Jump to content
NICKT

Dokumenty - Chorwacja, Bośnia i Hercegowina

Recommended Posts

konrad_b

:niewiem: nie chce mi się wierzyć że Cro robiła by problemy dzieciakom z DO

zwłaszcza że wchodzą do UE i DO będą obowiązywały wszystkich

to ja do Grecji przejechałem przez Serbię i Macedonię na DO (dzieci 1rok i 3lata),

sprawdzali nas na wszystkich granicach i nikt nie stwarzał problemów :hmm:

przymierzam się do Cro w tym roku i nie mówcie że mam robić paszporty

pojadę do Grecji :foch:

:lol:

jeśli chodzi o dorosłych to my w 2005r. byliśmy na DO, tzn żona bo nie zmieniła po ślubie paszportu

meldowałem się na DO o ile pamietam i nie było problemów, na granicy zero zdziwienia, a to było 6lat temu :bzik:

Edited by konrad_b (see edit history)

kit

My po różnych zasłyszanych opiniach postanowilismy wyrobić roczniaczkowi paszport :-] wyrobienie paszportu w naszym przypadku trwało 15min i kosztowało 30zł więc chyba nie jest to problemem ani jakimś mega kosztem :niewiem: a świety spokój jest bezcenny :ok:

Pat daw

Witam mam pytanie czy na dowód osobisty 17 syn wjedzie do Medjugorie ?

konrad_b
10 godzin temu, Pat daw napisał:

Dwa lata temu nie było żadnych problemów na granicy BiH, zarówno dorośli jak i dzieci wjechały na DO

Edited by konrad_b (see edit history)

gusia-s
23 godziny temu, Pat daw napisał:

Nie są obecnie możliwe turystyczne wjazdy obywateli polskich do BiH, w tym do Medziugorie!

Na tą chwilę obywatele PL mogą wjechać do BiH tylko przez tzw. korytarz w Neum jedynie na trasie Dubrownik - reszta Chorwacji (w obie strony), nie jest możliwy postój w Neum, ani wjazd do "właściwej" Bośni i Hercegowiny.

Socale
23 godziny temu, Pat daw napisał:

Siedemnasty syn????

No qrde, + córki i razy 500+

Gratuluję.

:)

Edited by Socale (see edit history)

maarec

Odkopuję temat.

Za 3 dni znika obowiązek posiadania Zielonej Karty na terenie Bośni i Hercegowiny :

19 października 2020 r. państwa członkowskie Unii Europejskiej odstąpią od kontroli ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych umiejscowionych na terytorium Bośni i Hercegowiny. Tego dnia wchodzi w życie Addendum do Porozumienia Wielostronnego rozszerzające zakres terytorialny Porozumienia Wielostronnego o terytorium Bośni i Hercegowiny. 

Od dnia 19 października 2020 r. na podstawie art. 25 ust. 2 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2214 z późn. zm.) ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych będzie obejmowało również zdarzenia powstałe na terytorium Bośni i Hercegowiny.

Uregulowanie to oznacza, że kierowcy wjeżdżający na terytorium Bośni i Hercegowiny posiadający ważne ubezpieczenie OC ppm, nie będą już zobowiązani do posiadania ubezpieczenia Zielona Karta.

źródło  - PISMO OKÓLNE NR 8/2020 PBUK z dnia 2 października 2020 r.

Benior

Bardzo dobra wiadomość :)

ufolz

Każda dobra firma ubezpieczeniowa dodaje ZK w cenie ubezpieczenia. Ale dla zapominalskich dobra informacja... dzieki Marku.

maarec

To nie jest tak, że każdy daje za darmo i od ręki. Tanie directy wysyłają prosto z centrali na prośbę klienta. Przeważnie trwa to do 2 tygodni. Kilku innych typu Hestia czy Wienner chce za ZK 20-40zł. Warta 100zł (promując swoją spółkę HDI - tam 0 zł).

Wieści są o wiele lepsze, w ciągu max 2 lat (gdyby nie korona to już od 2021) Zielona Karta przeszłaby na tzw czarną zieloną kartę - czyli drukowaną na białym papierze z domu - dla klientów i agentów rozwiązanie genialne. Zapominalskiemu wysyłasz mailem do Turcji czy Maroka, nie musi wracać :)

Pozdrawiam :)

nomadka

W 2022 ma być otwarty most na Peljesac. I tranzyt do Dubrownika nie będzie potrzebny.

Edited by nomadka (see edit history)

maarec
4 minuty temu, nomadka napisał:

A Bośniacy co na to?

Muszą respektować.

nomadka
Godzinę temu, maarec napisał:

Muszą respektować.

No właśnie, dlatego w międzyczasie zmieniłam zdanie😃

maarec
29 minut temu, nomadka napisał:

No właśnie, dlatego w międzyczasie zmieniłam zdanie😃

Tylko most będzie za min 2 lata a zniesienie obowiązku zielonych kart za 3 dni. 

gusia-s
W dniu 16.10.2020 o 14:56, nomadka napisał:

W 2022 ma być otwarty most na Peljesac. I tranzyt do Dubrownika nie będzie potrzebny.

Ale BiH to nie tylko tranzyt ;)