Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Kristofer

Kamerka w samochodzie

Ależ oczywiście, tak jest w większości spraw, nawet omawianych tu, na forum, dlatego "ustawienia" urządzeń powinny umożliwiać wybór rożnych opcji, aby każdy mógł je dopasować do swoich wymagań.
  3. jacek00

Hak holowniczy

Znajdz te zagraniczne zakazy. Już wiele razy na forum było, że to zwykłe urban legend jest. Albo @kalapan
  4. witus

Kamerka w samochodzie

Nie da się nic z tym zrobić, wszystko "wchodzi" w obiektyw. Normalnie jak patrzysz na szybę też niestety się to wszystko odbija tylko wzrok się adoptuje i nie widzimy tego. Pomaga założenie okular przeciwsłonecznych, więc pewnie dorzucenie jakiegoś filtru by pomogło, ale w sumie nie po to ta kamera, na ciekawe ujęcia można założyć na dach kopro. https://www.x-kom.pl/p/212682-wideorejestrator-mio-filtr-polaryzacyjny-mivue.html#Opinie na forach polecają dodać ten filtr polaryzacyjny. Trochę pomaga.
  5. Czy zna ktoś miejsce biwakowe z zapleczem gdzieś wysoko w górach. Interesuje mnie pasmo Sudetów.
  6. byry007

Zbiornik wody

Daj znać ile by kosztowała taki około 70 l lub coś około 100 l ? Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  7. danielpoz

Szukam posiadaczy nowych Knausow 500KD

6200. 5200 to nascienna. Dachowa nie ogranicza nam ewentualnych kratek i montażu przedsionka. Zaleta jest tez ze nie obciaza sciany i ilistwy aluminiowej👍 Ja nie widze zadnej zalety workowej. 🤣 Kaseta ma same zalety👍 No moze poza cena😏
  8. O wow to byłoby super. Pytanie jakiej głębokości jest przedsionek? I co jest napisane na tej dostawce? To chętnie bym poprosiła zdjęcia może być Na priv czy mogę prosić tez o nr? To byśmy się zadzwonili. pozdr!
  9. Fraxinus

Zbiornik wody

Moge wam zaoferowac zbiorniki spawane z HDPE na zamowienie, rozne koncowki podlaczenia, wskazniki poziomu, pokrywy rewizyjne.
  10. Today
  11. jacekzoo

Hak holowniczy

Ale to jest tyko artykuł w gazecie. Mam kuzyna niemca, który mieszka w niemczech. Mówił że temat odpinania kuli to jest temat o którym się dużo mówi a nie ma na to przepisu. Tak jak wprowadzenie ograniczenia na autostradach, dużo się gada i nic z tego. Może @Helmut się też wypowie w tej sprawie kto jest bliżej prawdy
  12. czyś

Hak holowniczy

U nas nie ma, i że "gdyby" też napisałem. Jeżeli kula jest demontowalna, w Niemczech i wielu innych krajach nie wolno jeździć z wpiętą "na pusto". https://moto.pl/MotoPL/7,88389,24454523,hak-holowniczy-czy-trzeba-go-demontowac-przed-jazda-bez-przyczepy.html
  13. Napisz, jak wpina Ci się hak? Kiedy wsuniesz go w gniazdo i poczujesz pierwszy opór, po lekkim podciągnięciu w górę powinien ostatnie ok. 1 cm sam b. energicznie "wskoczyć" (wciągnąć się w gniazdo). Gałka nawet na sucho musi sama wyraźnie "odbijać" do pierwotnego położenia. Jeśli żeby wpiąć, musisz hakiem majdrować, kręcić pokrętłem, zamkiem, to albo gałka jest źle ustawiona do zakładania haka, albo coś jest nie tak z wewnętrznym mechanizmem (przerdzewiały/pęknieta/osłabiona sprężyna, zmielone zębatki). Jeśli to prawidłowo wskoczy i działa, to nie ma możliwości żeby się wypięło. Po zamknięciu kluczykiem tym bardziej. Podpowiedź dla automatu A40:
  14. jacekzoo

