Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Ja mam Here Maps u siebie od fabryki (tzn. sam sobie zanakupiłem za 1/4 ceny oczywiście...;-) Jeździłem z tym porównawczo z TomTomem i wiele razy TomTom wybierał znacznie lepiej, przez co w końcu przestałem w ogóle korzystać z Here. TomTom ma m.in. taką zaletę, że planując trasę w aplikacji (MyDrive) możesz zaplanować trasę dla kampera/cepki z podaniem wszystkich parametrów i już na pewno nie wyprowadzi na jakieś całkiem podrzędne drogi. Niestety - przynajmniej w moim urządzeniu - ta opcja nie jest dostępna w urządzeniu, czyli jeśli już na bieżąco ustawiam w nim trasę to nie ma opcji dla kampera/cepki...:-(
  3. Today
  4. leslaw_rzeszow

Budowa przyczepki XS – czyli łóżko na kółkach

Dobrze zrozumiałeś, mam zamiar rzeźbić aż do kątowników na których są uchwyty do "tapicerki" Tak to wyglądało oryginalnie: styropian na wcisk i są takie blaszki, do nich właśnie po ścięciu nadmiaru pianki nakładanej maszynowo, mam zamiar coś przykręcić, oryginalnie był fornir meblowy poniżej 1mm Po zdjęciu styro wygląda to jak na kolejnym obrazku, teraz dałem na to płytę HIPS co jest chyba niczym innym jak tym o czym pisałeś tylko w wersji bez pianki PUR w środku prasowanej, przez co moje rozwiązanie lata jak galareta a Twój pomysł by te ścianki usztywnił Dzięki będę drążył temat już w firmach które tym handlują. Co do lodóweczki to dzięki za informację właśnie szukam czegoś lekkiego i nie dużego, jeszcze pewnie nie miałeś czasu przetestować, ze względu na sezon? Jakby co mój kosmiczny pojazd jest tutaj
  5. Jeśli typowy panel jest za ciężki to daj elastyczne, są lekkie.
  6. Dziękuję za wypowiedzi, @kalapan dokładnie tak samo jeździłem przez prawie 2 lata, pod przyczepę i do kibelka chodziłem, ale to jest uciążliwe, zbiorniki są malutkie chyba kanistry po 10L, więc rozmawiamy tutaj max o 40L. Tak przyczepa jest leciutka. Mam zapasu zaledwie 110Kg jeszcze z butlą 2kg. Pytanie lepiej 2x 2kg czy tą lekką kompozytową typu nano? choć pewnie trudniej będzie to wymienić, te małe są nawet w castoramie, chyba każdej - mojej na pewno Czego mi jeszcze brakuje: (110kg) -10KG z bakiem - przy tak małych butlach raczej chińskie webasto albo piecyk na 1-2h grzania dziennie - tylko truma droga a z demobilu się boję -20kg lodówka kompresorowa ta polsko-chińska - Kompresorowa 12 / 24 V Sprężarkowa produkt polski ABeM Camper Servis albo przenośna będzie taka co się mieści pomiędzy fotelami ale chyba też kompresorowa typu Waeco CFX 35 Panele FLEX 3kg + nie wiem ile mocy potrzebuje może taki 150W + zabawki do podłączenia 20L czysta + 20L brudna Akumulator - jakiś pomysł? Co radzicie, jak golasa przyczepę z kuchenką 3 palnikową i zlewem byście ogarnęli przy takim limicie a woda tylko do garów, nie ma prysznica, ani kibelka. Przyczepa głównie jako jeżdżąca sypialnia. Bez lodówki jeździliśmy do tej pory i bez prądu i było spoko. lampki led i powerbanki dały radę. Taki urok przyczepy że nie poszaleję. Będę teraz robił nową podłogę w niej z stalowej na alu + płyta plastik/pur/plastik więc odzyskam mam nadzieje min 50kg. Tak czy siak chcę żeby było lekko, dobrze się prowadzi i nie chcę tego psuć. Pytanie jak po bandzie mieć namiastkę tego co Wy macie na co dzień w swoich domkach na kółokach, bo ja to namiot mam na razie 😜 Co mnie bolało przez ostatnie wyjazdy nie lodówka, nie brak prądu a brak zbiornika na szarą wodę.
  7. piotrowin

Tracker do przyczepy???

