Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. pawel1966

Grecja 2019

no to na szćzęście nic się tam zmieniło:):)
  3. U mnie goście dostają służbowe kapcie jeśli chcą, a po mieszkaniu nie chodzą w butach, ja też nie. Po przyczepie łażę boso albo w klapkach do tego przeznaczonych i tak mi wygodnie. Jak byłem mały w mieszkaniu były dywany i wykładziny- do dziś pamiętam to całe odkurzanie, czysta przyjemność. Panele zdecydowanie łatwiej się czyści niż wykładzinę, w przyczepie nawet gdy bardzo się staram to i tak się coś wniesie, tym bardziej że wchodzi i wychodzi się dosyć często. Bynajmniej nie chcę prowadzić tu krucjaty antywykładzinowej, bo jak ktoś lubi mieć pluszowo pod stopami to dlaczego nie. Co do zimnej podłogi to cały czas chodzi mi po głowie folia grzewcza pod gumoleum. Pewnie gdybym robił taki manewr jak autor wątku to by pod panelami było grzanie. Że tak zapytam, jakiej firmy panele poszły na podłogę?
  4. jofracy

Kemping "Pod Brzozami" Ustronie Morskie

Już wybraliśmy i zaklepalismy miejsce u Arka w Gąskach dziękuję za pomoc i przepraszam za Off top Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  5. sosek

Kemping "Pod Brzozami" Ustronie Morskie

Obok jest kemping Horyzont, spróbuj tam może się uda.
  6. A jaką mamy w PL Tolerancje ??
  7. Marco82

Kia Sportage 1,6 T-GDI

Moja ma 2190 i dmc przyczepy 1600. Pewnie jest cięższa bo ma AWD
  8. Marco82

Chcę kupić swoją pierwszą przyczepę

Jak napisałem tak zrobiliśmy (ja i żonka). Odwiedzilismy wczoraj Bieruń. Oto moje spostrzeżenia: -s-camp-weszliśmy na plac nie niepokojeni przez pracowników czy obsługę, tak już było do końca. Na szczęście nie było nic odpowiedniego dla nas w założonym budżecie (30 tys max) -klaja- pracownik albo i właściciel? poczekał z podejściem tak byśmy sobie w spokoju mogli dokonać wstępnej selekcji po czym już bardziej szczegółowo pokazał nam modele będące w kręgu naszego zainteresowania...niestety Thomas miałeś rację... przyczep nam pasujących budżetowo, wagowo itp były może trzy a używanych w ogóle może z 10 i nie zanosi się na poprawę w najbliższym czasie -center-camp- w naszym odczuciu najlepsze miejsce dla szukających niedrogich przyczep. Było ich najwiecej do wyboru, zostaliśmy oprowadzeni po placu, obejrzeliśmy kilka egzemplarzy i zwłaszcza jedna Adria bardzo się nam spodobała. Przy DMC 1400 wciąż ma ponad 300 kg ładowności, była czysta, pachnąca, nie zauważyłem w zasadzie nic niepokojącego , ale.....no właśnie...nic dziwnego bo się nie znam. Dlatego przemawia do mnie roczna gwarancja na szczelność i trzymiesięczna na sprzęt. Sprzedawca -który na marginesie byl bardzo miły i cierpliwy- wyjaśnił ze jeszcze ta przyczepa nie widnieje w ogłoszeniach . Rocznik 2008 i minimalna cena na która się mogą zgodzić to bodajże 28500. Przyczepa z Danii. I teraz najważniejsze: może ktoś z szanownych forumowiczów, z wiedzą i doświadczaniem jest z okolic Bierunia i mógłby mi tę cepkę sprawdzić? Oczywiście pokryje wszystkie koszty jakie trzeba będzie.🙂
  9. kobi07

Grecja 2019

Witajcie. Termopile i pomnik Leonidasa i Spartan 38.796663,22.536510 Duży parking po obu stronach drogi, ale za pomnikiem jest szansa na cień. Jest kran z wodą. Aha tylko straszny hałas robią cykady [emoji1787] A spać będziemy tutaj 38.776021,22.898944 Znalazłem na P4N. Dużo miejsca, są prysznice i krany z wodą, kanjpka obok. Z przyczepą wjazd bez problemu. Pozdrawiamy [emoji6]
  10. PZU daje holowanie z zagranicy, ale koszt polisy jest słuszny. Bardzo słuszny. Wiem, bo płakałem jak płaciłem 😱
  11. Jeśli mówimy o bezpieczeństwie i jego świadomym łamaniu, to zawsze jest na temat. co to za różnica czy po wyprawie, czy przed wyprawą. Nadwaga jest nadwagą. Nie wątpię w Twoje umiejętności, nie wątpię w możliwości Miśka, Wątpię jednak w pobłażliwość służb i ubezpieczalni w razie nieszczęścia.
  12. Today
  13. Chyba w AXA To mam akurat w assistance od Renaulta. Ale nie do Polski a do serwisu. Ciekawe czy w ogóle jest jakiś assistance dla przyczep, który przywiezie ją nam do Polski?
  14. W którym towarzystwie masz ubezpieczenie? Jeśli nie tajemnica😀. Masz w pakiecie holowanie/transport przyczepy z zagranicy do Polski?
  15. infer

Moja pierwsza przyczepa w UK + Honda Accord kombi

MOT I ubezpieczenia obowiązuje pojazdy które mają numery rejestracyjne I logbook. Przyczepy w UK się nie rejestruje więc nie ma mot/ubezpieczenia. Wyrabiasz tablice rejestracyjna z numerem holowanika I tyle Sent from my SM-G955F using Tapatalk
  16. ordinaryhuman

Moja pierwsza przyczepa w UK + Honda Accord kombi

A jak wygląda sprawa mot i ubezpieczenia? Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
  17. jackas

Kamping union lido w cavallino .

