Skocz do zawartości
 • expoCaravaning - Targi Caravaningu, Kempingu oraz Sprzętu Turystycznego


  Tomii
  • Autor: Tomasz Skup

  IntroImgW dniach 25 - 26 kwietnia 2009 roku w Hali Wystaw "Kapelusz" w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie odbędą się II edycja targów expoCaravaning.

  Targi expoCARAVANING to jedyne w swoim rodzaju targi, w całości poświęcone caravaningowi i kempingowi. Imprezę tę, już po raz drugi, przygotowujemy z myślą o ludziach ceniących aktywny wypoczynek.

  Na targach ofertę swoją zaprezentuje wiele firm z Polski, jak również z zagranicy. W targach expoCARAVANING 2008 wzięły udział między innymi: Hobby, Adria, Knaus, LMC, Hymer, Rimor, Moveo, Pilote, Wilk, Miller, T.E.C, Arca, Chausson, Eura Mobil, Karmann, Mobillveta, Alde, Fiamma, Isabella, Omnistor, BaseCamp, Cadac, Gimex, Gerjak i wiele innych.

  Obok oferty camperów, przyczep kempingowych, swoje nowości zaprezentują również firmy specjalizujące się w przeróbkach samochodów, dostarczające podzespoły oraz akcesoria. Nie zabraknie również prezentacji oferty sportowo - kempingowej.
  Międzynarodowe Centrum Targowe GlobeExpo oraz Klub Motorowy Górników i Energetyków w Bytomiu zapraszają wszystkich miłośników turystyki caravaningowej do spędzenia weekendu na II Zlocie Caravaningowym. Patronat honorowy nad imprezą objął Polski Związek Motorowy. Natomiast Komisja Caravaningu i Campingu PZM zleciła organizatorom przeprowadzenie I Eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Caravaningowego.

  Termin jak i lokalizacja targów nie został wybrany przypadkowo. Po raz drugi będzie to Hala Wystaw "KAPELUSZ" w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Hala jest usytuowana w środku największego parku miejskiego w Europie, wśród zielonych drzew, traw i oczek wodnych. Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce do zaprezentowania oferty caravaningowej?

  Serdecznie zapraszamy!  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

 • Kategorie

 • Czym jest caravaning?
  Caravaning to współczesna forma aktywnej turystyki motorowej, dla której bazą noclegowo-żywieniową są kampery i przyczepy kempingowe. Jest to więc camping, tyle że wykorzystujący bardziej zaawansowany sprzęt, coś w rodzaju plenerowych wczasów na wyższym poziomie wyposażenia technicznego. Sprzętem tym mogą być zarówno bezsilnikowe pojazdy rekreacyjne, tj. holowane przez samochody przyczepy kempingowe różnej konstrukcji, jak i pojazdy silnikowe, z zabudową mieszkalną nazywane potocznie kamper ( z ang. camper) czyli samochody kempingowe.

  Komu spodoba się ta forma turystyki?
  W człowieku żyjącym we współczesnym zurbanizowanym, wysoko uprzemysłowionym i zanieczyszczonym świecie coraz częściej rodzi się potrzeba zupełnie odmiennego trybu życia - ucieczki od szarej codzienności, brudnych miast i przebywanie na łonie natury wśród lasów, wód i łąk. Taką ucieczkę są w stanie nam zapewnić samochody i przyczepy kempingowe, przy czym nie zrezygnujemy z podstawowych wygód, jakim jest łóżko, ciepły posiłek i ochrona przed czynnikami atmosferycznymi. Karawaning spodoba się ludziom kochającym ruch, niezależność i wolność - wyprawa z przyczepą kempingową czy camperem stwarza dużo sytuacji zachęcających do ruchu i przebywania na łonie natury.

×