Skocz do zawartości

Jaki stopień wejściowy?


Don_Tomasso

Rekomendowane odpowiedzi

Odległość podłogi przyczepy od podłoża nie jest tak duża, by używać podwójnych stopni. Podwójne raczej do kampera (jeśli nie ma wbudowanego stopnia :)

Większość osób stosuje chyba pojedyncze stopnie. Kwestia tylko powierzchni - im większa, tym bezpieczniej, ale więcej miejsca zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś ma wysuwany stopień na stałe zamontowany pod przyczepą ? Kusi mnie taki bo ciężko go zgubić :jump:

 

Mnie też kusił przez jakiś czas, ale jak pomyślałem, że trzeba wiercić podłogę i od strony mieszkalnej montować dla wzmocnienia kawał blachy, to mi się odechciało :oslabiony:

Gdyby można było go zamontować w jakiś sposób, tylko pod podwoziem, to wtedy tak :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też kusił przez jakiś czas, ale jak pomyślałem, że trzeba wiercić podłogę i od strony mieszkalnej montować dla wzmocnienia kawał blachy, to mi się odechciało :oslabiony:

Gdyby można było go zamontować w jakiś sposób, tylko pod podwoziem, to wtedy tak :ok:

u mnie wychodzi że dało by rade zamontować go z jednej strony w szafie miedzy ogrzewaniem a nadkolem a z drugiej w przednim schowku pod "fotelami" (po modyfikacjach samego mocowania stopnia oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wychodzi że dało by rade zamontować go z jednej strony w szafie miedzy ogrzewaniem a nadkolem a z drugiej w przednim schowku pod "fotelami" (po modyfikacjach samego mocowania stopnia oczywiście)

 

Też tak mam, że po jednej stronie przy drzwiach jest szafa, a po drugiej schowek.

Tylko, że nie lubię przerabiania, a pomijając to, wszelkie elementy metalowe (w tym przypadku śruby) tworzą mostki cieplne.

Zimą osadza się na nich szron, a później wilgoć i podłoga w takim miejscu puchnie :oslabiony:

post-8228-0-07752400-1324079298_thumb.jpg

post-8228-0-59053200-1324079547_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podwójny stopień ( bardzo wygodny również dla dzieci), a co ciekawe ma jeszcze schowek na narzędzia, akcesoria ( trzymamy tam śledzie, podstawowe narzędzia, żarówki i t.p. ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podwójny stopień ( bardzo wygodny również dla dzieci), a co ciekawe ma jeszcze schowek na narzędzia, akcesoria ( trzymamy tam śledzie, podstawowe narzędzia, żarówki i t.p. ).

 

Ooooo i to jest słuszna idea bo na moim pojedynczym dzieciaki się zabijają wiecznie , muszę sobie fundnąć podwójny ze schowkiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pojedynczy. Taki wyższy troszkę. Jak staję na dłużej, to go przyszpilam do podłogi. Dzieciaki nie mają problemu. Po prostu przyzwyczaiły się. Testowały w wieku od 3 lat. Od lata rozpocznie testy roczniak ;-). W tym roku - nie testował, ale się bacznie przyglądał. Chyba analizował :-). Może dlatego, że w lipcu/sierpniu miał miał 3-4 miesiące.

I jest to mój już trzeci podest. Pierwszy oddałem ze starą budką. Drugi (który był w Knausie) został za Radomiem na parkingu przy "Babie Jadze". Na ten bardziej uważam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podwójny stopień ( bardzo wygodny również dla dzieci), a co ciekawe ma jeszcze schowek na narzędzia, akcesoria ( trzymamy tam śledzie, podstawowe narzędzia, żarówki i t.p. ).

 

Kocer czytając Twój post odwiodłem się od kupowania pojedynczego stopnia. Mam oryginalny superowy podwójny stopień ale "jeszcze" bez schowka (ale Polak potrafi).

rzuć proszę fotkę jak jest zrobiony schowek.

Podoba mi się idea wykorzystania miejsca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem podwójny firmowy wydałem kupę kasy i uważam ,że się pospieszyłem!.

Same wady np.wielkość ,nieporęczny nie mam go gdzie wcisnąć do transportu (choć są modele składane)

Stopnie podgumowane bez otworów -wszystko wnosi się do środka! Wysoka cena!

Wysokość drugiego stopnia na wysokości podłogi przyczepy więc wystarczy pojedynczy.

Niedawno wyczytałem,że najlepszy stpoień to skrzynka na wymianę z piwa,coli itp!

Same zalety!!!

1) Cena(żadna ,kaucja ok 20 zeta )

2) Kolorystyka (do wyboru do koloru)kolorowe banery!

3)Dla dzieci cola dla koneserów piwo na wyjazd!

4)Wytrzymały(mocne tworzywo)

5)Otwory (piasek, trawa)pozostaje na zewnątrz!)

6)Podczas deszczu wszystko spływa!

7)Nie śliska powierzchnia- chropowata ,karbowana!

8)Brak nóżek(nie zapada się na miękkim podłożu

9)Łatwo utrzymać w czystości( np. zanurzyć w stawie)

10)Zawsze można podmienić na nowy!!!

11) I tak dalej!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a

Edytowane przez Szafa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem podwójny firmowy wydałem kupę kasy i uważam ,że się pospieszyłem!.

Same wady np.wielkość ,nieporęczny nie mam go gdzie wcisnąć do transportu (choć są modele składane)

Stopnie podgumowane bez otworów -wszystko wnosi się do środka! Wysoka cena!

Wysokość drugiego stopnia na wysokości podłogi przyczepy więc wystarczy pojedynczy.

Niedawno wyczytałem,że najlepszy stpoień to skrzynka na wymianę z piwa,coli itp!

Same zalety!!!

1) Cena(żadna ,kaucja ok 20 zeta )

2) Kolorystyka (do wyboru do koloru)kolorowe banery!

3)Dla dzieci cola dla koneserów piwo na wyjazd!

4)Wytrzymały(mocne tworzywo)

5)Otwory (piasek, trawa)pozostaje na zewnątrz!)

6)Podczas deszczu wszystko spływa!

7)Nie śliska powierzchnia- chropowata ,karbowana!

8)Brak nóżek(nie zapada się na miękkim podłożu

9)Łatwo utrzymać w czystości( np. zanurzyć w stawie)

10)Zawsze można podmienić na nowy!!!

11) I tak dalej!!!

a

 

Niby racja jest jednak jedno "ale" ..... żyjemy w "państwie prawa" a konstytucja deklaruje że nasze państwo prawa "uosabia zasady sprawiedliwości społecznej" czy jakoś tak

więc za skrzynię po browarze w wejściu można w skrajnym przypadku "fiknąć" prawa rodzicielskie, no ale cóż znaczy prawo do decydowania o wychowaniu własnych dzieci w kontekście "wspólnej jewropy" (to tak dla euroentuzjastów) .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby racja jest jednak jedno "ale" ..... żyjemy w "państwie prawa" a konstytucja deklaruje że nasze państwo prawa "uosabia zasady sprawiedliwości społecznej" czy jakoś tak

więc za skrzynię po browarze w wejściu można w skrajnym przypadku "fiknąć" prawa rodzicielskie, no ale cóż znaczy prawo do decydowania o wychowaniu własnych dzieci w kontekście "wspólnej jewropy" (to tak dla euroentuzjastów) .....

 

A poza tym na skrzynce można fajnie "fiknąć". Pod kolegą się złamała i pocięła mu nogę ( te przegródki na browary są dość ostre po złamaniu). Nie radzę.

Jutro dam fotkę tego mojego "wynalazku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.