Jump to content
 • Sign in to follow this  

  Zaczepy kulowe AL-KO


  Tomii
  • Autor: Tomasz Skup

  W przyczepach kempingowych produkcji zachodniej najczęściej można spotkać zaczep kulowy produkcji Al-Ko z wskaźnikem zużycia i wskaźnikiem sprzęgu. Są to zaczepy wyglądające jak ten na fotografi poniżej.

  #1

  Kupując używaną przyczepę nie dostajemy do niej żadnej instrukcji. Dlatego często nie wiemy co wskazują te wskaźniki i o czym to świadczy.

  Wskaźnik sprzęgu

  Jest to "przycisk" znajdujący się na zaczepie, w miejscu gdzie kula haka wchodzi w zaczep. Jeśli po sprzęgnięciu przyczepy z samochodem da się zauważyć zielony cylinderek, to możemy być spokojni. Zaczep jest prawidło osadzony na haku.

  #2

  Wskaźnik zużycia

  Wskaźnik ten znajduje się w miejscu gdzie dzwignia wchodzi w główną bryłe zaczepu. Informuje nas o stanie zużycia kuli na haku lub zużyciu gniazda zaczepu.

  #3

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Join the conversation

  You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

  Guest
  Add a comment...

  ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  Loading...

 • Categories

 • Czym jest caravaning?
  Caravaning to współczesna forma aktywnej turystyki motorowej, dla której bazą noclegowo-żywieniową są kampery i przyczepy kempingowe. Jest to więc camping, tyle że wykorzystujący bardziej zaawansowany sprzęt, coś w rodzaju plenerowych wczasów na wyższym poziomie wyposażenia technicznego. Sprzętem tym mogą być zarówno bezsilnikowe pojazdy rekreacyjne, tj. holowane przez samochody przyczepy kempingowe różnej konstrukcji, jak i pojazdy silnikowe, z zabudową mieszkalną nazywane potocznie kamper ( z ang. camper) czyli samochody kempingowe.

  Komu spodoba się ta forma turystyki?
  W człowieku żyjącym we współczesnym zurbanizowanym, wysoko uprzemysłowionym i zanieczyszczonym świecie coraz częściej rodzi się potrzeba zupełnie odmiennego trybu życia - ucieczki od szarej codzienności, brudnych miast i przebywanie na łonie natury wśród lasów, wód i łąk. Taką ucieczkę są w stanie nam zapewnić samochody i przyczepy kempingowe, przy czym nie zrezygnujemy z podstawowych wygód, jakim jest łóżko, ciepły posiłek i ochrona przed czynnikami atmosferycznymi. Karawaning spodoba się ludziom kochającym ruch, niezależność i wolność - wyprawa z przyczepą kempingową czy camperem stwarza dużo sytuacji zachęcających do ruchu i przebywania na łonie natury.

×
×
 • Create New...