Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. roadwarrior23

Hobby 450 cieknie z okna bocznego

Odkleiła Ci się uszczelka okna, wysuń szybę obejrzyj uszczelkę dookoła na pewno znajdziesz miejsce gdzie jest odklejona od blachy, wystarczy wcisnąć trochę butylu i złapie. Tylne okno łatwo się demontuje jest śrubka którą się wykręca i wysuwa okno z prowadnicy w prawą stronę. Następnie jak byś chciał demontować całą uszczelkę to odkręcasz uchwyty okna, wyciągasz biały klin i masz dostęp do zszywek trzymających uszczelkę w koło okna pod blacha jest drewniana ramka. Robota na jedno popołudnie. Problematyczne jest tylko wkładanie ponownie białego klina, najlepiej robić to w dwie osoby.
  3. Daleko Od Domu

Budowa własnego domu

Nawet jeśli ścisłe przylegają? Pierwszą Warstwę dałem dość rozcieńczona żeby dobrze weszła w szczeliny wiec wątpię ze jak coś się odsłoni to będzie nie pomalowane ale wyjdzie to w praniu. przymiarka zbiornika na szarą, wychodzi trochę wyżej od resoru
  4. kujawskiart

SWIFT POMPKA WODY

Tak na panelu mam włącznik pompy wody, stały + jest ale nie mogę znaleźć sterowania masą nigdzie nie mam sygnału po odkręceniu kranu
  5. nomadka

Demontaż okna i klamki

Może być nakładka przykrywająca wkręty. Kto jest producentem tych okien, jest jakaś informacja na ten temat?
  6. Widzę że robota nie idzie w parze z dokumentacją/relacją. Niestety, robienie zdjęć nie jest sprzyjające przy pracach z klejami i butylem kiedy łapy brudne, kiedy rękawice co chwilę zdejmować a klej woła, ze już schnie Dlatego z grubsza: Okno nad kuchnią przyprawiło mnie o szybsze bicie serca. Po demontażu osłony stwierdziłem, że okno jest luźne... zobaczcie ile butylu było Cud, ze tam nic się nie lało do środka. Okazało się, że na dachu wokół otworu jest warstwa kleju co chyba skutecznie powstrzymywało wodę bo wszystko suche. Drugie zaskoczenie to grubość dachu okazało się, że jak widać na zdjęciu, dołożono ramkę ze sklejki co zwiększyło grubość miejscowo o około 5mm. Pewnie ten zabieg i pozostałość kleju świadczą o klimie która być może tu kiedyś była. Dalej okazało się, że Heki woła o 4mm większy otwór... Zabezpieczyłem wnętrze wdrapałem się na dach z narzędziem wielofunkcyjnym i porzeźbiłem Otwór gotowy. Jak już miałem dogodną pozycję, to zabrałem się za naprawę mocowania panelu PV. Klej odszedł z łap bez większego wysiłku niestety pod panelem przykra niespodzianka - sporo głębokich rys decyzja o malowaniu kawałka dachu pod panelem była szybka Nie wiedziałem czy można (czy to nie przypadkiem jednorazowe złączki) rozłączyć panel więc zrobiłem mu windę Po dwóch dniach klejenie Z okna nad kuchnią był dobry dostęp do łazienkowego więc też zrobiłem od razu to okno rozpadało się w rękach w jego miejsce poszło kuchenne a na koniec heki nad kuchnię Dobrze, że niezbyt postawny jestem bo przez ten otwór nad kuchnią przez trzy dni chyba ze sto razy właziłem i wyłaziłem co już niemożliwe przez okno.
  7. BUMERANG

Szykuje się cyrk z nowymi autami...

