Skocz do zawartości

Dokumenty - Chorwacja, Bośnia i Hercegowina


Rekomendowane odpowiedzi

:niewiem: nie chce mi się wierzyć że Cro robiła by problemy dzieciakom z DO

zwłaszcza że wchodzą do UE i DO będą obowiązywały wszystkich

 

to ja do Grecji przejechałem przez Serbię i Macedonię na DO (dzieci 1rok i 3lata),

sprawdzali nas na wszystkich granicach i nikt nie stwarzał problemów :hmm:

 

przymierzam się do Cro w tym roku i nie mówcie że mam robić paszporty

pojadę do Grecji :foch:

 

:lol:

 

jeśli chodzi o dorosłych to my w 2005r. byliśmy na DO, tzn żona bo nie zmieniła po ślubie paszportu

meldowałem się na DO o ile pamietam i nie było problemów, na granicy zero zdziwienia, a to było 6lat temu :bzik:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po różnych zasłyszanych opiniach postanowilismy wyrobić roczniaczkowi paszport :-] wyrobienie paszportu w naszym przypadku trwało 15min i kosztowało 30zł więc chyba nie jest to problemem ani jakimś mega kosztem :niewiem: a świety spokój jest bezcenny :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
10 godzin temu, Pat daw napisał:

Witam mam pytanie czy na dowód osobisty 17 syn wjedzie do Medjugorie ?

Dwa lata temu nie było żadnych problemów na granicy BiH, zarówno dorośli jak i dzieci wjechały na DO

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pat daw napisał:

Witam mam pytanie czy na dowód osobisty 17 syn wjedzie do Medjugorie ?

Nie są obecnie możliwe turystyczne wjazdy obywateli polskich do BiH, w tym do Medziugorie!

Na tą chwilę obywatele PL mogą wjechać do BiH tylko przez tzw. korytarz w Neum jedynie na trasie Dubrownik - reszta Chorwacji (w obie strony), nie jest możliwy postój w Neum, ani wjazd do "właściwej" Bośni i Hercegowiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pat daw napisał:

Witam mam pytanie czy na dowód osobisty 17 syn wjedzie do Medjugorie ?

Siedemnasty syn????

No qrde, + córki i razy 500+

Gratuluję.

:)

 

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopuję temat.

Za 3 dni znika obowiązek posiadania Zielonej Karty na terenie Bośni i Hercegowiny :

19 października 2020 r. państwa członkowskie Unii Europejskiej odstąpią od kontroli ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych umiejscowionych na terytorium Bośni i Hercegowiny. Tego dnia wchodzi w życie Addendum do Porozumienia Wielostronnego rozszerzające zakres terytorialny Porozumienia Wielostronnego o terytorium Bośni i Hercegowiny. 

Od dnia 19 października 2020 r. na podstawie art. 25 ust. 2 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2214 z późn. zm.) ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych będzie obejmowało również zdarzenia powstałe na terytorium Bośni i Hercegowiny.

Uregulowanie to oznacza, że kierowcy wjeżdżający na terytorium Bośni i Hercegowiny posiadający ważne ubezpieczenie OC ppm, nie będą już zobowiązani do posiadania ubezpieczenia Zielona Karta.

źródło  - PISMO OKÓLNE NR 8/2020 PBUK z dnia 2 października 2020 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że każdy daje za darmo i od ręki. Tanie directy wysyłają prosto z centrali na prośbę klienta. Przeważnie trwa to do 2 tygodni. Kilku innych typu Hestia czy Wienner chce za ZK 20-40zł. Warta 100zł (promując swoją spółkę HDI - tam 0 zł).

Wieści są o wiele lepsze, w ciągu max 2 lat (gdyby nie korona to już od 2021) Zielona Karta przeszłaby na tzw czarną zieloną kartę - czyli drukowaną na białym papierze z domu - dla klientów i agentów rozwiązanie genialne. Zapominalskiemu wysyłasz mailem do Turcji czy Maroka, nie musi wracać :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 14:56, nomadka napisał:

W 2022 ma być otwarty most na Peljesac. I tranzyt do Dubrownika nie będzie potrzebny.

Ale BiH to nie tylko tranzyt ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.