Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. golob

LMC Munsterland 490K1 2002r.

Miałeś się odchudzać, a nie działać
  3. jacekzoo

będę działał
  4. Ciekawe kiedy spalisz budę [emoji23][emoji23][emoji23]. Czy nowa dysza to taki wydatek że igrasz z bezpieczeństwem [emoji33]
  5. To zależy od zestawu. Z peżotem optymalnie było 107 km/h. W reno nie wiem jeszcze, pali ok 1,5l mniej to nie zwracam uwagi.
  6. Michalcc

Camping nad Zalewem Zegrzyńskim (Skubianka)

Mały update do tego update.... Nie rozmawiałeś z nowym dzierżawcą, a z członkiem stowarzyszenia, które dzierżawi port. Nie od 2016r., a od 2018r. Postoje kilkudniowe nie są przyjmowane, ale stacjonarne i całoroczne również nie... Na pewno nikt nie zapraszał do postawienia przyczepy całorocznie.. Monitoring jest nowy i należy do stowarzyszenia. Na "ośrodku" również jest i należy do innego stowarzyszenia. Przejazd możliwy jest znacznie dłużej niż dwie godziny dziennie Nigdy ośrodek nie wypowiedział umowy dzierżawcy portu. Ostatnie zdanie zgadza się "Możliwości w rejonie Zegrza to kemping pod mostem i kemping "na łasze" z imprezami całorocznymi. Ręce opadają."
  7. chris_66

Dobrze się nam powodzi a nawet się nam przelewa

Budka lepsza bo ma ze 20cm zapasu. Dziwne że wszyscy się kręcą i nikt nie ratuje dobytku z namiotów. Siedzę nad Balatonem i takiej pogody nie pamiętam. Codziennie burza, ulewa, cisza, skwar i porządny wiatr. Zestaw taki sam, tylko kolejność się zmienia [emoji2957]
  8. szary11

Szynę, kątowniki, żabki kupiłem w jakimś sklepie internetowym z firankami, zasłonami, karniszami... Nie pamiętam jednak dokładnie gdzie. Jednak podobne rupiecie widziałem w Leroy Merlin. Musisz poszukać. System się sprawdził super, żałuję, że w obecnym knausie nie mogę tego zastosować przez zbyt pochyły dach i ścianę.
  9. qbek

Kemping miejski w Przedbórz ul. Częstochowska

Przedbórz zaliczony W porównaniu do relacji przedmówców generalnie zmian nie ma, oprócz osoby opiekującej się kempingiem - zamiast pana jest pani. Pani sprawia wrażenie (moje subiektywne) jakby turyści stanowili dla niej poważny problem i przeszkadzali w jej dotychczas spokojnej pracy Przykład 1: kolega forumowy Rafał - pozdrawiam - poprosił o oprysk przeciwko komarom (gryzły jak wściekłe) - po dłuższym czasie przywieziono spryskiwacz z przygotowanym środkiem antykomarowym i z komentarzem: "my pryskać nie będziemy bo nie umiemy, jak Pan wnioskujący chce, to niech sobie sam opryska..." No i asystowałem koledze Rafałowi w opryskach Przykład 2: irytujący sposób obsługi WC i pryszniców. Na kempingu są ogólnodostępne toalety ale czynne WYŁĄCZNIE w godzinach pracy obiektu, czyli od 11.00 do 19.00. Poza godzinami pracy zamknięte są na głucho. Są również dwie umywalnie (4-5 umywalek, 4 prysznice, 2 toalety) - damska i męska - zamykane na klucz. Ale nie jest tak prosto, że dziewczynki chodzą do damskiej, a chłopcy do męskiej... klucz do wybranej umywalni dostają do swojej dyspozycji 2-3 załogi i muszą się jakoś nim dzielić I nikomu nie przeszkadza, że idąc się kąpać blokuję 4-5 umywalek, 3 prysznice i 2 toalety, bo na moje lekkie zdziwienie takim sposobem zarządzania higieną usłyszałem od pani opiekującej się "wie pan ile byłoby roboty, gdyby było otwarte ot tak sobie..." Podobno jest to ostatni rok niskich cen, od przyszłego roku mają być zmiany. Serdeczne podziękowania dla kolegi Rafała za pomoc w ogarnięciu tematu z przyłączeniem się do prądu (wolne były tylko te gniazda okrągłe na 3 bolce), a je nie miałem odpowiedniej wtyczki) A ogólnie było miło, sympatycznie, lajtowo, Przedbórz można obejść cały spacerkiem w godzinę. Polecam
  10. cicik

wiem ze to nie pocieszenie, ale czuje ze za parę dni większość z nas w PL będzie marzyc o tym by zmoczyć nóżki w wodzie ...
  11. U mnie też nie było idealnie spasowane ( nie mogłem poprawić ponieważ nie chciałem dalej odrywać blachy a od wewnątrz to musiałbym łazienkę rozbierać ) i jak kleiłem blachę to za mocno docisnąłem osb i się trochę blacha w narożniku od zew wklęsła i pofalowała... ale najważniejsze że po remoncie jest sucho i uszczelnione.
  12. konrad_b