Hak holowniczy

Właśnie o tym mówię, gdyby był obowiązek to ok, ale takiego nie ma
  15. Witam Chyba mam coś takiego - wraz z przyczepą dostałem kompletny przedsionek (chyba Isabelli) wraz z nowym aneksem (w zestawie jest też chyba sypialnia). Rozłożyłem go raz do testów i od tego czasu jest w pokrowcu. Nie jest mi potrzebny bo używam markizy. Co konkretnie mam zmierzyć i na co zwrócić uwagę? Pzdr
  16. Akurat mi nie chodziło o wnioski a suche fakty, które każdy może znaleźć w necie. Też zależy jacy eksperci, działania rządów były oparte na instytutach (teraz nie pamiętam nazw) które są założone albo finansowane przez szanownego pana od windowsa. A on jakim jest autorytetem dot wirusa? Ani lekarz, a i wirusolog. A można znaleźć masę wywiadów z nim jakby co najmniej był wybitnym wirusologiem. A wiadomo też od lat że z jakiegoś powodu ma parcie na szczepionki. a wracając do ekspertów, Ci na których się opierali ,,pomylili,, się o zaledwie 20-40 razy jeżeli chodzi o skale zarażeń i zgonów. Ja uważam siebie może nie za oświeconego, ale przynajmniej myślącego, chociaż kto wie. Głupi nie wie że jest głupi 🤣 moje zdanie nie wyrobiłem sobie na opinii jakiś celebrytów ale na różnych o informacjach z różnych źródeł A to już świadczy o poziomie ludzi którzy dają sobą manipulować W tym przykładzie chodziło mi o to że poziom zakażeń był na poziomie niecałych 20% a nie ponad 70% jak wszędzie przewidywali Jeżeli chodzi o mnie to nie drwię. Ale apropo cieszenia się, powiedz to ludziom którzy stracili firmy, majątki albo bliskich którzy nie otrzymali pomocy bo wszyscy zafiksowani są na wirusie Bardziej narozrabiali decyzyjni, sam wirus wcale większego spustoszenia nie zrobił niż w poprzednich latach Ale tragedii u nich też nie widać, nie odstają jakoś specjalnie od innych krajów P.s. Żeby nie było że chcę Cię przegadać czy żeby moje było na wierzchu, nie o to chodzi. Po prostu odpowiadam Tobie na Twoje argumenty. Rozumiem że masz inne zdanie, co nie znaczy że się z nim zgadzam
  17. jacek00

Tabelka dotyczy modelu 2020, ale podejrzewam, że w 2018 i 2019 było dokładnie tak samo. Może kolega @vrs się wypowie, w końcu jeździ z podobna przyczepą (chociaż ciut krótszą) i nie narzeka
  18. shotokan

Wybierzemy przetwornicę?

Już mam zamontowane od 2 tygodni. U mnie przetwornica wygrala. Bo nie tylko dla laptopów.
  19. dudek_t

Nie bardzo. To już konkretna długość. Na wielu miejscach zwyczajnie nie staniesz nawet moverem.
  20. U Ciebie wszystko ok?
  21. Moje zdanie jest takie, że za wcześnie na tak daleko idące wnioski jakie są wysnuwane np. w filmach jakie zamieszczasz. Nikt, poza celebrytami (sarkazm), nie wie jak pandemia będzie się dalej rozwijała, eksperci szacują (zwykle na wyrost, bo rozsądek tak powinien podpowiadać), oni już wiedzą. Sytuacja wg mnie nie jest jeszcze klarowna, staje się dopiero pod jakąś kontrolą. Oczywiście pewne zarządzenia mogły być lepiej wydawane, łatwo o tym mówić jak się jest obok lub jest już po fakcie. Bezkrytyczny do obostrzeń też nie jestem, niemniej jako osoba prospołeczna i solidarna staram się mimo wszystko w jakimś stopniu stosować, tak by nie bić zbędnej piany. Prawdą z pewnością jest też to, że pod przykrywką pandemii wykorzystuje się ją w działalności politycznej, gospodarczej, która razi w oko. "Włączenie myślenia oświeconych" przeraża mnie bardziej niż rzeczywisty problem. To co się słyszy dookoła jest po prostu żałosne. Taki Phil, zagraniczni eksperci, amerykańscy naukowcy, Zięba, jakiś Dziki Trener, Górniak, mistrz windsurfingu kreują ludziom poglądy w takim stopniu, że chyba tylko cud sprawił, że jeszcze jakoś funkcjonujemy. O nich się słyszy zamiast ekspertów, którzy są zagłuszani i dyskredytowani. Przytaczasz temat statku, gdzie zainfekowało się 706 osób, 6 zmarło oraz szacunkowo zakażeń by było 70 jakby pasażerowie opuścili statek. Być może w przypadku pasażerów było by to korzystne, ale czy ludziom na lądzie również? Można tylko gdybać w jakim kierunku by poszło... Byłbym zachowawczy od jednoznacznych wniosków. Wirus może okazał się nie tak straszny, ale chyba lepiej się z tego cieszyć niż drwić. Jak mawiają, chcesz spokoju, szykuj się na wojnę Niby COVID-19 wywodzi się z rodziny niegroźnych koronawirósów, z którymi mamy do czynienia od lat 60 (wtedy zostały odkryte, były pewnie i wcześniej) a narozrabiał trochę na całym świecie. Więc chyba nie był też takim nieznaczącym... Mówienie o łagodzeniu i znoszeniu obostrzeń, bo tylko starzy i chorzy padają, przemilczę. Cenzuralnie nie umiał bym się wypowiedzieć. A po Szwedach dumy nie widzę z ich wyniku. To tak pokrótce...
  22. jacek00

Pomoc w wyborze przyczepy do 26 tyś.

