Skocz do zawartości
 • Superkonkurs - opisz swoją wyprawę i jedź do Hiszpanii


  Tomii
  • Autor: Tomasz Skup

  PC logoIdzie wiosna, nasze caravaningowe rumaki niecierpliwią się w swych stajniach. A my - mamy nowy konkurs dla wszystkich podróżujących kamperem lub z przyczepą. Zachęcamy do opisywania swoich caravaningowych wypraw! Tych dalekich i tych całkiem bliskich. Bo przecież Przygoda może czekać wszędzie!

  Relacje z podróży powinny zawierać następujące elementy:

  • dlaczego podróż właśnie tam
  • jak tam dotrzeć
  • to, co trzeba tam zobaczyć (mile widziane koordynaty GPS najciekawszych
  • miejsc i obiektów)
  • fotki (maks. 5 szuk) z wyprawy
  • praktyczne rady i wskazówki dla innych caravaningowców, chcących podążyć Waszym szlakiem
  • informacja o marce kampera lub przyczepy którymi podróżowaliście oraz czy podróż zrealizowano pojazdem własnym czy wypożyczonym
  • jeżeli w podróży brały udział dzieci - zachęcamy je do współpracy z rodzicami przy tworzeniu tekstu. Mile widziane będzie ujęcie w relacji zdarzeń i miejsc atrakcyjnych dla waszych pociech
  • maksymalna objętość tekstu - 10 tys. znaków.
  • zgoda na publikację relacji na łamach "Polskiego Caravaningu", w internecie pod www.polskicaravaning.pl oraz w innych miejscach - jako tekst promujący "Polski Caravaning".


  Pierwszy etap konkursu - organizowanego przez naszą redakcję we współpracy ze znanym caravaningowcem, Medardem Formelą, oraz pod patronatem portalu karawaning.pl - trwać będzie do 31 maja 2010 roku. W tym okresie - nadsyłajcie opisy wypraw z lat poprzednich, oraz krótkie relacje z Waszych pierwszych tegorocznych zimowo - wiosennych harców. Oceniając opisy wyprawy, jury będzie brało pod uwagę oryginalność relacji (co do formy i/albo treści), a także zawartość w nich wymienionych wyżej elementów. Najciekawsze z nadesłanych prac zostaną opublikowane na łamach "Polskiego Caravaningu" oraz na stronie www. polskicaravaning.pl

  Do tego, na autorów najlepszych prac czekają fantastyczne nagrody:

  • dwa tygodnie pobytu na nadmorskim kempingu Vacancesoleil - La Torre del Sol (Costa Dorada w Hiszpanii) - dla załogi kampera lub przyczepy (maksymalnie 4 osoby).
  • tuning silnika kampera lub pojazdu ciągnącego przyczepę, który wykona firma V-Tech
  • przedsionek produkcji renomowanej fi rmy Isabella.

  Opowieści można nadsyłać drogą elektroniczną pod adresem janusz.czerwinski@polskicaravaning.pl , a także tradycyjną pocztą, pod adresem redakcji:"Polski Caravaning", ul. Armii Krajowej 86, 83-110 Tczew, z dopiskiem "Lekkie Pióro PC""

  Ale to nie wszystko! W drugim etapie konkursu czekać Was będą nowe zadania - a przed Bożym Narodzeniem spośród wszystkich nadesłanych materiałów wybierzemy najciekawszą Opowieść Roku. Jej autora nagrodzimy honorowym tytułem: "Lekkie Pióro PC" który to zaszczyt niósł będzie za sobą przywileje związane z obecnością na łamach naszego magazynu.
  A wkrótce, kto wie, może zaproponujemy Wam jeszcze coś nowego...
  Ale sza! Nie zapeszajmy... A więc - w drogę i... do piór!

  *Prosimy o umieszczenie pod wysyłaną relacją i podpisanie poniższej deklaracji:
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Goldman PRESS na potrzeby konkursu i w związku z publikacją przekazanych redakcji materiałow  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

 • Kategorie

 • Czym jest caravaning?
  Caravaning to współczesna forma aktywnej turystyki motorowej, dla której bazą noclegowo-żywieniową są kampery i przyczepy kempingowe. Jest to więc camping, tyle że wykorzystujący bardziej zaawansowany sprzęt, coś w rodzaju plenerowych wczasów na wyższym poziomie wyposażenia technicznego. Sprzętem tym mogą być zarówno bezsilnikowe pojazdy rekreacyjne, tj. holowane przez samochody przyczepy kempingowe różnej konstrukcji, jak i pojazdy silnikowe, z zabudową mieszkalną nazywane potocznie kamper ( z ang. camper) czyli samochody kempingowe.

  Komu spodoba się ta forma turystyki?
  W człowieku żyjącym we współczesnym zurbanizowanym, wysoko uprzemysłowionym i zanieczyszczonym świecie coraz częściej rodzi się potrzeba zupełnie odmiennego trybu życia - ucieczki od szarej codzienności, brudnych miast i przebywanie na łonie natury wśród lasów, wód i łąk. Taką ucieczkę są w stanie nam zapewnić samochody i przyczepy kempingowe, przy czym nie zrezygnujemy z podstawowych wygód, jakim jest łóżko, ciepły posiłek i ochrona przed czynnikami atmosferycznymi. Karawaning spodoba się ludziom kochającym ruch, niezależność i wolność - wyprawa z przyczepą kempingową czy camperem stwarza dużo sytuacji zachęcających do ruchu i przebywania na łonie natury.

×