Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Yesterday
  2. czyś

Jakie autko do przyczepy 1400 kg

Jak zmusisz i goferka, siebie i rodzinę, to poradzi, bez szału, ale poturla się, tylko kwestia czy skrzynia wytrzyma (sprzęgła) - nie dość że sprzęgła suche, to jeszcze nieduży bo nieduży - ale jednak diesel.
  3. fritz

Munsterland Luxus i Lmc

Dzięki, wychodzę z założenia, że trzeba się dzielić informacjami, które mogą pomóc społeczności Od siebie dodam, że zacząłem od maila na info@lmc-caravan.de prośbą o dane techniczne, podając VIN. Gość wrócił do mnie z informacją o modelu i roczniku bo ponoć tylko to mieli, więc poprosiłem o katalog wyposażenia dla rocznika modelowego, a w kolejnej wiadomości o podręcznik użytkownika. Tym sposobem pojawiło się powyższe Co ciekawe, początkowo gość twierdził, że to jest wszystko czym mogą się podzielić, więc warto czasem drążyć temat.
  4. CTRX

Pomiar prędkości w Serbii

Cześć, czy ktoś używał w Albanii i Macedonii karty SURFROAM - Jak to się sprawdza?
  5. Łza Włóczynutka

Buerstner Copa dla rodzin 2+3, 2+4

na zdjęciach w konfiguratorze wygląda na manualną XD trochę przypał
  6. maarec

Dokąd zmierza motoryzacja...

Ja mam wrażenie, że zanim ta cała Izera będzie gotowa to będzie już przestarzała. Mało śmieszne też będzie to, że przeciętny kowalski jej nie kupi - bo niby za co ? Nawet jak zrobią dofinansowanie z naszych podatków 50% to dalej będzie kwota ponad 50.000zł.
  7. przemeq23

Jakie autko do przyczepy 1400 kg

Podepnę się pod temat. Niestety plany z zakupem kampera poległy a przyczepkę i samochód sprzedałem Ujeżdżam teraz golfa kombi z 2014r 1.6tdi 105km 250Nm skrzynia dsg. Zastanawiam się właśnie nad zakupem przyczepki z 1400dmc. Czy to autko sobie z tym poradzi ? W dowodzie wpisane że cepka z hamulcem max1500kg ale autko MW 1410kg
  8. rodzinsonada

Francja-Alzacja

Heja, właśnie wróciliśmy z Alzacji kamperem i powiem Ci, że większość kempingów była zamknięta. Tylko Stellplatze. Absolutnie świetny Aire du Camping Car jest koło Eugsheim. Praktycznie przy starym mieście. 'Must go' dla każdego kampermaniaka. Co do kempingów, to ciężko bez nazw stwierdzić, co tam jest pod linkami. Na pewno w Alzacji jest kemping "Camping de Strasbourg", a Strasbourg jest super miastem. Koniecznie trzeba popłynąć statkiem po rzece i włączyć angielski komentarz dla dzieciaków. Jak się zna angielski to komentarz jest absolutnie genialny. Oby tylko ta pandemia się skończyła. Zwróć jednak uwagę, że koło Europa Park w Niemczech jest fajny kemping (Rheinweg 5, 77977 Rust, Germany). Ale Alzacja jest świetna do zwiedzania. Ale także Jura. I tam to jest całkiem sporo fajnych kempingów. Załączam fotkę z naszej Rodzinsonady z sprzed kilkuna stu dni z Riquewihr. Aha i jeszcze jedno. Miluza jest znacznie gorsza od Colmara. Może lepiej uderzyć do Bazylei, albo Freiburga? Bazylea nas nie powaliła, ale chociaż byli w niej ludzie, a w Miluzie to słabo z tym było.
  9. rodzinsonada

Co nagrywać na vlogu?