Tracker - pojęcie najczęściej używane w kontekście lokalizacji GPS. W przypadku fotowoltaiki urządzenie umożliwiające panelom słonecznym podążanie za słońcem celem zwiększenia uzysku energii. Nie stosuje się tego nawet na wielkich farmach, to jest nieopłacalne (silniki, czujniki, automatyka, oprogramowanie, zużywają prąd, koszty przeglądów i konserwacji - to wszystko kosztuje). Gdy zakładałem panele u siebie w domu, miałem ofertę na trackery - około 4 tys. netto za tracker dla dwóch typowych paneli. Nie widziałem sensu. Postawienie paneli luzem koło przyczepy to też nie jest najlepszy pomysł - można taki panel zamienić na flaszkę, a to już pokusa dla patoli.
  8. Daniel DJR

Starą przyczepą do Włoch na 4 tyg

Nie czytam Posta! Jak sprawna technicznie i nie wzbudzająca podejrzeń Jedź i Bawcie się dobrze!
  9. Good job! Jeśli to nie tajemnica to zdradź szczegóły ile taki zabieg kosztował...
  10. Czytałeś, ten temat? Jeśli nie, to przeczytaj, aby nie popełnić błędu podczas jego montażu. Czy wtyk przyczepy masz 13 pin?
  11. Yesterday
  12. akumulator na razie stoi w garażu /kwasiak/ póki co zastanawiam się jak poprowadzić kable od energobloku do aku który będzie zainstalowany
  13. Tam nic nie śmieciłeś, ponieważ kilka postów wcześniej była rozmowa dotycząca dokładnie takiego zasilacza, jak Twój - EVS 240 Pisz w tamtym temacie.
  14. Wybacz , tamte posty dotyczyły innego modelu uznałem że mogłem zaśmiecić tamtą dyskusję .
  15. Odpowiedź masz cztery posty wyżej. Pytanie zasadnicze: jaki typ akumulatora masz w przyczepie
  16. Witaj! Zastanawiam się, w jakim celu założyłeś ten "nowy" temat Przecież pytanie już zadałeś w odpowiednim temacie.
  17. Witajcie, nie znalazłem na forum więc może ktoś mi wytłumaczy gdzie w tym energobloku powinienem wpiąć się z akumulatorem . Założenie jest takie - wyjeżdżam z naładowanym akumulatorem , nocuję sobie gdzieś w lesie /tam gdzie można/ ale gdzie nie mam dostępu do prądu , na powrocie fajnie by było jakby aku się ładował w drodze . jak nie to szukam miejsca z prądem i podpinam ładowarkę. Dzięki za pomoc , marny ze mnie elektryk
  18. Daniel DJR

Grecja 2020

Byle do Wakacji
  19. FatUrbex

Budowa kampera

Fajny sprzęt ale przy mojej masie martwiłbym się o wytrzymałość 😂 Ze względu na swoją wagę nie patrzę na gotowe rozwiązania jak przyczepy itp. tylko wolę zbudować coś sam bo wiem, że wytrzyma. Tylko dlatego podjąłem decyzję o samodzielnym zbudowaniu kampera. Może wykształcenie w kierunku mechanika samochodowego w końcu się przyda 😂😂😂
  20. tantalos

Tracker do przyczepy???

Tracker kojarzy mi się z obrotowymi panelami fotowoltaicznymi
  21. bartezoz

Okno dachowe 40x40

Chodzi o wykiane poprzednie zostale zniszczone. Na razie zabezpieczylem rame/otwor szukam zastepczego.
  22. iras71

Tracker do przyczepy???

