Skocz do zawartości

Troche o holownikach, czyli czym ciągamy swoje przyczepki?


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

1,8 napewno wystarczy myśle... silnik nie jest wysilony, 116 KM to średnia moc jak na pojemność, za to pewnie moment obrotowy uzyskiwany jest przy niskich obrotach a to jest bardzo ważne przy holowaniu przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Witajcie ja zamierzam swoja niewidówkę ciągać punciakiem II 1,2 8 V, 60 KM

Pierwsze próby na roztoczu wypadły pomyślnie. Dało się jechać ok. 80-90 km/h na prostej, Gorzej pod górkę. Zaliczałem pas do wolnej jazdy, chociaż i tam na czwórce trzymał 70 km/h. Spalania nie sprawdziłem (jeżdzę na LPG) ale niewątpie że trochę sobie pojadł:]))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do 116KM to ja mogę coś powiedzieć. Mam w moim peugeocie silnik 1.8 16V 115KM i przyczepę o DMC 1200kg. Jazda takim zespołem wymaga cierpliwości i uwagi, ale na prostych to 90km/h spokojnie utrzymuje. Raz rozpędziłem się do 110km/h przy wyprzedzaniu, ale to jest już dość ryzykowne (jeden zbyt gwałtowny ruch kierownicą i przyczepa wpada w rezonans). Spalanie przy spokojnej jeździe to ok 9L/100km, przy czym unikam szybszego przyspieszania. Z żoną śmiejemy się że jazda z przyczepą wygląda trochę jak podróż starą łodzią podwodną gdzie kapitan krzyczy do jakiejś rury "Cała na przód" i po kilku minutach statek rusza z miejsca :] W przyszłości myślę o passacie TDI, ale na to trzeba trochę poczekać. Cały urok jazdy z przyczepą polega właśnie na spokojnej i majestatycznej jeździe, na urlop jadę po to żeby przestać choć na chwile za czymś goić :] Pozdrawiam unkhas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam !

 

Pierwsze reflekcje n/t mojej jazdy. Auto 116 KM benzyna - średnie spalanie na dystansie

1100 km :( 10,4 l/100 km. No cóż, taka jego natura. Odczucie - pełen komfort, tylko trzeba

uważać na wzniesienia, wiraże połączone z podmuchami wiatru, ale jadąc 80-90 km/h można

nad wszystkim zapanować. Po przejechaniu jednorazowo 360 km nie odczuwałem żadnych

stresów (nie paliłem fajek przez całą podróż !!!!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja i moja Żona mamy diesel'ki. Nie widzę już powrotu do benzyny. Taniej, wysoki moment obrotowy dostępny od niskich obrotów - ale bardziej wymagający w serwisie i droższy w zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dotychczas ciagalem Kangurem 1,4 benzyna 75 konikow. Z przyczepa pozeral rowne 10l/100 i ciezko mu bylo rozpedzic zestaw, nie bylo mowy o piatym biegu.

Ale lada dzien odbieram z salonu nowa cytrynke z dieselkiem wiec bedzie lepiej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj poprzedni samochod (toyota corolla 1.4 86KM) zachowywal sie podobnie jak kangurek. Spalanie beznyny 10l/100 gazu 12l/100. Jazda ciagle na 4 biegu, predkosc ok 80 km/h.

Teraz jest Avensis z silnikiem 2.0 D4-D 110KM i jest o niebo lepiej, spalanie przy normalnej jezdzie do 80 km/h schodzi ponizej 8l/100 ON i nie ma problemow z rozpedzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja troche nietypowo bo ciągam (a raczej zaczynam ciągać) moją przyczepe busem iveco daily max. Autko z roku 2001, poj. 2.8 TDI CR (na szczęście trafiłem ostatni model silnika na elektronicznej pompie bez pompowtrysków czyli praktycznie bezawaryjny a co do pompowtrysków to zdążyłem sie przekonać jak to łatwo sie psuje w polskich warunkach pogodowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moja N126n przez ostatnich 3 lata ciagalem Corollka 1,4,i musze powiedziec ze czasem nie bylo latwo :] .Podczas jezdzenia po Austrii,przy ostrzejszych podjazdach bardzo wyraznie czulem ze mam ogon.Teraz mam nadzieje bedzie lepiej bo co prawda buda autka taka sama,ale silniczek ciut wiekszy czyli 1,6.Okaze sie pod sam koniec sierpnia i we wrzesniu albo w Grecji,albo polnocna Europa (Francja/Belgia albo Dania/Szwecja/Norwegia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.