Co się rzuca w oczy to jakiś napis na ścianie czołowej - to nie jest oryginał. Nie wiem co tam napisane. Okno dachowe to większe nie wygląda mi na oryginał. Lampa sufitowa też oryginalna nie jest. Poproś o więcej szczegółowych fotek.
  23. czyś

Hak holowniczy

Wyjaśniłem zasadę. Możesz się z nią nie zgadzać, ale to nie powód żeby wszystko walić w czambuł, czy - jeśli się z czymś nie zgadzasz - walić per bzdura. Nie oczekuj tego, że jest na to specjalny przepis, ale tak wynika z zasad odpowiedzialności cywilnej (co do OC) i ubezpieczeń majątkowych (w zakresie Casco), które co do zasad aż tak w BGB się nie różnią od tego co u nas. Łatwo napisać "bzdura jakaś", ale to ma swoją logikę, niekoniecznie podpadającą pod "na chłopski rozum". Sprawcą szkody w tym "powiększonym" zakresie jest ten, kto nie wykonał swojego obowiązku (nie zdjął kuli), gdyby go wykonał, ten zakres szkody nie powstałby. Więc nawet sam właściciel pojazdu miałby prawo dochodzić odszkodowania, skoro ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie z casco, ma regres do "sprawcy". Dlatego wyraźnie podkreśliłem, że mogłoby zdarzyć się to tylko wtedy, gdyby przepisy przewidywały obowiązek zdjęcia końcówki haka gdy pojazd nie holuje przyczepy/nie przewozi np. platformy rowerowej. Jedna i druga szkoda z punktu widzenia szkody ubezpieczeniowej to dwa odrębne przypadki. Oczywiście trudne byłoby to dowodowo, rodziłoby to dodatkowe problemy (jak ocenić, jakie uszkodzenia powstałyby/nie powstałyby, przyczynienie się poszkodowanego do powstania szkody, czy wreszcie - mniejszy zakres szkody w pojeździe uderzonym z tyłu, niż gdyby haka nie było, czyli mniejsza kwota odszkodowania z polisy OC, więc w tym zakresie tzw. compensatio lucri cum damno). Ale wyobraź sobie lekkie uderzenie z tyłu w ruchu miejskim, w wyniku którego co najwyżej wyskoczyłaby z prowadnic nakładka zderzaka lub wyłamałby się zaczep (ślizg) nakładki (szkody - w praktyce zero). Tymczasem hak przechodzi nad lub pod belką zderzaka u tego, kto stuknął, i rozwala hurtem atrapę/kraty zderzaka, wentylator klimy, intercooler, chłodnicę, skraplacz klimy i wiatraki. Jest to proste do wykazania - wg założeń producenta samochodu, zderzak powinien taką energię pochłonąć bez strat i pochłonąłby bez śladu, gdyby samochody "zetknęły się" zderzakami, szkód nie byłoby żadnych, lub ich wartość wyniosłaby może z 50 euro (montaż nakładki zderzaka, wymiana ślizgu) - taka jest konstrukcja, żeby takie drobne stłuczki "przechodziły" bez następstw. I gdyby nie końcówka haka, który właściciel miał obowiązek zdjąć, a nie zdjął, tak by było. I tutaj masz "czystą" szkodę wynikającą z zaniedbania polegającego na nie zdjęciu końcówki haka. Sorry za OT, ale nie lubię kiedy bez powodu zarzuca mi się pisanie bzdur.
  24. Kupię uchwyt koła zapasowego do przyczepy Knaus montowany po podłogą. Kontakt PW
  25. PLopaPL

[K] koło zapasowe Knaus sudwind

Witam, Szukam koła zapasowego do swojej przyczepi Knaus sudwind. Kontakt PW
  26. PLopaPL

[K] duocontrol

Poszukuję nowy bądź używany duocontrol - najlepiej montowany do ściany pionowej. Kontakt PW
  27. Dzisiaj lub jutro mam mieć zamontowany hak. Jak będzie auto gotowe to chcę właśnie podjechać do Katowic obejrzeć Adrie: https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-adria-altea-432-CID5-IDF4mcx.html#6d9c317328;promoted
  1. Load more activity
  • Create New...