Tomil - genialny tekst z tym parciem na szkło i w ogóle świetny post. Dzięki Co do parcia na szkło jeszcze to chyba ten argument z kryzysem wieku średniego i podstarzałym ogrem był bliższy rzeczywistości hihi, ale tak na prawdę to lubię bardzo Szreka, więc może ogry wcale nie są takie złe. A do tego mają warstwy Dioblik - myślę, że słusznym argumentem jest robić coś innego niż kiki. On tylko karawaninguje, a ja bym chciał czasem zobaczyć też coś poza obszarem zasięgu naszego auta. On jest w innym momencie życia niż my. W ogóle mocno się różnimy.
  10. marcin668

Historyczne katalogi przyczep - baza danych

BURSTNER BUE-0048-12EN_2354619.pdf
  11. Slawka

we wakacje ósma fala pandemi

Podzielam obawy ...
  12. w79

Nie ważne kto pomagał, ważne że skutecznie:). UE też płaciła spore sumy i to w trakcie prac, nie znając ich wyniku. Nie mam tutaj do nikogo pretensji, buiznes to biznes... tak jest zbudowany nowożytny świat i żaden Covid tego nie zmieni. Myślę ze wiele państw po tym kryzysie zorientuje się że warto inwestować w naukę i służbę zdrowia. Obawiam się jednak, że naszego kraju próżno będzie szukać w tej grupie..
  13. Voku

Co nagrywać na vlogu?

Dzięki za oglądanie, staram się cały czas poprawiać i dopracowywać vlogi. Czasem wychodzi lepiej czasem gorzej. To co pisałem trzeba robić swoje i się nie przejmować. Komuś się spodoba komuś nie i tyle. Im więcej nagrywasz tym lepiej to robisz. Co do napraw, poradników, pokazywanie przyczep itp. to z własnego podwórka powiem tylko tyle że w przypadku karawaningu interesuje to mało kogo przynajmniej w PL , można to robić hobbistycznie ale chyba nie o to też chodzi. Może to tylko kwestia przygotowania dobrego materiału, ale przygotowanie dobrego materiału to już koszty i wiedza. Ja przy zakładaniu kanału chciałem pokazywać ciekawe miejsca (kempingi) nie wiem czy ktoś to robił wcześniej. Ale przeszło to w formę vogów kanał się pomału rozwija a to niesie ze sobą nowe perspektywy i otwiera kolejne drzwi w świecie karawaningu. Bo raczej na kasę z YT nie ma co liczyć może za 5 lat
  14. filipert

Historyczne katalogi przyczep - baza danych

Informacje o LMC 2003/2004 tutaj
  15. jacekzoo

Dziwna usterka w aucie...

Jutro kupie jeszcze jeden filtr i zobaczymy. Za tydzień jestem umówiony do mechanika, zlecę też podpięcie
  16. filipert

Munsterland Luxus i Lmc

Super. Dla mnie sprawa już niestety nieaktualna ale informacje bardzo deficytowe i cenne 👍 P.S. Jest taki temat i tam podlinkuję Twoje posty
  17. Marcin T

Nie wiem, jeszcze pod moim nie byłem W niektórych autach jest możliwość wyjęcia bebechów z baku w bagażniku pod podłogą. Tak tylko teoretyzuję, że jeśli filtr znowu będzie zawalony to przyczyna jest łatwiejsza do ustalenia. Wszystko co przed nim jest tańsza opcją niż szukanie problemu w tym co za filtrem. Jak jednak podpiąłbym tego kompa.
  18. Cześć Hubert, poszło na priv
  19. jacekzoo

Wymieniłem bez kompa W jaki sposób to zrobić?
  20. @Voku, tak wyglądała II edycja jesienią. Jeżeli chodzi o samą wystawkę sprzętu to nie było dużo, bo i czas niepewny, aczkolwiek cudem Filipowi udało się imprezę spiąć. Prezentacje były fajne to trzeba przyznać.
  21. Marcin T

