Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. BIENIEK2712

Peugeot 307 2:0 HDI 90 KM

Witaj ja passatem z 1,9 TDI 100 KM holuje dmc 1350 kg
  3. Łza Włóczynutka

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.

Ja właśnie teraz testowałem usługę wielowalutową mBank i Na Węgrzech płaciłem w HUFach, na Słowacji EUR, w PL PLN, wszystko tą samą kartą - więc nie ma przewalutowania i jest tylko jedna karta do pilnowania. W Aliorze musiał bym mieć 3 karty. A jak jadę przez kilka krajów różnowalutowych - trzeba by mieć w cholerę kart. Dla mnie to nie jest wygodne, bo wolę pilnować tylko telefonu (w którym mam tą jedną kartę) niż telefonu i iluś tam kart. W zapasie może być karta partnerki, (ewentualnie firmowa). Przy utracie karty - bez pinu za dużo nie zdziałają, tylko 5 transakcji zbliżeniowych max 50zł więc ryzyko jest rzędu max. 250zł.
  4. Na wakacjach świat jest ładniejszy [emoji56]. Poza tym nie czepiaj się waść [emoji12], robota ładna to wypada pochwalić [emoji108]
  5. chris_66

Przyczepka dla 2+2 prosba o opinię

Jest ryzyko, jest zabawa. Ja po swoją do Danii jechałem, ale był pewniak. Kampera jak sprzedawałem to klient przyleciał po niego z drugiego końca świata prawie.
  6. Pjoter

Wilk 435 Sport - nasza pierwsza

Ona też jest chyba nieoryginalna
  7. konrad_b

nosisz tą co używasz, np na Węgrzech mam USD w portfelu a we Włoszech EUR dla mnie plusem jest że w razie "w" zniknie to co mam na karcie, a nie cały ROR plus ew debet nawet gdybyś zgubił kartę to lepiej mieć drugie wyjście, wcześniej używałem KK ale mają złodziejskie kursy dlatego obecnie przy tyłku mam kartę aliora, a karta do ROR robi za bezpiecznik i dzięki rozliczaniu transakcji w euro będzie na grubsze kwoty dziś w dobie internetu zakup waluty czy zrobienie przelewu to kilka minut tak w temacie kont walutowych, zakładając że mam konto w EUR ale płacę w forintach będzie i tak przewalutowanie z HU>EUR>PLN ? i kasę ściągnie ze złotówkowego (karta PLN podpięta do ROR EUR) + przewalutowanie w przypadku płatności w EUR idzie kasa z EUR, chyba że braknie, to cała kwota z PLN po kursie bankowym + opłata za przewalutowanie
  8. Świat oszalał. Krzyśkowi się coś podoba...
  9. qtik1

ROTFL. Boję się jednego - najeżdżę się oglądając ulepy :). Choć w sumie po motocykl zrobiłem łącznie 1000 km, aby go przywieźć.
  10. chris_66

Daj zdjęcie profilu uszczelki. Z jakimiś wymiarami. Pewnie coś da się dobrać. Alexcamp to jeszcze nie wyrocznia
  11. poziom

Hmm, no nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić. W Alexcampie powiedzieli, że takiej uszczelki już nie dostanę nigdzie. Dać na tą jakąśuniwersalną? Zdjąć tą i dać uniwersalną? Czy może pogodzić się z tym faktem..
  12. Łza Włóczynutka

Mniej więcej podobnie to wygląda w mBanku, z tym że wszystko jest łatwiejsze, bo wystarczy odklikać w aplikacji waluty które chce się używać i rachunek na wybraną walutę się zakłada w ułamku sekundy. Wymiana PLN na walutę działa natychmiastowo, też z poziomu aplikacji. Wszystko jest też dostępne przez klasyczną stronę internetową. Przy płatności karta sama dobiera rachunek który ma być obciążony odpowiednio do waluty transakcji. Jedna karta do wszystkich walut. Z wad: nie ma BTC i innych kryptowalut. O ile więc przeklinam ich za typowe banksterstwo, to za funkcjonalności muszę pochwalić. W Aliorze kantor było fajnie kilka lat temu - ale ta usługa się nie rozwija, czyli się cofa. Jedna karta do jednego rachunku to teraz trochę lipa, ileż tych kart można nosić ze sobą?. Poczekam do końca ważności kart, jak się nie poprawią to zrezygnuję
  13. chris_66