I tu właśnie tkwi problem. Kiedyś testy trwały tyle co dIsiaj życie nowego modelu. To i pełno bubli trafia pod maskę
  8. Leon35

Demontaż okna i klamki

Nad klamkami to sam się zastanawiałem jak wyciągnąć bo z tego co widziałem to przesuwa się je w bok i powinny zejść. Co do okna to odkręcasz siłowniki od okna następnie popuszczasz blokadę na listwie i troszkę przesuwasz w bok. Potem okno na max do góry i wyjdzie z listwy. Okno ma taki profil przypominający haczyk i zahaczasz to na listwę przykręconą do cepy. te klamki to chyba takie coś https://center-camp.pl/pl/p/KLAMKA-OKNA-WSUWANA/4543
  9. A może ktoś pomoże mi rozwikłać zagadkę ginącego prądu w kostce stycznika uruchamiającego spłuczkę w hobby 620 z 2010 roku. Pompka na sucho śmiga natomiast zasilanie nie osiąga 12 v a 5 z groszem lub 6 albo 8 v o co chodzi 🤔
  10. Nie łatwiej klej nanieść na plastikową łapę a nie na dach?
  11. Today
  12. Panel przyklejony. Ostatecznie wyszło inaczej niż zamierzałem. Upewniony, że "gotowe" zestawy 252+aktywator+primer 206G+P są właściwe, nabyłem takowy akurat w sklepie Goliat. Zestaw przyszedł i leżał czekając aż przygotuję wszystko. Tutaj widać miejsce odspojenia (ciemny klej) Reszta łap nie stawiała dużego oporu Jak widać na tym zdjęciu, powierzchnia nawet nie była matowiona a łatwość oderwania kleju wskazuje na brak przygotowania powierzchni Na dodatek monerzy przykręcili łapy do ramy blachowkrętami samowiercącymi które, prawie wszystkie poza dwoma, były luźne Panel cały drżał więc kto wie, czy te drgania wibracje nie przyspieszyły procesu odspajania się kleju. Oczywiście wkręty zastąpiłem śrubami z nierdzewki i nakrętkami samohamującymi. Tego nie mogę być pewny, ale prawdopodobnie to monterzy porysali dach do gołej blachy pod panelem co doprowadziło do decyzji o szybkim przemalowaniu tej powierzchni w celu zabezpieczenia przed korozją. Stary klej ściąłem jak tylko się dało, potem szlif tych miejsc na dachu, szlif łap i... niespodzianka! W zestawie zamiast primera 206 jest 207. Wieczór już więc zostawiam sprawę do rana. Sprawdzam opis w sklepie - jest 206 Nawet instrukcja z zestawu mówi 206 Rano telefon do Goliata i reklamacja - towar niezgodny z opisem. Pan w sklepie chwile cos sprawdza i oświadcza, że teraz ma we wszystkich zestawach 207. Wyjaśniam co i jak i żądam wymiany - Pan ma się zorientować. Po chwili oddzwania i przekazuje mi numer do przedstawiciela Siki abym z nim pogadał, bo ponoć zestaw jest OK. Zanim tam, dzwonie do Pana Grzegorza z Siki podpytać co on na to. Okazuje się że: primer 206 to w praktyce primer do zastosowań głównie przemysłowych a dla "detalu" (lub jak to nazwał "rynku wtórnego") dystrybuowany jest głównie 207 który ma cechy "all in one" czyli nie potrzebuje aktywatora co jest zgodne z tym co mówi zalinkowany już tutaj przewodnik. Również w tym przewodniku wyczytamy, że 207 jest do twardego PVC i zastępczo z 206 stosuje się go do np. "dwukomponentowa powłoka nawierzchniowa wodna lub rozpuszczalnikowa (PUR, akrylowa)" czyli idealnie do naszych zastosowań. Oczywiście wspomniałem, na co zwrócił uwagę @Kristofer, że brak tworzyw w karcie produktu 207. Usłyszałem, że powinny być tam tworzywa, bo tak wynika z przewodnika i z praktyki. Podsumowując zapewnił mnie, że w moim przypadku 207 + 252 będzie właściwym zestawem. Dla pewności zadzwoniłem do przedstawiciela Siki którego polecił sklep. Usłyszałem dokładnie to samo. Dopytałem tylko, czy z uwagi na wielofunkcyjność 207 mogę dodatkowo użyć aktywatora, co bym nie popsuł czegoś - odpowiedź twierdząca. Odetchnąłem z ulgą, wdrapałem się na dach, użyłem aktywatora i po 5 minutach primera klej i gotowe Jak widać, słabo przykleiłem taśmę i primer wlał się nieco pod nią. Na szczęście dach i tak w całości kwalifikuje się do malowania a zresztą poza mną nikt tu nie zagląda
  13. Gizbern

