

Same wady np.wielkość ,nieporęczny nie mam go gdzie wcisnąć do transportu (choć są modele składane)

Stopnie podgumowane bez otworów -wszystko wnosi się do środka! Wysoka cena!

Wysokość drugiego stopnia na wysokości podłogi przyczepy więc wystarczy pojedynczy.

Niedawno wyczytałem,że najlepszy stpoień to skrzynka na wymianę z piwa,coli itp!

Same zalety!!!

1) Cena(żadna ,kaucja ok 20 zeta )

2) Kolorystyka (do wyboru do koloru)kolorowe banery!

3)Dla dzieci cola dla koneserów piwo na wyjazd!

4)Wytrzymały(mocne tworzywo)

5)Otwory (piasek, trawa)pozostaje na zewnątrz!)

6)Podczas deszczu wszystko spływa!

7)Nie śliska powierzchnia- chropowata ,karbowana!

8)Brak nóżek(nie zapada się na miękkim podłożu

9)Łatwo utrzymać w czystości( np. zanurzyć w stawie)

10)Zawsze można podmienić na nowy!!!

11) I tak dalej!!!

a

Edited by Szafa (see edit history)

piotrekbb

Podwójny jest zbyteczny jak pisałeś na wysokości podłogi więc po co, skrzynka lubi pęknąć i wtedy podrapiesz mocno nogi.

Mam normalny i nawet nie szpiluje, córka bez problemów sobie radzi .

macieku

Ja zakupiłem podwójny firmowy wydałem kupę kasy i uważam ,że się pospieszyłem!.

Same wady np.wielkość ,nieporęczny nie mam go gdzie wcisnąć do transportu (choć są modele składane)

Stopnie podgumowane bez otworów -wszystko wnosi się do środka! Wysoka cena!

Wysokość drugiego stopnia na wysokości podłogi przyczepy więc wystarczy pojedynczy.

Niedawno wyczytałem,że najlepszy stpoień to skrzynka na wymianę z piwa,coli itp!

Same zalety!!!

1) Cena(żadna ,kaucja ok 20 zeta )

2) Kolorystyka (do wyboru do koloru)kolorowe banery!

3)Dla dzieci cola dla koneserów piwo na wyjazd!

4)Wytrzymały(mocne tworzywo)

5)Otwory (piasek, trawa)pozostaje na zewnątrz!)

6)Podczas deszczu wszystko spływa!

7)Nie śliska powierzchnia- chropowata ,karbowana!

8)Brak nóżek(nie zapada się na miękkim podłożu

9)Łatwo utrzymać w czystości( np. zanurzyć w stawie)

10)Zawsze można podmienić na nowy!!!

11) I tak dalej!!!

a

Niby racja jest jednak jedno "ale" ..... żyjemy w "państwie prawa" a konstytucja deklaruje że nasze państwo prawa "uosabia zasady sprawiedliwości społecznej" czy jakoś tak

więc za skrzynię po browarze w wejściu można w skrajnym przypadku "fiknąć" prawa rodzicielskie, no ale cóż znaczy prawo do decydowania o wychowaniu własnych dzieci w kontekście "wspólnej jewropy" (to tak dla euroentuzjastów) .....

Kocer

Niby racja jest jednak jedno "ale" ..... żyjemy w "państwie prawa" a konstytucja deklaruje że nasze państwo prawa "uosabia zasady sprawiedliwości społecznej" czy jakoś tak

więc za skrzynię po browarze w wejściu można w skrajnym przypadku "fiknąć" prawa rodzicielskie, no ale cóż znaczy prawo do decydowania o wychowaniu własnych dzieci w kontekście "wspólnej jewropy" (to tak dla euroentuzjastów) .....

A poza tym na skrzynce można fajnie "fiknąć". Pod kolegą się złamała i pocięła mu nogę ( te przegródki na browary są dość ostre po złamaniu). Nie radzę.

Jutro dam fotkę tego mojego "wynalazku".