Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. czyś

Olej silnikowy

W Aso jak producent nie przewiduje wymiany, nie chcą nawet odpłatnie wymieniać, a jak auto na gwarancji, to już w ogóle zapomnij. Dlaczego? Bo w razie jakichś kłopotów ze skrzynią po wymianie oliwy (ATF) , to ASO byłoby na pierwszej linii, gwarant umywa ręce (obsługa niezgodna z zaleceniami) . Po gwarancji - nie biorą się za to, bo jak skrzynia padnie, lub np. pojawią się wycieki, to klient też do nich przyleci z reklamacją że to przez wymianę oleju. Warto rzucić okiem, jak wyglądała wymiana oleju w ASB w R-klasie u Profesora Chrisa. Nie ma cudów, nie ma czegoś takiego, że ATF nie podlega wymianie przez xset tys. km.
  3. Gizbern

Ford C-Max Grand 115KM Diesel

Ostatnio oglądałem takiego Forda. I to mnie właśnie zastanowiło że DMC przyczepy tylko 1200kg. Dla mnie za mało. To odpuściłem ale okazja była dobra. Przyzwoite DMC ma dopiero silnik 2.0
  4. damiannysa

Demontaż okna i klamki

Niestety moja klamka nie ma zadnego wkręta😒
  5. ed

Demontaż okna i klamki

Od wewnętrznej strony powinny na obudowie klamek być dostępne wkręty wystarczy je odkręcić. Tak z reguły są mocowane klamki. Do wysunięcia okna z listwy musisz odkręcić też ograniczniki otwarcia. Na stałej listwie po obu stronach na szerokości okna są wkręcone wkręty ograniczające ruchy okna na boki. Wykręć jeden z nich oraz nakładkę plastikową na końcu listwy i najlepiej z pomocą drugiej osoby delikatnie wysuń okno z listwy. Okno winno być uniesione przynajmniej do poziomu.
  6. Zbyszek

SWIFT POMPKA WODY

a na panelu sterującym masz moze właczanie / wyłaczanie pomki zewnętrznej ?
  7. Malinki

Budowa własnego domu

Najpierw zrobił potem pomyślał, to błąd! Deski nie maja stabilizacji wymiarowej i będą pracowały odkrywając niezaimpregnowane wpusty. Boazerię najpierw należy pomalować a potem układać.
  8. filipert

Demontaż okna i klamki

masz chyba tego typu okno co tutaj zobacz i dopytuj
  9. Jak zdemontowac takie okno i jak ściągnąć klamki żebynic nie uszkodzić?
  10. Łza Włóczynutka

Szykuje się cyrk z nowymi autami...

E, nie. To akurat - w mentalności ludzi którzy głoszą taką religię - jest data krocząca. Jak kupowałem w 1998 roku moje pierwsze auto, które nie miało gaźnika, tylko elektronikę sterującą wtryskiem, to było powszechne oburzenie, że to jest rozwiązanie "do końca gwarancji" i auta z takimi wtryskami to nie zrobią nawet 50000km i że trzeba kupować 10-letnie widływageny z bez elektroniki, bo prawdziwe auta skończyły się w 1988 a elektronika to się co chwile psuje.. Auto przez 11 lat ani razu się nie popsuło, w przeciwieństwie do gaźnikowych złomków zaopełniających place przed warsztatami. Data ostatnich prawdziwych samochodów jednak wyewoluowała, ziomy spod bloku ustaliły ją na rok 2000 (w sumie to ciekawe czemu, przecież to szczyt epoki gdy zniknęły gaźniki z silników), no a teraz ta data to już nawet doszła do roku 2010, bo wtedy skończyły się prawdziwe auta. Czyli sam nie wiem jakie, pewnie wprowadzo wtedy jakieś ciekawe rozwiązanie techniczne niogarnywalne przez ciasną mentalność nosaczy Inna sprawa to postęp jest w tej chwili tak wielki, że po 2-3 latach od zakupu auto jest przestarzałe technologicznie. Nawet jeśli model się nie zmienił, to praktycznie każdego miesiąca wprowadzane są jakieś ulepszenia. Modularność konstrukcji i elastyczne linie produkcyjne na to pozwalają, kaskadowe wdrożenia ulepszeń. Już nie jest jak kiedyś, że przez X lat taśma tłukła ten sam model praktycznie w niezmienionej formie.
  11. ArturA

Dzięki! Citroena C4 Picasso też braliśmy pod uwagę, ja byłem zadowolony, ale wygrały drzwi przesuwne . Chociaż nie powiem, ten Ford ma promień skrętu jak autobus, z parkingu na 3 razy trzeba wyjeżdżać 😕
  12. Today
  13. jacek00

Zaczep Winterhoff WS 3000

Zaczep raczej już ma swoje lata świetności za sobą. Skoro w jednej części nastąpiło takie zmęczenie materiału, że pękła, to z innymi cześciami zaczepu może być podobnie. Przychylam się do opinii @jagodek . Lepiej zaczep wymienić i mieć święty spokój. Nie musisz kupować Winterhoffa, możesz równie dobrze założyć Alko.
  14. jagodek

