Skocz do zawartości

Troche o holownikach, czyli czym ciągamy swoje przyczepki?


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mojego Hobby 370 ciągnę C5 Break (kombi) z 2 litrowym benzynowym silnikiem. Świetnie sprawdza się zawieszenie hydrauliczne i autopoziomowanie. Ile nie włożę do bagażnika tył jest zawsze na tym samym poziomie. Silnik jest trochę za słaby (136KM) ale z zestawem nigdy nie jadę na wyścigi więc podjazdy nie są straszne. Spalanie ok.11-12l/100km. Drugim holownikiem jest Frontera ale praktycznie nie używana na wyjazdy. Auto mam zbyt podniesione więc przyczepa niebezpiecznie nisko wisi z tyłu nad jezdnią. Trzeci to Chrysler Grand Voyager w 3-litrowej benzynie skrzynia automat. Auto idealne poza jednym dużym minusem- spalanie!!. Ciężko zejść poniżej 20l/100km LPG. Ze wszystkich autek jakie miałem to jako holownik najlepiej sprawdzała się poczciwa Audiczka 100 w budzie C4 (kombi). Rzędowy silnik 5 cylindrów/ 2,5 TDI z przyczepą 1500kg spalała 10L/100km- bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quotze name=wikked' timestamp='1329680975' post='254337]

Trzeci to Chrysler Grand Voyager w 3-litrowej benzynie skrzynia automat. Auto idealne poza jednym dużym minusem- spalanie!!. Ciężko zejść poniżej 20l/100km LPG.

 

to raczej podjedź do gazownika ,mój Windstar 3,0 pali około 16 l gazu przy jeździe z przyczepą DMC 900 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrysler Grand Voyager w 3-litrowej benzynie skrzynia automat. Auto idealne poza jednym dużym minusem- spalanie!!. Ciężko zejść poniżej 20l/100km LPG.

 

Przypomniała mi się dyskusja nad samochodem dla terenowca. Tam padały oświadczenia, że Voyager pali kilkanaście litrów LPG. Albo Tobie pali wyjątkowo dużo, albo tamte opowieści były mało realistyczne. Nie wiem, bo nie mam Voyagera, ale chętnie bym się przekonał jak jest naprawdę, bo podobają mi się duże vany. Może kiedyś bym się skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to auto od początku grudnia 2011 i zrobiłem nim 15tys z czego 5 tysięcy na Pb. Autko jest typowym dalekodystansowcem. Skrzynia i silnik świetnie sobie radzą z tą masą. Auto przy jeździe 90-100km/h przy równej jeździe (noc, brak świateł, itd.) jest w stanie zejść nawet poniżej 10l/100km, ale kilka wyprzedzeń, start ze świateł i średnie spalanie to 11l/100km. Prędkość w granicach 120km/h autostradą to 12l/100km, 130-140km/h to spalanie ok.14l/100km. Od kiedy mam gaz na autostradzie utrzymuję prędkość 130-140km/h i średnie spalanie mam w granicach 16l (nie wg komputera tylko wg dystrybutora na stacji). Auto jest cholernie komfortowe, V6- tka w tej budzie jest w zasadzie nieśmiertelna. Ale..... jak bedę zmieniał auto to kupię też chryslera ale z silnikiem 3,8l w benzynie i 4WD. W zimie jednak ten kolos na śniegu sobie nie radzi. 170KM, przód pędzony "zwija asfalt", a auto stoi w miejscu. Bardzo szybko się zakopuje (opona 225/70R16), a przy ciężkim śniegu wyślizguje piękne lodowisko.

p.s. zrobiłem pięknego OT za co przepraszam.

edit: ja mam silnik 3,3 V6

Edytowane przez wikked (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się dyskusja nad samochodem dla terenowca. Tam padały oświadczenia, że Voyager pali kilkanaście litrów LPG. Albo Tobie pali wyjątkowo dużo, albo tamte opowieści były mało realistyczne. Nie wiem, bo nie mam Voyagera, ale chętnie bym się przekonał jak jest naprawdę, bo podobają mi się duże vany. Może kiedyś bym się skusił.

 

szkoda,że Ci się nie przypomniało że spalanie było podawane bez ogonka :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quotze name=wikked' timestamp='1329680975' post='254337]

 

 

to raczej podjedź do gazownika ,mój Windstar 3,0 pali około 16 l gazu przy jeździe z przyczepą DMC 900 kg

 

To powiem Ci, że masz naprawdę dobrze wyregulowny gaz, albo kurek od gazowni na maks skręconysmirk%281%29.gif....a może auto w manualu...

mi galancik w automacie 2.5 litra z cepą wciąga 19 gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.