Przepraszam, ale chyba nie tylko ja nie rozumiem - co to jest ten tracker?
  23. Zaciskacz mam , hamulce mam tarczowe pneumatyczne z automatyczną regulacją,. Właśnie, jak zdejmę koło przednie to przy załadowanym bagażniku szybko tarczę wykrzywię. Ale dziękuję za szczegółową radę. Dla mnie najwygodniejszą opcją jest złożenie tylnych siedzeń. Zastaje tylko jedno dla psa. I tak jadę przez cały rok bo w zimie narty zamiast rowerów. Dzisiaj znowu nic nie znalazłam z mocniejszym silnikiem.
  24. Co do przewożenia rowerów: żeby znacząco zmienić walory przewozowe, może warto wykonać w rowerach drobnego mod-a - dać w przednich kołach piasty z zaciskaczem, zamiast nakrętek (czasami trzeba wymienić też v-brake'a na taki z fajką, wyciągasz fajkę z jarzma i masz całkowicie zluzowaną linkę, można rozchylić szczęki do wysunięcia koła, potem fajką spinasz, na przyzwoitych dobrze wyregulowanych v-brake'ach nie potrzeba potem regulować itp., ewentualnie spuszczasz trochę powietrza z koła, żeby oponę ugnieść do wyjęcia koła, uzupełnienie samochodową pompką powietrza nawet w trzech rowerach to chwila). Pakując rowery wyjmujesz przednie koła, zyskujesz przy rowerach na kołach 26' dobre 30 cm, a to sporo. Koła będą luzem do dopakowania, ale zyskasz na "ustawności". Na tarczówkach jeszcze łatwiej, tylko trzeba uważać pakując koła żeby tarczy nie pokrzywić, i ustawić zaciski na ciupkę większy luz między klockiem a tarczą, żeby nie było przytarć po każdym wyjęciu/włożeniu koła.
  25. klonik058

Electrolux rm270

I jak tam postępy? Kiedy nabijamy czynnik? Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
  26. Pisałam, że taki miałam ale do niego nie wrócę. Praca w terenie różnym. ylko w tego typu aucie silnik benzynowy to nieporozumienie: to są auta o sporej masie własnej i sporych gabarytach w porównaniu z osobówkami czy nawet suvami. Z powodu słabych silników nie mogę nic znaleść. Głównie ważny jest moment obrotowy troszkę wyższy od mojego. Nie musi być wysoki bo mój też ciągnie budkę żwawo ale przydałoby się ciut lepiej. Zresztą, czy LPG nie jest raczej już zanikającym zjawiskiem? W najnowszych generacjach silników benzynowych ciężko jest wprowadzić paliwo LPG, instalacje są drogie i zużywają równolegle do gazu sporo benzyny, co sprawia że stopa zwrotu jest znikoma. Wiem, że niektóre marki oferują auta z LPG, ale zazwyczaj jest to tylko jeden model z gamy, ze specjalnie przystosowanym silnikiem. Do pozostałych trzeba stosować bardzo drogie instalacje. Bardzo ważnym warunkiem jest silnik z wtryskiem bezpośrednim bo tylko do niego dodanie instalacji LPG jest opłacalne. Ja chwalę sobie LPG i uważam, że nie jest prawdą, że moc traci silnik. Przynajmniej w moim nie widzę żadnej różnicy. jestem tego samego zdania. Wyjąć i jechać, włożyć ostatkiem sił i wracać. Patrząc z zewnątrz nie wygląda na taki długi. Po złożeniu części tyłu na pewno wejdą 2 rowery na wprost tylko parametry techniczne słabe. Poj. 1,4,max. 1,6 i max 120km. Nie znam momentu obrotowego. Szukam samochodów właśnie takich jak wymieniacie ale nie znalazłam silniejszego od mojego. Ostatnio samochód kupowałam ok. 7 lat temu i od tego czasu dużo się zmieniło więc może szukam nieodpowiednio. Technologie pogalopowały do góry ceny właściwie nie wiem ale na pewno też. Szukam ok. nawet 5 letniego jak będzie odpowiedni ale już nie starszego. Nie lubię samochodów skarbonek.
  1. Load more activity
  • Create New...