Jeśli okaże się, że po tak krótkim okresie jeżdżenia na tym świeżym wkładzie wewnątrz filtra będzie syf to pozostanie opcja rewizji baku. Podłączałeś go pod kompa czy wymieniałeś wkład filtra z marszu? Pytam, bo może wygenerował by jakąś wskazówkę.
  22. Slawka

W Emiratach szczepią chińską szczepionką, której UE jeszcze nie dopuściła - Sinopharm. Można czekać na szczepienie Pfizerem. Szanse są jakieś na termin w grudniu. Wybór jest prosty: teraz czy być może w grudniu. Tak mowią znajomi, którzy tak mieszkają i są już po pierwszym szczepieniu. Izrael dogadywał się z Pfizerem na długo przed, w trakcie prac. Tu się pokuszę o spekulację - Amerykańscy Żydzi pomogli. I jeszcze ceny szczepionek dla UE - jakby kogoś interesowało. Źródło: https://www.theguardian.com/world/2020/dec/18/belgian-minister-accidentally-tweets-eus-covid-vaccine-price-list
  23. smok_wawelski

Budowa przyczepy

Na dziś robiąc od zera płyta wydaje mi się jedyną słuszna opcją Bardzo słusznie poruszyłeś też temat okien i wyposażenia - to było nie było jest spora kasa
  24. Skwarek

Budowa przyczepy

Planem może być przecież stara przyczepa. Jako materiał proponuję użyć gotowych płyt warstwowych by nie robić konstrukcji z patyków, można zamówić duże rozmiary by w całości mieć z czego wyciąć boki itp. Można wykorzystać stare okna, ramę drzwi, część gratów z wewnątrz. Może pomocne będzie to: https://forum.karawaning.pl/topic/30011-budowa-przyczepki-xs-–-czyli-łóżko-na-kółkach/ Tylko w nieco większej skali.
  25. To może ja coś dodam , jaka jest różnica między Akli i Danfosem , bardzo istotna sprawa to miejsce umieszczenia króćców . A co zatem idzie i jest ważne w karawaningu , praca na przechyłach . Danfos ma umieszczone króćce w górnej części , Akli na bokach jak w domowych lodówkach . Danfos z tego powodu według specyfikacji może pracować do 30° przechyłu , Akli na pewno dużo mniejszej , nie znalazłem opisu a nie mierzyłem , brak takiego agregatu pod ręką . Dla nie wtajemniczonych co ma przechył do pracy , chodzi oto aby olej z kompresora nie dostał się do instalacji chłodniczej . Normalnie dostają się tylko niewielka ilości oparów. Danfos pracuje w lodówkach sam. ciężarowych , jest naprawdę nie zawodny , warty swojej ceny , Parametry obydwu agregatów różnią się znacznie , zarówno w zużyciu energii jak i wydajności chłodniczej ,na rzecz danfosa , niektóre zbliżone są nawet do 50% , samo zużycie energii to prawie 30% .Ostatnio w mojej lodówce pominąłem termostat fabryczny , został zastąpiony regulatorem elektronicznym . Sonda została umieszczona w zamrażalniku , zamiast w chłodziarce , histereza ustawiona na 1° . Lodówka pracuje teraz bardziej stabilnie , krócej pracuje , agregat mniej się nagrzewa . Z przeliczenia czasów pracy i spoczynku ,powinna zużywać ok. 10-15 % energii mniej niż na fabryczny termostacie ,nie mierzyłem prądów , nie mam watomierza . Zadana temperatura -14 °C , staje przy tej temperaturze , spada dalej do -16 , następnie rośnie do -13 i startuje . Kamper nagrzany , a bagażnik do którego wystaje lodówka ma około 25° .Osobiście nie żałuję zainwestowanych pieniędzy w Danfosa . I tak ja Krzysiek (Smok Wawelski ) napisał analogowy , kontra elektroniczny , widzę wyrażną różnicę w działaniu .
  1. Load more activity
  • Create New...