Skocz do zawartości

Jaki stopień wejściowy?


Don_Tomasso

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Tomii napisał:

Po wymiarze to by mógł być ten https://www.reimo.com/pl/912189-przyczepa_kempingowa__plastikowa__szara/

Zdjęcia totalnie nie pasują - wymiar za to jednak daje nadzieje https://allegro.pl/oferta/stopien-przedsionkowy-mega-47x35x25-6074882036

No i bingo - strzał w dziesiątkę.

Nowy stopień już u mnie. Trochę na magazynie się przykurzył i wygląda jak używka, ale w biurze nie chciałem myć do zdjęcia. Jest mega i kosztował mnie tylko 50 zł (akurat brałem w tym sklepie inny rzeczy jeszcze)

 

 

IMG_20190215_100319.jpg

IMG_20190215_100326.jpg

12 godzin temu, jacekzoo napisał:

Tomek zapytał tylko o producenta schodka a tu gadka na 3 strony czyj taborecik jest bardziej mojszy :D 

Jeszcze sugerują że nadopiekuńczy w stosunku do swoich darmozjadów jestem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tomii napisał:

Jeszcze sugerują że nadopiekuńczy w stosunku do swoich darmozjadów jestem. 

o to, to to...

a najlepiej - jak już nie masz stalowych schodków - to te plastikowe wbijaj śledziami do góry nogami i żeby sterczały powyżej stopnia:-)

zimny chów...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Chodził mi po głowie wiosną zakup podwójnego stopnia, bo czułem, że pojedynczy to za duża różnica poziomów dla moich stawów (moja żona porusza się na wózku i wnoszę/wynoszę ją po tymże stopniu) ale jakoś kasy i czasu brakło przed wakacjami.

Byliśmy już w Chorwacji kiedy przy jednej z operacji wychodzenia z małżonką z przyczepy coś ukłuło mnie w kolanie i postanowiłem nadrobić zaległość. Wyjątkowo ukształtowanie terenu sprawiło, że dość wysoko wejście zawisło nad gruntem.

Udałem się do Zadaru i zakupiłem dodatkowy stopień który jak się okazało wypadł na poziomie podłogi przyczepy i niewiele zmienił. Do auta, do sklepu i wymiana na niższy.

Dla ustabilizowania zestawu spiąłem trytkami

 

 

IMG_20190605_114308 (1).jpg

IMG_20190605_114225.jpg

Co za ulga dla kolan

Prowizorka została i jeździ z nami cały sezon ?

Ale cały czas wzdycham do mojego faworyta

Westfield-Prostep-2-Stopień-wejściowy.jpg

Podsumowując

Dwa stopnie to po prostu złamanie wysokości jaką musimy pokonać przy jednym. Warunek aby te stopnie w miarę równo dzieliły całą wysokość. Ja miałem dość niski ten czarny i dlatego dołożenie pośredniego białego okazało się strzałem w dziesiątkę.

I jeszcze jedno, chyba bym się nie zdecydował na składany nożycowo właśnie ze względu na bezpieczeństwo dzieciaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również dokładnie wymierzyć odległość podłogi od ziemi, oraz szerokość wejścia i zamiast kupować lekki choć mało estetyczny plastik, zamówić stopień u stolarza. Na pewno będzie trochę cięższy, ale wygląda, no i jednak drewno :) 

20191003_124350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla @filipert, w związku z koniecznością wnoszenia żony po schodach, najlepszy byłby podwójny, ale z regulowaną wysokością, bo wiadomo - w zależności od ukształtowania terenu i konieczności wypoziomowania cepki, różnica w poziomie wejścia może być całkiem spora. Ale ja osobiście takich podwójnych, regulowanych nie ustrzeliłem - może ktoś?

Nie rozumiem do końca obaw pod kątem dzieci odnośnie składanych. Ja mam podwójne, składane i jedyną ich wadą to jest ich ciężar (zresztą już o tym pisałem dwie strony wcześniej), ale żadnych zagrożeń dla dzieci nie stwierdziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Peter napisał:

Można również dokładnie wymierzyć odległość podłogi od ziemi,

Jak się ma kampera ;)

bo w przyczepie to 

34 minuty temu, Zulos napisał:

wiadomo - w zależności od ukształtowania terenu i konieczności wypoziomowania cepki, różnica w poziomie wejścia może być całkiem spora

 

 

35 minut temu, Zulos napisał:

 

Nie rozumiem do końca obaw pod kątem dzieci odnośnie składanych.

to chyba moja fobia ;)

składania nożycowe potrafią gilotynować palce lub sprawnie skalpować ale stopień za kilka stówek z pewnością ma atesty i przemyślane zabezpieczenia aby dzieci nawet w zabawie nic sobie nie uszkodziły. Moja córka z pewnością by taki stopień przy każdej okazji składała i rozkładała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój ma zabezpieczenie - trzeba dość precyzyjnie, używając obu rąk wcisnąć dwa dinksy po obu stronach w szyny i dopiero wówczas schodki się składają. Nie do ogarnięcia przez dzieci, zwłaszcza, że trzeba użyć względnej siły i to mając obiw ręce zajęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

No mój ma zabezpieczenie - trzeba dość precyzyjnie, używając obu rąk wcisnąć dwa dinksy po obu stronach w szyny i dopiero wówczas schodki się składają. Nie do ogarnięcia przez dzieci, zwłaszcza, że trzeba użyć względnej siły i to mając obiw ręce zajęte.

Dzięki za precyzyjne informacje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem dłuższy czas ten plastikowy pojedynczy stopień i wydawało mi się, że niekiedy rzeczywiście mam za wysoki próg. Zainwestowałem trochę kasy i kupiłem sobie porządny, podwójny schodek. I co się okazało po czasie? Ano to, że wróciłem do swojego starego, bowiem okazało się, że na podwójnym za każdym razem rżnę głową w górę  ościeża :(  Nie mogę się do niego przyzwyczaić - widać troszkę jestem za wysoki. Całe szczęście , że góra drzwi ma gumową uszczelkę, bo inaczej to całkiem bym już rozum stracił, albo tylko głowę... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Vtam
Wiem, że jestem nowy i na razie trochę "zielony"
ale mam pytanie dotyczące stopni montowanych na stałe i rozkładanych... czy ktoś może coś takiego posiada i używa ??

Znalazłem na przykład coś takiego:
https://www.campingshop.pl/stopien-wejsciowy-manualny-single-step-550-alu-thule

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........mam pytanie dotyczące stopni montowanych na stałe i rozkładanych... czy ktoś może coś takiego posiada i używa ??


Firma dobra i produkt też.
Ale: może być za mało miejsca pod przyczepą, może być za blisko progu (wrażenie że stopień jest za krótki). Trzeba przymierzyć do konkretnej budki i skonfrontować z własnymi odczuciami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.