Ford C-Max Grand 115KM Diesel

Waga auta ma znaczenie ale raczej na plus. Im wyższa auta tym wyższa przyczepy. No. Moje auto z DMC około 1800kg może ciągnąć w teorii przyczepę 1400kg.
  14. Jest sukces. Rzeczywiście problemem okazała się górna okładzina. Moja sugestia dla wymieniających, żeby założyć ją, ale nie dokręcać. Potem zapiąć hak i dopiero dokręcić. Po takim zabiegu mogłem sobie pozwolić nawet na jedną chudą podkładkę. Teraz zapina się tak jak oczekiwałem, z większym oporem niż poprzednio, ale elegancko dochodzi do końca dźwignia
  15. ArturA

W moim przypadku to chyba waga auta miała znaczenie - 2200 kg dmc, zostaje 1300 na cepkę do limitu 3500, ale w dowodzie wpisane 1200 dmc przyczepy.
  16. wilacho

MOVER Czy ktoś wie co się dzieje ?

Mam go2 rh1..mogę podesłac fotki..dzwoń 796770008
  17. ed

SWIFT POMPKA WODY

Pompki mają swój bezpiecznik. Poszukaj go.
  18. ed

Demontaż okna i klamki

Skoro tak to wyjmij okno bez demontażu klamek. Czyżby klamki były klejone, to raczej wykluczam - przeczą temu nakładki na zewnątrz szyby. Uszkodzenie/ułamanie klamki to dyskwalifikacja całego okna. A może wkręty skręcające obudowę klamki z nasadkami zewn. są zaślepione? Przypatrz się temu dokładnie.
  19. Adam Rogowski

Demontaż okna i klamki

Pokaż fotkę klamki... Od wewnątrz
  20. czyś

Olej silnikowy

W Aso jak producent nie przewiduje wymiany, nie chcą nawet odpłatnie wymieniać, a jak auto na gwarancji, to już w ogóle zapomnij. Dlaczego? Bo w razie jakichś kłopotów ze skrzynią po wymianie oliwy (ATF) , to ASO byłoby na pierwszej linii, gwarant umywa ręce (obsługa niezgodna z zaleceniami) . Po gwarancji - nie biorą się za to, bo jak skrzynia padnie, lub np. pojawią się wycieki, to klient też do nich przyleci z reklamacją że to przez wymianę oleju. Warto rzucić okiem, jak wyglądała wymiana oleju w ASB w R-klasie u Profesora Chrisa. Nie ma cudów, nie ma czegoś takiego, że ATF nie podlega wymianie przez xset tys. km.
  21. Gizbern

Ostatnio oglądałem takiego Forda. I to mnie właśnie zastanowiło że DMC przyczepy tylko 1200kg. Dla mnie za mało. To odpuściłem ale okazja była dobra. Przyzwoite DMC ma dopiero silnik 2.0
  22. damiannysa

Demontaż okna i klamki

Niestety moja klamka nie ma zadnego wkręta😒
  23. ed

Demontaż okna i klamki

Od wewnętrznej strony powinny na obudowie klamek być dostępne wkręty wystarczy je odkręcić. Tak z reguły są mocowane klamki. Do wysunięcia okna z listwy musisz odkręcić też ograniczniki otwarcia. Na stałej listwie po obu stronach na szerokości okna są wkręcone wkręty ograniczające ruchy okna na boki. Wykręć jeden z nich oraz nakładkę plastikową na końcu listwy i najlepiej z pomocą drugiej osoby delikatnie wysuń okno z listwy. Okno winno być uniesione przynajmniej do poziomu.
  24. Zbyszek

SWIFT POMPKA WODY

a na panelu sterującym masz moze właczanie / wyłaczanie pomki zewnętrznej ?
  25. Malinki

Budowa własnego domu

Najpierw zrobił potem pomyślał, to błąd! Deski nie maja stabilizacji wymiarowej i będą pracowały odkrywając niezaimpregnowane wpusty. Boazerię najpierw należy pomalować a potem układać.
  26. filipert

Demontaż okna i klamki

masz chyba tego typu okno co tutaj zobacz i dopytuj
  27. Jak zdemontowac takie okno i jak ściągnąć klamki żebynic nie uszkodzić?
  1. Load more activity
  • Create New...