Kia Sportage 1,6 T-GDI

dużo pali jak na takie auto, jeździłem trochę kaszkajem 1.6 TB 160KM i palił ok 7-8L dla porównania kaszkaj 1.6 130KM pali ok 6L (srednie) max 7L z dość szybkiej trasy fakt że po mieście nie wiele jeździłem, ale trasa 150km/h też była dość często mondeo 1.5 EB 180KM też na trasie ekspresówką wciągało ok 7-8L TSI było najoszczędniejsze bo udawało się zejść poniżej 6L (ale lekka skoda octavia)
  13. patriks

Odchudzenie budy

Spróbuj wyciągnąć wszystko z przyczepy, dokładnie wszystko i pakuj tylko niezbędne rzeczy... ja przed remontem wyciągnąłem wszystko z budy... pół garażu zawaliłem wieloma niepotrzebnymi klamotami
  14. golob

Kia Sportage 1,6 T-GDI

Marek, 1.5 TSI będziesz ciągał? W jakiej budzie? Czy 1.6 T-GDI? bo się pogubiłem.
  15. No to mnie uspokoiliście. Pojadę autostradą, wszakże będzie to poniedziałek więc zjazdy które obecnie zamykają będą otwarte ale chyba szkoda czasu na telepanie się bokami. No chyba ze warto, to mówcie. Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
  16. Rób koniecznie, chociażby dla mnie, bo ja nigdy nic nie piszę ze swoich wyjazdów. Równowaga musi być [emoji106][emoji1787]
  17. Witam wszystkich! Pytanie: czy warto robić relacje? Oczywiście, że tak i to w każdej wersji. Ja do dziś mam relacje, nie tylko zdjęcia w albumach ale także i dzienniki podróży. Przez wszystkie lata podróżowania po Europie mam dzienniki, każdy dzień, każda chwila. Nawet zapisywałam ceny. Dzisiaj jak coś ucieka mi z pamięci to biorę zeszyt i czytam. To naprawdę wspaniała pamiątka. Dzienniki prowadziłam wieczorkiem / już gdzieś to pisałam/, popijając winko a świeca paląca się na stoliku dodawała uroku. Chwytajcie chwile, są tak ulotne. Mówi Wam to /już/ starsza osoba, właśnie 15 czerwca stuknęło mi 76......! Ściskam i pozdrawiam. PS. proszę pozdrówcie Bornholm!
  18. Świetne zdjęcia, czuję klimat wakacji w ITA!
  19. Nie jest stromo. Problemem może być długość podjazdów ale w najgorszym wypadku utrzymujesz prędkość ciężarówek (co zresztą na niektórych fragmentach nakazują znaki).
  20. Today
  21. danielpoz

Odchudzenie budy

Wszystko z przyczepy do auta a co się nie zmieści to zostaje w domu. Proste i skuteczne Ja mam duże auto i spore dmc przyczepy żeby móc jak najwięcej załadować. Mimo to kanapy i 3 drzwiowej szafy nie zabieram bo nie zamieszczę.
  22. Nie mogę się doczekać odcinków. Szerokiej drogi i dobrej zabawy!
  23. Łza Włóczynutka

Zamiast na wino, będziemy jeździć na sake ;D
  24. jacekzoo

Odchudzenie budy

Koło już w aucie, butla też jest lekka
  25. Ja siek

Prysznic w przyczepie

Dzięki szary! To mi bardzo pomogło Właśnie takie coś sobie końcem końców wyobrażałem i myślę, że może to wypalić. Będę musiał tylko pomierzyć i zobaczyć, czy też zrobić tak ładnie prostokątnie, czy jednak jnaczej bo moja łazienka wygląda tak jak na zdjęciu.. Podzielę się efektem z Wami 490lazienka.webp
  26. Marco82

Kia Sportage 1,6 T-GDI

Trzeba by było porównywać silnik FSI i TSI żeby być uczciwym. Silnik FSI jest znacznie oszczędniejszy od MPI, przy większej mocy, co oznacza, że różnica w spalaniu między "turbo" i "bez turbo" się jeszcze zwiększy na niekorzyść "turbo". Uważam, że obecne 1,5 TSI są o klasę lepsze od 1,6 T-GDI (jeździłem/ jeżdżę) oboma) i w odczuciu mocy a przede wszystkim w spalaniu w "normalnej jeździe" (nie eco). Styl jazdy nie fałszuje obrazu bo porównujemy sami siebie jadących różnymi silnikami a nie jadącymi inaczej niż zwykle. Wiem, że jadąc z przyczepą prędkość będzie optymalna dla jak najmniejszego spalania (80-100 km/h) ale nie łudzę się, że uda mi się zamknąć w granicach 11-13 l, bo takie spalanie bywa bez niej
  27. Jestem w trakcie remontu. Przy wymianie kantówek, podłoga-tył,. W poprzek przyczepy oraz lewy tył, (narożnik) od koła do tyłu. Okazało się, że prawa strona jest lepiej spasowana. Poprzeczna kantówka wychodzi 2.5cm w bok, dotykając poszycia. Na niej jest skośna pionowa. Blacha ładnie się zamyka. Z lewej strony już jest trochę inaczej. Gdyby też wystawała 2.5 cm blacha się nie zgrywa (bok z tyłem) Czy jest to możliwe,że strony nie są lustrzanymi odbiciami w 100%? i że fabryka to tak poskładała? Dodam,że ściany podłoga, wykładzina była oryginalna. Nie było tam "naszych". Na zdjęciu zaznaczona kantówka która powinna wystawać 2.5cm, czyli na grubość tej co jest pod styropianem, boczna ściana.
  1. Load more activity
  • Create New...