Nie patrz na rozsądną odległość tylko na stan. Jak we wsi wszystkie ładne laski zajęte to nie bierz się za brzydkie tylko wal do sąsiedniej [emoji1787]
  14. rogaliki

camping i baseny dla nastolatków

Zasialiscie w zeszłym roku ziarno ciekawości. W tym roku startowalismy już 24.06 i zdecydowaliśmy, że na pierwszy ogień idzie właśnie Hajduszoboszlo. Jesteśmy bardzo pozytywne zaskoczeni. Camping bardzo spoko, pełno wolnych miejsc. Stoimy blisko wejść na baseny, blisko toalet i w pełnym cieniu. Baseny bardzo fajnie, dla każdego coś dobrego, porownalabym je najbardziej do Sarvar. I teraz największe zaskoczenie - nie ma tlokow. W basenach pełno miejsca, na zjeżdżalnie nie ma w ogóle kolejek, wręcz powiedziałabym, ale stoją puste. Miasteczko odpowiednie na wieczorne spacery. Mieliśmy w czwartek już odwiedzać kolejne miejsce, ale dostajemy do niedzieli.
  15. Cała zabawa w założeniu ror euro to 2 minuty. Karta ta sama bez zmian. Zakup euro w ich kantorze to poniżej minuty stojąc w kolejce. Odnośnie płatności kartą. W Czechach miałem ostatnie 20E w kieszeni, camp cudem wyszedł 19E. Bankomat za 6 km. Było blisko 22 i byłem po 800 km za kółkiem.
  16. Marcino81

Kia Sportage 1,6 T-GDI

Moja Kia z silnikiem 1.6 GDI z przyczepą 1000 DMC daje spokojnie radę, a doładowany będzie miał zdecydowanie łatwiej.
  17. Voku

mrowisko w przyczepie

Może to https://allegro.pl/oferta/effect-ultimum-100ml-srodek-na-komary-mrowki-muchy-8149004008
  18. Hej, i jakie wrażenia z użytkowania Fral fsc 03? dalej godny polecenia?
  19. Today
  20. Roznica w wycenie byla prawie 30%. Rzeczoznawca doliczyl klime i ogrzewanie elektryczne ktorego nie bylo. Wartosc sprawdzal w kontekscie nowej i odliczyl spadek wartosc. ku mojemu zaskoczeniu skladka nie byla duzo wieksza (HDI)
  21. wazziu

mrowisko w przyczepie

Tez uzylem proszek Bros i spray. po paru dniach jeszcze chodza jakies pojedyncze otumanione. Dodatkowo wlozylem w dwa miejsca wczesniej polecane lapki Brosa.
  22. Witam Był w komplecie Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  23. Tomii

Odkurzacz Dometic

Kupiliśmy do przyczepy Blaupunkta VCH601: Spodobał się nam na tyle że poza wyjazdami stoi w kuchni i uzupełnia Xiaomi Mi Roborocka 2. Blaupunkta mogę polecić
  24. .... dlatego też aby trzymać formę, z Panem co remonty czyni, odbywamy na campach regularne "treningi" .... bo sport to zdrowie TOM
  25. Larysa

Zakazy wjazdu do centrów miast

Coś dołożę do tematu. Dlaczego nie!!! Na początku roku 2000 nie było takich zakazów. Bardzo żałujemy. Wyobrażcie sobie ST. Tropez, nie ma zakazów wjazdu. I co było: /jeżeli ktoś był to będzie wiedział o czym mówię/ spokojnie wjeżdżamy, uliczki wąskie, chodniki szer.0,50m a jezdnia no może 2.5m szerokości. Jedziesz 10 m a tu przed nami uliczka prostopadła pod kątami 90 stopni. Jak myśmy wyjechali to tylko Bóg jeden wie. Na rogu stoi policjant i nic. Ja mało zawału nie dostałam. Okazało się /póżniej specerując zobaczyliśmy/,że stoją słupki, które zabraniają wjazdu samochodom. Mogą wjeżdżać skutery z zaopatrzeniem. Na czas dostaw były wyjmowane. Fajnie co? Innym razem wjechaliśmy do centrum /wtedy tak nas prowadził GPS, no i co?, wjechaliśmy w same centrum starówki i to jeszcze między stoliki kawiarni. Nikt nas nie zaczepił. Mogłabym dużo tak opowiadać. Dlatego uważam, że takie zakazy /ale rozważne!!!!/ powinny być. Faktycznie w górach jest bardzo żle kiedy są duże spadki terenu. Zjeżdżając o mały włos spalilibyśmy hamulce. Nie spraktykowaliśmy, że nasz samochód ma specjalny bieg przy dużych spadkach terenu. To na tyle. Czołem
  1. Load more activity
  • Create New...