Moim zdaniem, jest to zbyt ważny element i wprost przekładający się na bezpieczeństwo Twoje i innych. Kup proszę nowy zaczep i będziesz spała spokojnie. Koszt zakupu oscyluje wokół 1300 zł brutto.
  15. jacek00

Da radę. Kilka lat jeździłem Citroenem C4 Picasso z tym samym pewnie silnikiem 1.6 HDi, ciągnąłem przyczepę 1300 DMC i było ok.
  16. Daleko Od Domu

Budowa własnego domu

Niekoniecznie, raz towar nie doszedł i sprzedawca wysłał następny w innym miało wadę fabryczną i dostałem zwrot pieniędzy. ---- Ktoś miał doświadczenie z AGM Volta? Są dość tanie i specyfikacja też jest dość objecująca ale jak naprawdę z nimi jest. Opinii negatywnych nie znalazłem.
  17. witam jak wyglądają wakacje na Ukrainie ? miasta nadmorskie typu Odessa i okolice ? jest bezpiecznie ? jak z możliwością stania na dziko jest gdzie ? czy lepiej nie ryzykować i poszukać pola kempingowego? proszę o informacje nigdy nie byliśmy na Ukrainie i jak w ogóle wygląda sytuacja na granicy .
  18. Cześć, Przeglądam forum już dość długo, ale jako że nie znalazłem odpowiedzi, to jednak zadam pytanie. Aktualnie mam Forda C-MAX Grand 115KM w Dieslu (1,6 cm3, 85kW), a w przyszłym roku lub za dwa lata (jak dzieciaki podrosną) mam zamiar wejść w karawaning - na razie zestaw Ford + przyczepka. Sprawdziłem parę razy DMC i z hamulcem powinienem szukać przyczepki do max 1200kg (w/g wyliczeń i dowodu). Mam jednak wątpliwość, czy taka moc da radę? 4 osoby - dwójka dorosłych + dwójka dzieci, do tego holownik (DMC 2200 kg) i cepka (DMC max 1200kg). Ktoś jeździł z takim zestawem? Da się wjechać pod górkę? Nie będzie problemów w trasie? Dzięki Artur
  19. kujawskiart

SWIFT POMPKA WODY

Witam, Mam problem z pompką wody brak zasilania na gniazdo , pacjent SWIFT Signature, czy ktoś posiada schemat instalacji, ewentualnie jakieś podpowiedzi na temat sterowania pompą
  20. Tomii

Polerowanie żółtych okien

Też używałem Lamp Doctora i następnie środka zabezpieczającego:
  21. Maras

Etykieta Karawaningowa

Tomek to już "wisi" u nich bardzo długo . Ale masz rację ,że skoro sami tego nie napisali to powinni napisać źródło tej informacji dodano: 11 lat temu, autor: Dorota Nowak
  22. Kvasir

Beyerland

Ja miałem mniej zaparcia, albo większą ciągotę do zmiany przyczepy [emoji28] Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
  23. Tomii

Etykieta Karawaningowa

Odgrzewam kotleta. Okazuje się że etykietę przygotowaną przez Robina można znaleźć na stronie autocentrum: https://www.autocentrum.pl/publikacje/pozostale/caravaningowa-etykieta/ Ciekawe jest że nikt tam, się nawet nie zająknie o źródle czy autorze
  24. Adam Rogowski

dodatkowe gniazdka USB przy łóżkach

Jedno to duże samochodowe a drugie USB, przepraszam że wcześniej wrzuciłem taką fotkę ale innej nie miałem. Dla jasności zrobiłem następną więc wrzucam
  25. Yesterday
  26. Kristofer

Dostać obecnie, to nie lada wyzwanie, element raczej nieosiągalny. Chyba najlepszym wyjściem byłaby wizyta u dobrego tokarza Generalnie szukasz tego: Sicherung WS nr kat. 6217. Występował w dwóch wykonaniach: z gwintem M22 lub M24 (musisz sprawdzić, jaki jest u Ciebie, gdybyś jednak gdzieś znalazła). Niestety, to wiekowy element, występujący tylko w zaczepach do lipca 2002 roku. Znalezienie graniczy raczej z cudem.
  27. smok_wawelski

Uszczelnienie kanału samochodowego.

Zgadza się, będzie problem dokładnie osuszyć - dlatego własnie preferowałbym środki które mogą iść na mokre/wilgotne powierzchnie
  28. czyś

montaż paneli wraz z inwerterem

Tego się szczerze mówiąc obawiałem. Ot, takie perpetuum mobile, cepka zamiast do słupka podłączona do "własnej" przetwornicy. Zadziała, dopóki kogoś nie kopnie, albo coś się nie sfajczy. Gdzie uziemienie (przewód ochronny?), gdzie biegunowość? Na moje pojmowanie elektryki (prawie żadne...) na wyjściu z przetwornicy jak na wyjściu z agregatu, nie ma wyraźnie zera i fazy, więc o masz w gniazdach w cepie, to wolna amerykanka, zero ochrony (przewód ochronny... jest bo jest, do niczego nie podłączony), jakakolwiek awaria np. izolacji sprzętu z "wtyczką z bolcem" przy takim podłączeniu na moje liche elektryczne pojęcie=faza na obudowie....
  1. Load more activity
  • Create New...