Pytają na ile dni i jeśli deklarujesz 5 to pokażą parcele z rezerwacją , ale wolna 5 dni. Potem wypad z kempingu albo zmiana parceli .
  18. @ CATHEY Kolego nie na Temat ważenie było po ostatniej wyprawie i full sprzętu w Przyczepie + 60l wody jeżdzę na B+E z Viatollem holownik to Terenowka który pociągnie 2,8T w ramach kolejnej wyprawy nadwagi już nie będzie .... Liczy się Świadomość i chęć poprawy .....🤪
  19. wiadomo że im cięższy holownik tym lepiej i problemy się zaczynają gdy masy zaczynają się zbliżać zaczynałem od c-max'a, MW miał 1450kg, więc załadowany RMC z 1800kg, buda 1000kg, niech miała RMC 1100kg i nigdy problemów nie było tak samo teraz auto ma RMC na pewno ponad 2000kg, buda ta sama RMC z 1100kg kibel mam na środku, kuchnie tak samo, nigdy nie przejmowałem się naciskiem na hak, ot jak ciężko jest dźwignąć, ale jeszcze daję radę to OK ale jak ktoś holuje autem które ma masy na granicy, to już może być inaczej i każda pierdoła wpływa na prowadzenie
  20. Łza Włóczynutka

Co polecicie na gryzonie (kuny/gronostaje/łasice itp)

Renault i nissan to ta sama korporacja, i pewnie te same silniki
  21. @Tomek75 zrób rozeznanie ile w innych serwisach może to kosztować i jaki jest czas realizacji. Najlepiej, abyś dostał kosztorysy na papierze, a nie na "gębę". Ja ze swojej strony mogę Ci doradzić Dużą ostrożność co do serwisu andrewa w Częstochowie.
  22. Magda Pawłowicz

(Relacja) Włochy 2019 kamperkiem w góry i nad morze

Po ochłonięciu z wrażeń towarzyszących wjazdowi na gorę, ruszamy na szlak. To raczej taka "ceprostrada" - szeroka droga a nie szlak- przynajmniej na początku - ale że to przecież symbol Dolomitów to zobaczyć bardzo to chcemy. Ruszamy więc na szlak dookoła Tre Cime ! Od parkingu, gdzie zostawiliśmy kamperka idziemy w stronę schroniska Auronzo, potem wraz z tłumem ludzi w stronę schroniska Laveredo. Okazuje się tutaj, że większość idzie tylko tutaj i wraca, więc później na szlaku jest już mniej ludzi. Co ciekawe, w tym pierwszym odcinku widzieliśmy też całą wycieczkę dzieci włoskich tak na oko 10-12 lat z wychowawcami. tak jak nasze dzieci jeżdżą w Tatry, te tutaj np. w Dolomity Za schroniskiem Laveredo spotykamy trochę śniegu. Dzień jest upalny, więc z przyjemnością się chłodzimy Widoki są rewelacyjne Cały czas idziemy szlakiem 101, potem 105 do następnego schroniska - Locatelli. Na trasie nawet kolarze Nieopodal schroniska Locatelli odpoczywam sobie na trawie wśród kwiatków- jak najbardziej lubię, a potem idziemy dalej Trzeba przyznać, że widokowo to niesamowita trasa. Idziemy sporym kołem dookoła Tre Cime i dzięki temu możemy je podziwiać z różnej perspektywy Następny odpoczynek w schronie - - Malga Langalm - czas na kawę i coś słodkiego. Powrót to jeszcze kawałek przez przełęcz i oto jesteśmy na parkingu. Trzeba tylko znaleźć klucze do kampera a potem- zasłużone piwo Odpoczywam czytając i nic nam więcej do szczęścia nie trzeba .
  23. Więc z jedną butlą nadal 135 nadwagi. A więc nadal świadome łamanie przepisów i świadome narażanie się na brak odszkodowania w razie W. Czy kiedyś to się wyeliminuje? Są służby, ale są mało aktywne.
  24. Thomas

Co polecicie na gryzonie (kuny/gronostaje/łasice itp)

Miałem koleosa bardzo smacznego zdaniem kun bo wpierdzieliły rurę od turbo, która oczywiście na autostradzie postanowiła pęknąć. Teściu ma nissana (to ten od butelek ) i tu podzielam zdanie kun, że to paskudztwo ohydne jest i sam bym tego mokrym patykiem nie dotknął. Na moje nieszczęście audi , którym obecnie śmigam też jest smaczne, zrobiłem oprysk chemiczny i póki co w tym tygodniu nie miałem gości. Kuna to bardzo podstępne zwierzę i jeżeli są w okolicy to musimy się z nimi liczyć. Boją się wszystkiego i niewielkie zmiany w swoim środowisku powoduje, że nie wchodzą w swoje wcześniej upatrzone miejsca, stąd zapach po oprysku czy brzęczyk viano powoduje, że to miejsce omijają.
  25. Trzeba było poszukać innego ubezpieczyciela. Ja za nową, za OC i AC płacę około 1000 zł. A nawet 2200 zł to jest nic w przypadku szkód czy kradzieży. Dlatego dziwi mnie tego typu oszczędność
  26. W pl nie kupisz nowe teraz z tego co mi wiadomo. Jak już to będą ściągać a wtedy jie poszalejesz z cena
  1. Load more activity
  • Create New...